معاون وزیر بهداشت خبر داد: سود ۱۰ برابری دلالان تجهیزات پزشکی از کارخانه تا بیمارستان

معاون وزیر بهداشت خبر داد: سود ۱۰ برابری دلالان تجهیزات پزشکی از کارخانه تا بیمارستان

فارس/ رئیس سازمان غذا و دارو از گروه بندی مواد غذایی در ۳ گروه مواد مفید، بدون مشکل و مضر با رنگ بندی های متفاوت در سال جاری خبر داد و گفت: دلالان تجهیزات پزشکی قیمت برخی از این وسایل را از کارخانه تا بیمارستان ۱۰ برابر گران تر می کنند که برخورد با این پدیده آغاز شده است.

رسول دیناروند دیروز در نشست قطب های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: مواد غذایی در ۳ گروه نشان دار می شود باید مصرف کمتر نمک و چربی را بین مردم ترویج کنیم، باید مردم را ترغیب کنیم که لبنیات کم چرب استفاده کنند برای این کار به زودی طرح نشان دار کردن مواد غذایی اجرا می شود و طی آن مواد غذایی به 3 گروه تقسیم می شود، مواد غذایی مفید با یک رنگ و مواد غذایی که خیلی مضر نیستند و مصرف آنها مشکل ندارد با رنگی متفاوت مشخص و مواد غذایی مضر با رنگ دیگری نشان دار می شود. وی افزود: مثلاً لبنیات کم چرب پروبیوتیک در گروه اول، لبنیات کم چرب در گروه دوم و لبنیات پر چرب در گروه سوم قرار می گیرد.

اجرای این طرح به زودی به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ می شود. درباره برخی تجهیزات پزشکی وضعیت مثل بازار میوه است دیناروند گفت: درباره برخی تجهیزات پزشکی وضعیتی مانند بازار میوه داریم یعنی اختلاف قیمت یک محصول در واحد تولید کننده با بازار گاهی بیش از 10 برابر است، شما نگاه کنید قیمت یک کیلو سیب در ارومیه در محل باغ 500 تومان و قیمت همان محصول در مغازه 6 تا 7 هزار تومان است، چنین وضعیتی را درباره برخی تجهیزات پزشکی هم شاهد هستیم. وی ادامه داد: برخی تجهیزات پزشکی در محل تولید، هزار تومان و در بیمارستان 8 هزار تومان است،در حالی که در حوزه دارو، یک داروی 10 هزار تومانی در کارخانه در بازار 14 هزار تومان عرضه می شود، سود یک کالا نباید بیش از 50 درصد باشد و باید دلال ها و واسطه ها را از بازار تجهیزات پزشکی حذف کنیم.

وی گفت: در مورد آزمایشگاه های کنترل غذا و دارو نیز این آزمایشگاه ها در دانشگاه های بزرگ و کوچک و پایتخت رتبه بندی می شوند، باید آزمایشگاه های دانشگاهی در همه دانشگاه ها تقویت شوند تا لازم نباشد برای یک آزمایش ساده نمونه به تهران ارسال شود. رئیس سازمان غذا و دارو افزود: درباره خیلی محصولات غذایی مانند آبلیموها شاهد تقلب هستیم، یا مصرف نمک و چربی در برخی محصولات بالاست، باید این موارد در کشور رصد شود و با تخلفات به سرعت برخورد کرد

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر بهداشت خبر داد: سود ۱۰ برابری دلالان تجهیزات پزشکی از کارخانه تا بیمارستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X