درخواست نهاد ریاست جمهوری برای رسیدگی به مرگ جوان پناهجوی ایرانی

درخواست نهاد ریاست جمهوری برای رسیدگی به مرگ جوان پناهجوی ایرانی

ایرنا/ مشاور و مدیرکل دفتر معاون کل نهاد ریاست جمهوری در نامه ای خواستار «رسیدگی و پیگیری مرگ جوان پناهجوی ایران و پیشگیری از تکرار این وقایع» شد.

علیرضا رجایی در خواست خود را در نامه ای که یک نسخه آن امروز - شنبه - در اختیار ایرنا قرار گرفته خطاب به «حسن قشقاوی» معاون امور کنسولی وزیر امور خارجه، «سیدجواد قوام شهیدی» دبیرکل شورای عالی امورر ایرانیان خارج از کشور، «سیدعلی رییس الساداتی» معاون هماهنگی بین قوا وزارت دادگستری، «پرویزاسماعیلی» معاون ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری و «زمانی نیا» مشاور نهاد ریاست جمهوری مطرح کرده است.

متن این نامه به شرح زیر است:
«همانگونه که مستحضرید پناهجو دارای حقوق قانونی می باشد که کشور پذیرنده مکلف به رعایت ضوابط و مقررات آن می باشند. خبر مرگ مغزی «حمید کهازایی» در اردوگاه پناهجویان جزیره مانوس گینه نو موجبات نگرانی جامعه ایرانی را در برداشته است لازم می دانم ضمن تشکر از پیگیری به موقع جنابعالی دستور فرمایند ترتیبی اتخاذ شود با توجه به خبرهای دریافتی از مشکلات سلامت و زیستی پناهجویان برای جلوگیری از تکرار این وقایع اسف بار اقدامات لازم به منظور پیشگیری و حمایتی به مرحله اجرا گذاشته شود و از ظرفیت نهادهای مردمی نیز استفاده شود.»

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست نهاد ریاست جمهوری برای رسیدگی به مرگ جوان پناهجوی ایرانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X