دستگاه های اجرایی باید ظرف سه ماه، طرح شبکه اختصاصی خود را ارائه کنند

دستگاه های اجرایی باید ظرف سه ماه، طرح شبکه اختصاصی خود را ارائه کنند

فارس/ با ابلاغ مصوبات هفتمین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات از سوی رئیس جمهور،‌ تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند ظرف مدت سه ماه، طرح شبکه‌ی اختصاصی خود را به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه کنند.

بر اساس مصوبه ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی فناوری اطلاعات، تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در راستای اجرای تکالیف بند الف ماده (46) قانون برنامه پنجم توسعه، آیین‌نامه و دستورالعمل‌های مربوطه طرح شبکه‌ی اختصاصی خود را به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه و نسبت به اخذ تأییدیه اقدام کنند.

بر اساس این مصوبه، دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات موظف شد ظرف مدت یک ماه، ‌کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی با حضور نمایندگان وزارت خانه های ارتباطات،‌ اطلاعات و دفاع و همچنین معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی،‌ بانک مرکزی، دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات، دستگاه‌های متولی پایگاه اطلاعات و متقاضی اطلاعات را تشکیل دهد.

همچنین در این مصوبه، نحوه تعامل بین دستگاه متقاضی و دارندگان پایگاه داده پایه کشور برای تعیین و تبادل اقلام اطلاعاتی مورد نیاز و رفع اختلاف‌های احتمالی موجود در این حوزه، بررسی و مشخص شده است.

اتصال دستگاه‌های اجرایی متولی پایگاه‌های داده پایه کشور موضوع ماده (21) ضوابط فنی و اجرایی توسعه دولت الکترونیکی، به مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) ظرف مدت سه ماه و ارایه خدمات و تبادل اطلاعات به سایر دستگاه‌های اجرایی، صرفاً از طریق این مرکز، از دیگر مصوبات هفتمین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات که از سوی دکتر حسن روحانی ابلاغ شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگاه های اجرایی باید ظرف سه ماه، طرح شبکه اختصاصی خود را ارائه کنند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X