چند درصد دانش‌آموزان، تجربه مصرف تفننی مواد مخدر دارند؟ / شرط اخراج دانش‌آموزان معتاد چیست؟

چند درصد دانش‌آموزان، تجربه مصرف تفننی مواد مخدر دارند؟ / شرط اخراج دانش‌آموزان معتاد چیست؟

تسنیم/ مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌ حدود یک درصد از دانش‌آموزان دوره متوسطه به صورت تفننی مصرف مواد مخدر را تجربه کرده‌اند. اخراج دانش‌آموزان معتاد در دستور کار نیست مگر در مواردی که منجر به گسترش اعتیاد در مدرسه شود.

اسفندیار چهاربند درخصوص اعتیاد دانش آموزی اظهار داشت: یکی از راهبردهای وزارت آموزش و پرورش که با همراهی ستاد مبارزه با مواد مخدر پیگیری می‌شود مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر و توانمند کردن خانواده‌ها، دانش‌آموزان و کارکنان مدارس برای مقابله با این پدیده است.

وی افزود: با اقداماتی که سال گذشته انجام شد حدود 5هزار و 300 کارگاه آموزشی برای والدین در تهران برگزار شد و دوره‌های متنوع آموزشی برای کارکنان مدارس به منظور دانش افزایی آن‌ها را داشتیم تا از طریق این موارد شاهد کنترل و محدود کردن دامنه شیوع مصرف مواد مخدر توسط دانش‌آموزان باشیم و محیط مدارس امن باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: طبق بررسی‌ها و شناسایی‌های انجام شده مشخص شدحدود یک درصد از دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه به صورت تفننی مصرف مواد مخدر را تجربه کرده‌اند بنابراین پیشگیری لازم،‌ ارائه آگاهی و مراقبت‌های لازم با همکاری خانواده‌ها در حال برنامه‌ریزی است تا این روند کاهش یابد.

چهاربند درخصوص اخراج دانش‌آموزان معتاد گفت:‌اخراج دانش‌آموزان در دستور کار نیست چرا که با اخراج مشکلی حل نمی‌شود. بعد از شناسایی این دانش‌آموزان از طریق ارجاع آن‌ها به کلینیک مشاوره و هماهنگی با خانواده‌ها برای درمان آن‌ها تلاش می‌کنیم. با اخراج موضوع حادتر می‌شود مگر این‌که خانواده‌‌ای همکاری نکند و مورد خاصی باشد که ستادهای مناطق تشخیص بدهند حضور دانش‌آموز در مدرسه منجر به گسترش پدیده اعتیاد می‌شود.

وی گفت: روال اصلی در برخورد با پدیده اعتیاد دانش‌آموزی شناسایی و ارائه مشاوره و خدمات درمانی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چند درصد دانش‌آموزان، تجربه مصرف تفننی مواد مخدر دارند؟ / شرط اخراج دانش‌آموزان معتاد چیست؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X