حزب سیاسی یونان خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام شد

حزب سیاسی یونان خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام شد

ایرنا/ رئیس دومین حزب بزرگ سیاسی یونان خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور شد.

به گزارش یکشنبه ایرنا از آتن ، ' الکسیس چیپراس' رئیس حزب چپ ائتلافی یونان، دریک نشست خبری گفت: وضع اقتصادی یونان بحرانی تر ازقبل شده و برای رهایی ازاین وضعیت، حزب متبوعش خواستار برگزاری هرچه سریعتر انتخابات زودهنگام است.
چیپراس که عصر یکشنبه با خبرنگاران سخن می گفت : با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت ائتلافی و محافظه کار یونان مبنی برناتوانی حل بحران مالی کشور، گفت: دولت راستگرا و محافظه کار یونان طی مدت 2 سال گذشته با همراهی بدون وچون وچرا با نظام سرمایه داری باعث شده که اقتصاد این کشور به بدترین شرایط حتی قبل از آغاز بحران برسد ، بافت جامعه کشور و خانوادگی تعداد زیادی از شهروندان در خطر جدی قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: دولت راستگرا ومحافظه کار یونان به خواست نظام سرمایه داری وبانک مرکزی اتحادیه اروپا، بانک جهانی وصندوق بین المللی پول موسوم به تروئیکا یعنی وام دهندگان خارجی به این کشور، باعث شده که میزان بیکاری درحال حاضر از مرز 27 درصد فراتر رود ، بیش ازیک میلیون و400 هزارنفر فعال کشور بیکارهستند که هر روز بر تعداد این افراد افزوده می شود.
رئیس حزب چپ ائتلافی که درآخرین نظرسنجی ها 8 درصد از حزب حاکم راستگرا پیشی گرفته، نیز گفت: با ادامه سیاست ریاضت اقتصادی که منجر به تعطیلی بیش از250هزار کسب وشرکت های تولیدی گردیده وحدود 30درصد از شهروندان فقیر ویا زیرخط فقر قرار گرفته وقادر به تامین معیشت روزانه خود و فرزندانشان هم نیستند.
چیپراس درادامه بااشاره به حضور یونان درتحریم علیه دیگرکشورها وهمراهی با کشورهای اروپایی وآمریکا دراین راستا گفت: دولت راستگرای یونان دراین باره مستقل عمل نمی کند وحتی به فکر منافع ملت هم نیست، بنابراین کشور نیازمند به دولتی پیشرو، مستقل وتظمین کننده منافع ملی از طریق توسعه همکاری ها اقتصادی وسیاسی با تمام کشورهای جهان دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حزب سیاسی یونان خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X