تازه های مطبوعات/ مجلس نهم و آزمون بزرگی به نام «نجفی»

تازه های مطبوعات/ مجلس نهم و آزمون بزرگی به نام «نجفی»

ابتکار – این روزنامه در مطلبی با عنوان "مجلس نهم و آزمون بزرگی به نام «نجفی»" نوشت:یک سال از «نه» بزرگ جمعی از نمایندگان مجلس نهم به محمد علی نجفی می گذرد.باید پذیرفت که جمعی از نمایندگان مجلس نهم با این اقدام کاملا سیاسی شان پایگاه اجتماعی خود را در میان فرهنگیان از دست داده اند مجلس نهم دوباره آزمون سختی را پیش رو دارد و باز هم «آری» یا «نه» مجلس نهم، میزان اثرپذیری برخی نمایندگان از جمعی تندرو و میزان دلسوزی آنها نسبت به توسعه کشور و سرنوشت آموزش عالی را پدیدار می سازد.

کیهان - جهاد دانشگاهی مشهد در اقدامی قابل تأمل عناصر مشکل‌دار اخلاقی و اخراج شده را مجدداً برای فعالیت در این نهاد فراخوانده استبا توجه به بازگشت رؤسای دوران دولت اصلاحات در جهاد دانشگاهی مشهد، بیم آن می‌رود که این گونه افراد با ژست‌های علمی، مجدداً و با رخنه در تشکیلات جهاد دانشگاهی، به ترویج تفکرات الحادی و مبتذل اخلاقی خود بپردازند. موضوعی که با دعوت فیلسوف حامی همجنس‌گراها برای تبیین اندیشه‌های شهید مطهری توسط جهاد دانشگاهی مشهد آشکار، و با تحولات اخیر جهاد دانشگاهی بیم تکرار مجدد آن می‌رود.

کیهان - پایگاه اینترنتی ورلد سوسیالیست در گزارشی به قلم بری گری با عنوان جنگ برای تغییر رژیم در سوریه تاکید کرده است: داعش در واقع بهانه آمریکا برای تغییر نظام سوریه است.بری گری در این تحلیل می‌نویسد: با گذشت زمان این موضوع روشن‌تر می‌شود که هدف اصلی جنگ جدید دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا، سرنگونی رژیم هوادار ایران و روسیه در سوریه و روی کار آوردن یک دولت دست نشانده آمریکایی است.

کیهان-سایت ضد انقلابی روزآنلاین در نوشته‌ای به قلم مرتضی کاظمیان به تشکل جدید اصلاح‌طلب ندا و تلاش این تشکل برای بقا در حاکمیت پرداخته و بر این نکته تاکید کرده است که تلاش برای تعریف اصلاحات درون نظام بیهوده بوده و اصلاح‌طلبی در مقابله با نظام جمهوری اسلامی معنا پیدا می‌کند.

کیهان - قراردادهای اخیر دولت با روسیه و چین و نیز تغییرات محسوس که از قطع امید دولت مردان تدبیر و امید از وعده‌های داده شده از سوی غربی‌ها به ویژه آمریکا حکایت دارد، رسانه روباه پیر را سخت شوکه کرده است. سایت فارسی زبان بی‌بی‌سی در نوشتاری به قلم شهیر شهید ثالث روزنامه‌نگار و تحلیلگر ساکن کانادا به این موضوع پرداخته و نوشت : با روی کار آمدن دولت حسن روحانی انتظار این بود که وی، به عنوان فردی که زیرمجموعه‌ای از تفکر‌ هاشمی رفسنجانی خوانده می‌شود، سیاست نزدیکی به غرب را پیشه کند. آنچه که این انتظار را قوت می‌بخشید حضور جواد ظریف در مقام رئیس دستگاه دیپلماسی ایران بود.

اطلاعات - کارشناسان صنعت هوایی ما به خوبی واقفند که بافت اصلی و ترکیب بدنۀ مهندسیِ تعمیر و نگهداری هواپیما در ایران غربی است و ناوگان هوایی کشور از ابتدا برای پذیرش هواپیماهای روسی تعریف نشده است. مقامات روسی درک کرده اند که صنعت حمل و نقل هوایی ایران در شرایط فعلی تحت ظالمانه ترین تحریم ها قرار دارد و تلاش می کنند از این آب گل آلود ماهی گرفته و بازار هواپیماسازی خود را رونق بخشند و در این شرایط چه بازاری بهتر از ایران.
روی صحبت نگارنده با هموطنان ما در مسئولیت های مختلف صنعت هوایی کشور است که یک بار دیگر فریب تبلیغات تجاری روسها در فروش کالاهای بلامصرف خود به ایران را نخورید و به احترام تمامی کشته شدگان در سوانح توپولوف، از خرید این نوع هواپیما صرف نظر کنید. مگر نشنیده اید که: 'آزموده را آزمودن خطاست !'

جوان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "عملیات ائتلاف در سوریه نامشروع است"نوشت :ایجاد ائتلافی بین المللی علیه داعش یا مدیریت دولت هایی که در ایجاد، تسلیح و تجهیز این گروه تروریستی نقش آشکار داشته اند، وضعیت امنیت منطقه را پیچیده تر کرده است.تاکنون نه شورای امنیت اجازه چنین اقداماتی را داده و نه دولت سوریه با آن موافقت کرده است.

اعتماد- این روزنامه در مطلبی باعنوان " اصلاح طلبان خطوط قرمز را بپذیرند" نوشت: احمد پور نجاتی در گفتگو با این روزنامه درباره ی حضور اصلاح طلبان در عرصه ی قدرت گفت: به نظر من بیایید منصفانه داوری کنیم. خیلی شفاف آن طرف ماجرا یک تعیین تکلیف روشنی کرده است که به نظر من راهگشاست و آن هم اینکه اگر قرار باشد که در حاکمیت بیایید، باید یک سری از ملاحظات را بپذیرید. حالانامش خط قرمز است هر چه هست باید ملاحظاتی را بپذیرید. ممکن است همه آن قابل قبول نباشد اما در کنش سیاسی هر جایی که بخواهید قدمی به جلو حرکت کنید باید اجازه بدهیم طیف مقابل هم به عنوان واکنش قدمی به جلو حرکت کند.

اعتماد – این روزنامه در مطلبی باعنوان " بازی مرموز امریکا با کارت داعش " نوشت: سرنوشت مبارزه با تروریسم بار دیگر به گروکشی های سیاسی گره خورده است. در حالی که گروهک تروریستی داعش هر روز بر دامنه فعالیت های خود گسترده و بر موج خشونت و افراط به راه انداخته هم می افزاید، ایالات متحده امریکا همچنان در مقابله با این گروه گرفتار اما و اگرهای سیاسی است. اگر داعش تا دیروز گروهکی شبه نظامی در سوریه بود که در بهترین سناریوی ممکن برای امریکایی ها دولت بشار اسد را تهدید می کرد این بار این گروه به تهدیدی مشترک برای کشورهای منطقه، اروپا و حتی امریکا تبدیل شده است.

همشهری - آمارهای سازمان هواپیمایی نشان می دهد که در مردادماه سال جاری میانگین تأخیر پروازها از سایر ماه های گذشته بیشتر بوده است. بر این اساس به طور میانگین 41دقیقه تأخیر برای هرپرواز انجام شده در کشور طی مردادماه به ثبت رسیده است. در همین ماه خبرهایی از تأخیر های 7ساعته و 12ساعته از چند پرواز به گوش رسید.

همشهری - روند روبه رشد مصرف و هدر روی بالای انرژی در کشورمان موجب شده تا سیاستگذاران با ابراز نگرانی نسبت به این امر از احتمال تبدیل شدن کشورمان به وارد کننده بزرگ انرژی در افق 1404 خبر داده و تدوین و ابلاغ تکالیفی برای بهینه سازی و کاهش مصرف سوخت و سایر حامل های انرژی را در دستور کار قرار دهند.

آرمان - منتسبان دولت دهم می گویند، از ما شکایتی نشده است. اما واقعیت چیز دیگری است. اکبرترکان مشاور ارشد رییس جمهوری می گوید: « از دولتمردان متخلف، شکایت شده است، دولت یازدهم اصرار دارد که اموالش را پس بگیرد، شکایت ما وارد مرحله رسیدگی در قوه قضاییه شده است» بعد از «م.ر» و بابک زنجانی اکنون نوبت رسیدگی به تخلفات حمید بقایی است.

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان " پازل پیچیده انتخابات" نوشت: حل پازل پیچیده انتخابات مجلس دهم با حساسیت ها و شرایط ویژه اش و اهمیت خطیری که برای نحله ها و طیف های مختلف سیاسی دارد، تابع مولفه های فراوان و آیند و روندهای متعدد و نقش آفرینی های مختلفی است. بی گمان یکی از مهم ترین فرازهایی که می تواند نقش ماندگار بر این فرآیند بزند و معادلات را تحت تاثیر مستقیم خود قرار دهد میدان داری بزرگان سیاسی است.

آرمان –این روزنامه در مطلبی با عنوان"بازارچندصد میلیاردی قاچاق آدامس به ایران،"نوشت: در حالی ارزش بازار آدامس ایران بالغ بر چند صد میلیارد تومان برآورد می شود که بررسی آمارها حاکی از آن است که طی سال های اخیر واردات قانونی آدامس به کشور به شدت کاهش یافته و در عوض قاچاق این محصول رونق چشمگیری پیدا کرده است..تاکنون آمارهای مختلفی درباره حجم بازار آدامس کشور اعلام شده و برخی منابع حتی از مصرف سالانه 500 میلیارد تومان آدامس توسط ایرانی ها خبر داده اند.

جوان- این روزنامه در مطلبی با عنوان " دشمنان داعش غایبان بزرگ ائتلاف آمریکایی علیه داعش" نوشت: امریکا و هم پیمانانش درحالی خود را برای مقابله با داعش آماده می کنند که به گفته وزیر امورخارجه امریکا ایران در این ائتلاف جایی ندارد. برخی ناظران می گویند که حضور ایران در نشست ائتلافی پاریس می تواند رسوایی برای غرب به بار بیاورد و به همین خاطر از ایران دعوت به عمل نیامده است..

جوان-این روزنامه به موضوع جبران ثبت نام رایگان با هزینه میلیونی سرویس مدرسه، پرداخت و عنوان کرد: رونق بیشتر سرویس های رفت و آمد نه تنها مدارس را به دقت در نحوه ارائه خدمات آنها حساس نکرده بلکه به عنوان مسیری میانبر از لابه لای آیین نامه های منع اخذ وجه ثبت نام از سوی اولیای برخی مدارس برای جبران کسری بودجه استفاده می شود.

جوان-این روزنامه در مطلبی با عنوان 11 هزار میلیارد تومان یارانه گندم برای نان بی کیفیت نوشت: خسرو تاج قائم مقام وزیر صنعت به صراحت از کیفیت نان انتقاد کرد و افزود: به رغم اینکه دولت، سالانه 11 هزار میلیارد تومان یارانه گندم می پردازد، اما مصرف کننده و نانوا از وضعیت نان رضایت ندارند.

دنیای اقتصاد - بورس تهران در مدت هشت ماه گذشته با زیان 19 درصدی و در سال 93 با زیان بیش از 9درصدی روزهای سختی را پشت سر گذاشته است و با توجه به روند مدت اخیر، نگرانی ها در مورد عبور بورس از زیان موجود افزایش یافته است. این در شرایطی است که در حال حاضر میزان بازدهی بازار در 12 ماه گذشته به 24 درصد رسیده که بهترین بازار سرما یه گذاری کشور را نشان می دهد. در این شرایط کارشناسان معتقدند تمهیدات مختلفی برای بازگشت بازار به رونق ضرورت دارد که تقویت توان مالی فعالان حقوقی، ایجاد انگیزه برای فعالان حقیقی، مذاکرات هسته ای ایران و غرب، گزارش های 6 ماهه مناسب و کاهش نرخ سود بانکی (با احتیاط) از جمله این عوامل هستند.

دنیای اقتصاد- این روزنامه در مطلبی با عنو ان "پیش فروش غیرقانونی در بازار مسکن، نوشت : آیین نامه قانون پیش فروش، همه سازنده ها از بسازوبفروش های گمنام گرفته تا شرکت های ساختمانی صاحب نام را مکلف به رعایت دو اصل کلیدی در فروش آپارتمان های در حال ساخت کرده است، طوری که پیش فروشنده «باید» برای تبلیغ پروژه خود در روزنامه ها و تلویزیون مجوز رسمی از وزارت راه وشهرسازی دریافت کند و در مرحله پیش فروش نیز «فقط» در دفترخانه ها قرارداد محضری با پیش خریدار منعقد کند.

اعتماد - واکنش اصلاح‌طلبان به اعلام موجودیت تشکیلات جدیدی با همین هویت و همچنین شکست مسجدجامعی در انتخاب رئیس شورای شهر باعث شده است تا مسأله اصلاح‌طلبی و وضعیت آن در سیاست ایران بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و این سؤال مطرح شود که اصلاح‌طلبان در کجای سیاست ایران هستند؟
نویسنده معتقد است : شخصیت‌ها و تئوریسین‌های اصلاح‌طلب باید حرفی نو و متناسب با شرایط امروز را تبیین کنند. این مسأله باید برای مردم روشن شود که برخورد اصلاح‌طلبانه با یک مشکل و مسأله چه تفاوتی با برخورد غیراصلاح‌طلبانه دارد؟ 

آرمان –این روزنامه در مطلبی با تیتر «مصادره به مطلوب خاتمی طی یک اظهارنظر حزبی» نوشته است: صادق خرازی بعنوان مدافع تشکل "ندا" گفت «من درباره تشکیل این حزب با سیدمحمد خاتمی مشورت کردم، وی موافقت خود علام کرده است‌آیا هر کس دیگری اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب به سراغ خاتمی رفته و پیرامون راه‌اندازی حزب از وی سؤال می‌کرد، آیا پاسخی غیر از این دریافت می‌داشت؟ 

وطن امروز –این روزنامه درمطلبی به نقل از نعمت‌الله ترکی معاون استاندار تهران برای جلو گیر ی از مهاجرت به تهران نوشت :تلاش می‌کنیم با کنترل ورود و خروج به تهران با ارائه مدارک و شناسنامه از سوی افراد، ورود و خروج به تهران با هدف ایجاد محدودیت‌ برای مهاجرت را کنترل کنیم. بیشترین عامل محدودیت‌های ایجاد شده برای مردم تهران، جمعیت است بارگذاری در شهر تهران برای جمعیت 6 میلیون نفر انجام می‌شود، در حالی که با وجود جمعیت 2 برابر تهران، مشکلات زیست محیطی دوچندان می‌شود و کار به جایی می‌رسد که قدرت تصمیم‌گیری از مسؤولان گرفته می‌شود.

وطن امروز - گوگل طی روزهای گذشته در اقدامی تأمل‌برانگیز و با هدف تخریب نقش مردم ورامین در جریان مقابله با فتنه 88، یکی از خیابان‌های ورامین را به نام ندا آقاسلطان نامگذاری کرد. نام این خیابان شهدای انقلاب اسلامی است.

ایران- رضا ضراب به«ظفر چاغلایان» وزیر پیشین دولت ترکیه الماسی به ارزش 4. 3 میلیون لیره و پنج ساعت به قیمت حدوداً 60 هزار دلار و 600 هزار یورو رشوه داده است. به گزارش تدبیر «علی اوزگوندوز» معاون حزب جمهوری خلق در گفت‌و‌گو با روزنامه «تودی زمان» ترکیه این خبر را اعلام کرد.

جمهوری اسلامی - دولتمردان انگلیسی بار دیگر با ابراز نگرانی درباره فرقه ضاله بهائیت، ایران را متهم به نقض حقوق بشر کردند. دولت انگلیس در واکنش رسمی به گزارش کمیته امور خارجی مجلس عوام این کشور درباره ایران اعلام کرد از وضع حقوق بشر در ایران نگران است. در گزارش دولت انگلیس از برخورد با فرقه ضاله بهائیت در ایران انتقاد و تصریح شده است
کشور به این گروه جلوگیری کند. این استاد دانشگاه همچنین خواستار اقدام جدی دولت مالزی علیه کسانی شد که شهروندان مالزی را برای حضور در گروه تروریستی داعش تشویق می‌کنند.

جوان - محمدرضا تاجیک مشاور خاتمی با تأکید بر اینکه «ندا» صدای نواصلاح‌طلبی نیست، گفت: به نظر من احزاب اصلاح‌طلب عمدتاً نگاه شکسته‌ای به حزب و بازی حزبی داشته‌اند. این فعال اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه نواصلاح‌طلبی حوالت تاریخی ماست، تأکید کرد: این «ما» لزوماً نسل دوم اصلاح‌طلبی نیست، بلکه دربرگیرنده نسل نخست نیز هست. تاجیک ادامه داد:‌برای تبدیل شدن به افق معنایی و بستر کنشی نسل چهارم انقلاب، ضرورتاً باید خود را با استلزامات دهه چهارم انقلاب انطباق دهیم.

جوان-محکوم کردن مقابله با داعش از جمله سیاست‌هایی است که این روزها برای اولین بار از سوی نهادهای مربوط به منافقین مطرح می‌شود. اگرچه سازمان منافقین در روزهای اخیر تلاش کرد تا همسویی و دفاع از تروریست‌های تکفیری داعش را به نحوی سانسور کند، اما تیم‌های پوششی آن همواره موضوعاتی را دنبال می‌کنند که با هدف تقویت داعش است

جوان-این روزنامه در مطلبی با عنوان " چراغ قرمز بهارستان به تسعیر ارز "تاکید کرده است که دولت یازدهم از طرح دولت دهم که سیاسی بود! بهره‌گیری می کند و نوشت :مخالفت مجلس با کاهش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی و تسعیر دارایی‌های ارزی در مقابل دفاع سرسختانه دولت از طرح خود، وارد فاز جدی‌تری شده و کار را به جایی رسانده است که بهارستان در پیام‌های روشن و شفاف مخالفت خود را با طرحی که در دولت گذشته انتقاد برانگیز بود، اعلام کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ مجلس نهم و آزمون بزرگی به نام «نجفی»» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X