دکتر سلام/ وقتی فهمیدیم سرطان گرفته ایم چه کار کنیم؟

دکتر سلام/ وقتی فهمیدیم سرطان گرفته ایم چه کار کنیم؟

سلامانه/ هیچکس هیچ وقت آماده شنیدن این جمله نیست:«تو سرطان داری». اما وقتی این جمله را شنیدیم ، چه کار کنیم؟
دکتر «پیتر ادلستاین» 5 قدم را در سایت «سی ان ان» نوشته و پیشنهاد داده که به طور خلاصه به آنها اشاره می شود:

- نفس عمیق بکش. تو همان آدم دیروزی هستی که نمی دانستی سرطان داری. علامت خاصی نداری بنابراین احتمالا سرطان هنوز در بدنت پخش نشده. سرطان ثانیه به ثانیه و حتی روز به روز در بدن پخش نمی شود. بنابراین وقت داری خودت را جمع و جور کنی و به افکارت نظم بدهی.

- روی سرطانت کنترل داشته باش. این مهم ترین نکته است. اجازه نده تصمیمات راجع به تو را متخصص ها بگیرند. تسلیم نشو و کنترل زندگی ات را دست یک نفر دیگر نده. درباره بیماری ات اطلاعات کسب کن و تصمیم بگیر.

- خب، حالا چکار کنیم؟ نه، سراغ اینترنت نرو. این کار کاملا اشتباه است. وقتی هنوز در شوک خبر هستی و ترس برت داشته، آمادگی این را نداری که بروی و عواقب مریضی یا آمار مربوط به آن را ببینی. بعد هم ممکن است هول شوی و سراغ روش های دیوانه واری که در بعضی سایت ها پیشنهاد شده، بروی. اگر قدم دوم را درست برداشته باشی و روی خودت کنترل پیدا کرده باشی، بعدا می توانی بروی و سایت های مناسب را پیدا کنی.

- دکتر مناسب را انتخاب کن. خیلی از کسانی که تازه متوجه بیماری شان شده اند، هر جراح و دکتری را بدون سوال و جواب انتخاب می کنند. دست کم افرادی را انتخاب کن که با روحیه ات سازگار باشند. مثلا ببین به سوالاتت با حوصله جواب می دهد، حوصله آموزش دادن به تو را دارد، در کارش جدی هست؟

- تحقیق کن و خصوصیات سرطان خودت را درست و کامل بشناس و بعد ببین چقدر پیشرفت کرده. این باعث می شود بفهمی چقدر شانس بهبودی داری، چه درمان هایی به دردت می خورد و احتمال عود کردن سرطان پس از مداوا چقدر است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دکتر سلام/ وقتی فهمیدیم سرطان گرفته ایم چه کار کنیم؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X