کاربردهای فناوری نانو در تصفیه آب

کاربردهای فناوری نانو در تصفیه آب

ستاد ویژه فناوری نانو/ انتشارات اسپرینگر به تازگی کتاب جدیدی با عنوان «فناوری‌نانو برای تصفیه آب»، منتشر کرده است که در قالب آن، آخرین پیشرفت‌های مربوط به کاربردهای فناوری‌ نانو در حوزه تصفیه آب ارائه شده است.
انتشارات اسپرینگر (Springer) به تازگی کتاب جدیدی با عنوان «فناوری‌نانو برای تصفیه آب»، منتشر کرده است که در قالب آن، آخرین پیشرفت‌های مربوط به کاربردهای فناوری‌نانو در حوزه تصفیه آب ارائه شده است. پیشگامان این حوزه، علوم بنیادی مربوط به این بخش را ارائه کرده و به طور کامل و جامع، دامنه‌های مختلفی از فناوری‌ها و ابزارهای توسعه یافته در این حوزه کلیدی را تشریح کرده‌اند.
در بخش‌های تخصصی این کتاب، خواص سطحی و فیزیکی - شیمیایی نانوذرات ارائه شده و مزایای آن‌ها در کاربردهای مهندسی که تضمین کننده عرضه آب آشامیدنی سالم برای جمعیت در حال رشد است، بیان شده است. حوزه‌های کاربردی شامل تولید آب پاک از آب دریا، جلوگیری از آلودگی محیط زیست، و ابداع روش‌های اثربخش وکارا برای بازیافت آب‌های آلوده از دیگر بخش‌های کتاب جدید است. برخی از محورهای اصلی کتاب جدید عبارتند از:
• تصفیه آب آشامیدنی و آب‌های آلوده
• پوشش دادن مبانی نانومواد و فرایندهای تصفیه و نیز دیدگاه‌های مربوط به روندهای تحقیق و توسعه در آینده
• ارائه آخرین پیشرفت‌های مربوط به تحقیقات خطوط آزمایش نمونه‌سازی
کتاب جدید توسط آن‌مینگ هو، استادیار دانشکده مهندسی زیست‌پزشکی، هوا- فضا و مکانیک دانشگاه تنسی (University of Tennessee) ایالات متحده آمریکا و همکاران وی تهیه و تدوین شده است. هو و همکاران وی از سال 2009 میلادی شروع به مطالعه کاربردهای فناوری‌ نانو در زمینه تصفیه آب کردنده‌اند. شبکه آب کانادا و کمیته تحقیقات مهندسی و علوم طبیعی (NSERC) این کشور از تحقیقات این گروه حمایت مالی کرده‌اند.
این کتاب به قیمت حدود 150 دلار از طریق نشانی زیر قابل خریداری است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاربردهای فناوری نانو در تصفیه آب» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X