افتتاحیه با شکوه جشنواره سیزدهم مقاومت

افتتاحیه با شکوه جشنواره سیزدهم مقاومت

بانی فیلم/ حجت ا... ایوبی : سینمای ایران تنها سینمایی است که با افتخار در برابر سینمای امریکا ایستاد
مراسم آیین افتتاحیه سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت شامگاه روز یکشنبه 30 شهریورماه همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور مقامات کشوری ، مسئولین سینمایی، هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار وحدت برگزار شد.
به گزارش بانی فیلم، کارگردانی این مراسم به عهده محمد حیدری بود که برای آن سعی شده بود از طراحی محیطی و صحنه ای متفاوتی استفاده شود که پس از تلاوت آیات قرآن کریم سرود ملی توسط ارکستر سمفونی به رهبری آرش امینی مدیرکل بین الملل سازمان سینمایی نواخته شد. در ادامه این مراسم نیز ارکستر سمفونی به رهبری آرش امینی سمفونی مقاومت را نواخت و پس از این برنامه محمد خزاعی دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت برای ارائه گزارش به روی صحنه آمد که خزاعی ترجیح داد نامه ای را که ساعاتی قبل یکی از هموطنان به او داده بود را برای حاضران در سالن قرائت کند.
پس از قرائت این نامه نوبت به بخش اول بزرگداشت های جشنواره سیزدهم رسید که در این بخش با حضوردکتر لاریجانی، سردار نقدی، سردار جباری و محمد خزاعی از مرتضی شعبانی و ابوالقاسم طالبی تجلیل شد. ابوالقاسم طالبی پس از دریافت تندیس ویژه و لوح تقدیر گفت: اگر برای من بزرگداشت گرفتند به خاطر نوری است که در فیلم های من وجود دارد و این نور به دلیل شهدا و خانواده آنهاست و هرکس این حرف را قبول نداشته باشد از ما نیست.
 شرایط کنونی جهان و منطقه، اهتمام بیشتر ما را برای تولید آثار دفاع مقدس میطلبد
پس از پایان بخش اول بزرگداشت ها، نوبت به سخنرانی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی رسید.دکتر لاریجانی در سخنانی اظهار داشت: فرصتی است که پیرامون یک حادثه مهم در تاریخ 30 ساله صحبت شود بنده مدتها است که از ساحت فرهنگ و هنر دور هستم اما در این مراسم به اندازه کافی به سالهای قبل بازگشتم.
وی افزود: امروز ایران اسلامی از یک ظرفیت ارزشمند در حوزه هنر برخوردار است و پشتوانه خوب برای تصویب کردن رشادتهای فرزندان آن فراهم است. صحنههای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی یک ظرفیت بزرگ برای هنرمندان است و ممکن است امروز برای نسل جوان این سؤال پیش بیاید چرا باید از تاریخ دفاع مقدس یاد کنیم و این سختیها را برای نشان دادن این تاریخ تحمل کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دفاع مقدس یک حادثه بسیار مهم در منطقه و دنیا بود و درست است که جنگ همیشه از جنس سختی است اما در دل آن مخصوصاً اگر با ایمان همراه باشد یک نوری برای یک حیات مجدد نهفته است و آن را باید یافت.
لاریجانی خاطرنشان کرد:هم باید کین جنگ را شناخت و هم مهر جنگ را و درون جنگ هم کین است و هم مهر برای روایت دفاع مقدس باید هر دو را شناخت. حضرت آیتالله جوادی یک سخنی دارند که بسیار آن را مطرح کردند و میگویند: «اگر کسی دنیا را نشناسد فریب میخورد از مهرش کیش میبازد و از قهرش خویش» سخنی بسیار دقیق و جذاب که نشان میدهد در دنیا هر دو وجه وجود دارد.
وی در ادامه تأکید کرد: دفاع مقدس لایههای مختلفی داشت و برای شناخت لایههای مختلف آن حتماً باید از زبان هنر استفاده کرد و ما ابزار دیگری غیر از هنر برای شناخت لایههای متعدد دفاع مقدس نداریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبتهای خود با اشاره به دشمنیهایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ملت ایران صورت گرفت و با یادآوری خاطرات آن دوران و خیانتهای بنیصدر رئیس جمهور وقت و کمکهایی که آمریکا و متحدانش به رژیم بعث برای حمله به ملت ایران انجام دادند و پس از پایان جنگ تحمیلی مقاومت جدیدی در لبنان و فلسطین شکل گرفت،تأکید کرد: کار شما هنرمندان از این جهت اهمیت دارد که لایههای اصلی این جریان را نشان دهید که امروز چه کسانی در منطقه دارند آتش به پا میکنند.
لاریجانی تصریح کرد:با زبان هنر میتوان این موضوعات را روشنگری کرد و این جریان هنر مقاومت مسئولیت بزرگی بر دوش دارد و باید شما را تحسین کرد که یک روشنگری بزرگ بر دوش دارید و باید بیاموزید به جوانان این کشور راه صراط مستقیم انقلاب را تا بتوانند بار مسئولیتهای مختلف را بر دوش بکشند. پس از پایان سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی، رایزن فرهنگی کشور سوریه متن پیام بشار اسد رئیس جمهور سوریه را خطاب به جشنواره مقاومت و مردم ایران قرائت کرد.
در ادامه مراسم برگزیدگان جلوه گاه نور در 5 بخش مستند، کوتاه داستانی،فیلمنامه،نماهنگ و انیمیشن و بخش بصیرت(فتنه) و سینمایی ویدئویی شناخته شدند.
سینمای ایران تنها سینمایی است که با افتخار در برابر سینمای امریکا ایستاد
در ادامه این مراسم حجت ا... ایوبی رئیس سازمان سینمایی طی سخنانی اظهار داشت: در جمع خانواده معزز شهدا و در جلسهای که به نام مقاومت است جای گفتن نیست. چه میتوان گفت در آغاز هفته دفاع مقدس که آغاز عروج شعلهها است اما خدمت خانواده معزز شهدا عرض میکنم اگر ما هستیم و اگر پشت تریبون هستیم و اگر ایران جزیره ثبات و آرامش است به خاطر آن خورشیدها و ستارههایی است که روزی رفتند و امروز نیستند. معاون وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: دفاع مقدس آغاز خودباوری ملت ایران بود، روزی که ما فهمیدیم که قله قافی در کار نیست و سیمرغ خود ما هستیم. ایوبی تأکید کرد: دفاع مقدس به ما یاد داد که مرزها را از نو درنوردیم، دفاع مقدس رنسانس ایران است که همه هنرها در دفاع مقدس احیا شد و سینمای امروز در جریان دفاع مقدس دوباره زاده شد و سینمای ایران مرهون دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: تشکر میکنم از دستاندرکاران جشنواره و آقای خزاعی بابت برگزاری این رویداد و خوشحالیم که سهم کوچکی در آن داریم. این جشنواره نامش مقاومت است و دفاع مقدس یکی از جلوههای مقاومت است، جهان امروز در مقابل هجوم فرهنگی آمریکا به زانو درآمده و طبق آخرین آمار تنها 10 درصد فروش فیلمهای اروپایی مربوط به فیلمهای اروپایی است و در این شرایط تنها سینمایی که سربلند است مقابل نظام استکباری آمریکا سینمای ایران است.
ایوبی در ادامه بیان داشت: آنقدر رفرنس دارم از بزرگان اروپایی که به من گفتند با استفاده از سینمای ایران در مقابل سینمای آمریکا ایستادهایم که نشان میدهد سینمای ایران چه جایگاهی دارد.
معاون وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: دفاع مقدس عرصه بسیار مهمی است که انگار خداوند عرصه دفاع مقدس را همچون بهشتی بر روی زمین آفرید و امیدواریم همه ویژگیهای بهشتیان را سینمای مقاومت و دفاع مقدس داشته باشد. اگر میخواهیم بهشت را ترسیم کنیم برای نسل امروز باید بدانیم این سینما کار دل است و کار پیشانی نیست.
ایوبی در خاتمه صحبتهایش اظهار داشت: اگر سینمای مقاومت را میخواهیم باید همه ارادههای پراکنده را جمع کنیم و همه ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران باید تمام قد پای سینمای دفاع مقدس بایستند و این حرفها را به جهان خسته از مدرنیته عرضه کنند.
در بخش پایانی این مراسم، از محمد تقی فهیم و جهانبخش سلطانی با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد.
براساس این گزارش، افرادی همچون علی لاریجانی، سردارمحمدرضا نقدی، سردار جواد جباری، حجت ا... ایوبی، علیرضا رضاداد، محمد احسانی، محمدرضا جعفری جلوه، محمدمهدی عسگرپور، حسین مسافر آستانه، محمد مهدی طباطبایی نژاد، محمدرضا شرف الدین، منوچهر محمدی، قاسم قلی پور، محسن علی اکبری، علی روئین تن، محسن علی اکبری، علی اصغر جعفری، سیاوش حقیقی، بابک حمیدیان، سعید الهی، فریدون حسن پور، یدالله صمدی، سعید الهی، حسین فرح بخش، حسن نجاریان، شهاب اسفندیاری، مصطفی رزاق کریمی، محمدرضا شریفی نیا، محمدرضا ورزی، وحید یامین پور، لوریس چکناواریان، مسعود اطیابی، مهدی فیوضی، بهرام عظیمی، کامبیز نوروزی،علیرضا کمالی پور، رحیم رحیمی پور، نقی نعمتی، نرگس آبیار، محمدحسین قاسمی، محمد ابراهیم معیری، انسیه شاه حسینی، هادی مقدم دوست، مسعود فروتن، حسن نقاش زاده، روح ا... سهرابی، سید سعید سیدزاده ،محمد صدری، روح ا... حجازی، اصغر پورحاجریان، یدا... صمدی، جواد اردکانی، ناصر هاشم زاده، فرامرز روشنایی، شهاب اسفندیاری، اسماعیل احمدی، رضا رستگار، علی قائم مقامی، علی غفاری، محمدرضا شفیعی، ایرج تقی پور، مهرداد خوشبخت، پژمان شریفی راد، حبیب ا... بهمنی، سحر عصر آزاد و خانواده های شهیدان تندگویان، پوررحیمی، جهان آرا، رجبی، هادی، آقاجانلو ، آبشناسان، طوقانی، خاکی ، در این مراسم حضور داشتند.
پیام بشار اسد به جشنواره فیلم مقاومت
بشار اسد، رئیس جمهور عربی سوریه، برای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت پیامی را ارسال کرد.
متن پیام بشار اسد رئیس جمهور عربی سوریه به جشنواره به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم»
نوآوران گرامی
تمدن ملت ها آیینه ای است برای نسل های آینده و هنر در همه اشکال متفاوت خود یکی از مهمترین و مترقی ترین جنبه های تمدن می باشد.
جشنواره شما امروزه با مضامین عالی آن بیش از یک جشنواره فیلم می باشد. فیلم های مقاومت حامل و حاوی پیام و ثبت کننده آن است. و آنچه که امروز به آن دست می آزید نگارش تاریخ واقعیت هایی می باشد که آنان خواهان دفن آن هستند، شما از راه ثبت وقایع فاصله و همچنین رنج هایی که سوریه از سوی تروریسم تکفیری دچار آن شده است. آنرا زنده نگه داشته و میداریم.
می دانم این یک رسالت سنگین است ، لیکن شما اهل آن می باشید، بنابراین این واقعیت ها را برای جهان منتقل نمایید و به عنوان تاریخ صادقانه، و نه تحرف شده همان طوری که آنان می خواهند باشد، برای نسل های آینده ثبت نمایید.
آرزوهای قلبی جهت توفیق شما و از خداوند سبحان خواهانم.
از صمیم قلب موفقیت شما را از خداوند سبحان خواهانم.
بشار اسد رئیس جمهوری عربی سوریه
نامه یکی از خانواده های شهدا متن سخنرانی دبیر جشنواره
متن سخنرانی محمد خزاعی دبیر این دوره از جشنواره در مراسم افتتاحیه رنگ و بوی متفاوتی داشت و نامه یکی از خانواده های شهدا به وی بود.
در این نامه آمده است:
«بسم رب الشهداء والصدیقین»
دبیر محترم جشنواره مقاومت
آقای محمد خزاعی
اینجانب تصمیم گرفته ام برای شما چیزی بنویسم تا اگر جرات و شهامتش را داشتید در حضور جمع بخوانید. این نامه به نفع شما نیست حتی می توانید علیه شما هم باشد؛فقط این نامه را پشت میز خود نخوانید، لطفا بایستید و بخوانید.
می خواهم از روزهایی بگویم که برادران و خواهران شجاع ما زیر باران خمپاره، بی ترس و چتر ایستاده بودند، آسمان خون گریه می کرد بر این خاک تا بروید از خون آن، یاس سفید بروید.
شما آن روزها کجا بودید؟ نمی دانم.
پس می گویم تا بدانید از روزهایی که هنوز چون فولادی گداخته از زیر پوستمان می گذرد، روزهای پدران منتظر برکوچه های تنگ و مادران دلواپس بر درگاه ایوان برای بازگشت آنان که راه بازگشت را از یاد برده بودند چرا که مرامشان جز رفتن چیز دیگری نبود.
من تنها از جانب خودم حرف نمی زنم، من ، شاید همه کسانی است که من نیز یکی از آنانم. کاش از کلمه مقاومت کلمه بزرگتری هم بود تا بتواند تمام آنچه برایشان پای سفت کرده ایم را آشکار کند...
ما سهمی برای خودمان از بزرگی آن 8 سال مقدس خواهان نیستیم، ما از شما چیزی نخواسته و نمی خواهیم، همچنانکه از کسانی پیش از شما. چراکه فرزندانمان به ما آموخته اند خواستن در گفتن نیست، چراکه به عمل کار برآید و شعار تنها بر داشتن بار امانت است، نه به مقصد رساندن آن.
من کوچک از شما میخواهم در فضای خسته امروز، در فضایی که حرف ها نامهربان تر شده و پرده های سالن ها از خستگی کهنه است، تنها و تنها یادتان نرود...
یادتان نرود وقتی 180 سانتی متر قد در پلاستیک کهنه ای به وزن یک کیلو برمی گردد به خانه یعنی چه؟ وقتی سرو می رود ساقه برمی گردد یعنی چه؟ وقتی سنگ می جوشد بر ستایش آنان که رفتند یعنی چه؟ وقتی مادری هر روز کیسه سنگین خردش در راه خانه با دست هایی که نیست سبک می شود یعنی چه؟ اینها را درک کنید. برای همان هایی که به خاطر حضورشان شما اکنون روبروی ما ایستاده اید و اگر توان درکتان نیست بروید.
بگذارید بگویم: میخواهم کوچک باشید که چقدر بزرگان آن دوران خود را کوچک می شمردند و این معرفتی بود که بزرگانشان به ایشان آموخته بود. چیزی بسازید که ایثار را معنی که نه، زمزمه کند... بخوانید آنچه که خواندنی نبود. امروز از هر روز دیگری بیشتر به آن روزها نیازمندیم تا از این خلاء و رخوت و ملال، شوری دوباره برخیزد، نه به قصد خلق حماسه و شور، به نیت معرفتی که پر رنگ بود و اکنون تنها رنگ محو و کهنه ای از آن ماده است.بیاموزیم از آنان، عبور از خویش برای دیگران را، فنا شدن در وحدت کلمه ، ترجیح نفع دیگری بر نفع خویش، لگدکوب کردن دنیاپرستی و جاه طلبی و زیاده خواهی را، یادمان نرود مردانی را که با کفش های کتانی سفید در سرمای مهران یا گرمای تب دار حور پای بر گل، سرنوشت خویش را از گل جدا کردند...
و حواستان باشد که آنها ناظرند و حضور دارند ، نکند با رفتاریتان، کلامتان ، اثرتان لحظه ای روحشان را آزرده خاطر کنید .
نکند لحظه ای پیر و مرادمان را تنها بگذارید. حواستان باشد دچار حواس پرتی نشوید که شاید با لحظه ای غفلت از قافله عقب بمانید، حتی با پلک زدن مثل خیلی های سواره که امروز پیاده شده اند.
اگر باورتان بر این است که گفتم، از پشت میز خود بلند شوید بروید میان مردم در کوچه ها، پیاده ها، جمعه های بهشت زهرا در تهران، اصفهان، اندیمشک، خراسان، زاهدان، مازندران، تبریز، کردستان، آبادان، خرمشهر، ایلام و هرجای دیگری که از لاله سرشار است...
بروید درب خانه ها را بکوبید. حرفهای بسیاری است که نشنیده اید. چیزهای بسیاری است که ندیده اید.
یکی آنکه مادران بسیاری در انتظار بازگشت فرزندانشان هنوز صورت های پر از اشکشان را از سجاده ها برنگرفته اند، پای پیاده بیایید... تنها بیایید...!
برگزیدگان مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت
لیست برندگان فیلمنامه های کوتاه داستانی جلوه گاه نور اعلام شد.
فهرست برندگان فیلمنامه های کوتاه داستانی بخش جلوه گاه نور به شرح زیر است:
دیپلم افتخار و تندیس برگزیده اول به مهدی قویدل برای نگارش فیلمنامه «ماهی ها هم خیس می شوند»
دیپلم افتخار برگزیده دوم به شهره شافعی برای نگارش فیلمنامه «سرباز»
دیپلم افتخار برگزیده سوم به قدرت باقری برای نگارش فیلمنامه «پایی برای پروانه»
پویا نمایی جلوه گاه نور
دیپلم افتخار و تندیس برگزیده اول به وحید شاکری برای پویا نمایی «رقص قاصدک ها»
دیپلم افتخار برگزیده دوم به مهدی شاد برای پویا نمایی «ماجراهای عمو سام»
دیپلم افتخار برگزیده سوم به علیرضا طاهری برای پویا نمایی «جزیره بیداری »
لوح تقدیر خود به محمدجواد بابایی برای پویا نمایی «دختر سنگ فروش»
نماهنگ جلوه گاه نور
دیپلم افتخار و تندیس برگزیده اول به الهه گل محمدی برای نماهنگ بی انتها.
دیپلم افتخار برگزیده دوم به آرش رفیعی برای نماهنگ شمعدانی
دیپلم افتخار برگزیده سوم به مهدی نقویان برای نماهنگ بابا خون داد
فیلم مستند جلوه گاه نور
دیپلم افتخار و تندیس برگزیده اول به محسن سوهانی برای فیلم مستند سایه های شهر شلوغ
دیپلم افتخار برگزیده دوم به روح الله اکبری برای فیلم مستند املیا
دیپلم افتخار برگزیده سوم به علیرضا نوروزی برای فیلم مستند آن مرد ایستاده است
لوح تقدیر به داود جلیلی و سلمان ابوطالبی برای فیلم مستند هالیود اسب تروا.
فیلم کوتاه داستانی جلوه گاه نور
دیپلم افتخار برگزیده دوم به امیرعباس ربیعی برای فیلم میتینگ
لوح تقدیر به خاطر استفاده از تکنیک نو به عباس عمرانی بیدی برای فیلم پارکینگ.
دیپلم افتخار برگزیده سوم به ابوالفضل گلفام برای فیلم سرباز و شعبده باز
برندگان بخش بصیرت
دیپلم افتخار و تندیس بهترین فیلم داستانی به مسعود تکاور برای فیلم سینمایی ویدیویی «سایبان»
دیپلم افتخار و تندیس بهترین فیلم مستند بخش بصیرت به رضا صادقی برای فیلم مستند «کدام انحراف؟ »
لوح تقدیر ویژه به محمد مفیدی کیا برای فیلم داستانی «لکه»
برندگان سینمایی ویدیویی
بهترین فیلمنامه
دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به سید روح الله حجازی برای نگارش فیلمنامه سبز به رنگ زمرد.
بهترین کارگردانی
دیپلم افتخار و تندیس بهترین کاگردانی به مهرداد خوشبخت برای کارگردانی فیلم ذهن خاموش
بهترین فیلم
هیأت داوران جشنواره بین المللی فیلم مقاومت هیچ فیلمی را برای دریافت جایزه بهترین فیلم معرفی نکردند.
جایزه ویژه هیأت داوران به علیرضا کمالی برای بازی در فیلم ذهن خاموش
لوح تقدیر ویژه هیئت داوران را به محمود پاک نیت برای حضور در فیلم های انقلاب و دفاع مقدس
سخنرانی رحیم پور ازغدی در جمع سینماگران انقلاب و دفاع مقدس
حسن رحیم پور ازغدی روز سه شنبه اول مهرماه در دومین روز جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با موضوع آسیب شناسی سینمای انقلاب و دفاع مقدس در جمع فیلمسازان و سینماگران حوزه انقلاب و دفاع مقدس سخنرانی خواهد کرد.
این سخنرانی ساعت 19 در سالن شماره 3 سینما فلسطین صورت می گیرد و استفاده از این برنامه برای همه شرکت کنندگان و میهمانان جشنواره پیش بینی شده است.
این برنامه با هدف تعامل بیشتر سینماگران و اندیشمندان و علمای اسلامی همچنین، فراهم آوردن زمینه تامل و تعمق در مباحث نظری در حوزه سینمای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درطول روزهای برگزاری جشنواره در تهران پیش بینی شده است.

سخنرانی حسن عباسی در جمع سینماگران انقلاب و دفاع مقدس
دکتر حسن عباسی امروز سه شنبه اول مهر ساعت 30/16در دومین روز جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در جمع سینماگران انقلاب و دفاع مقدس سخنرانی می کند. سخنرانی دکتر عباسی با محوریت موضوع سینمای الحاد، سینمای ایمان ستیز همراه با بررسی تحلیلی فیلم سینمایی «لژیون» صورت می گیرد.
لژیون (Legion) یا لشکر فیلمی آمریکایی است ساخته سال 2009 و اکران شده در سال 2010 با مضمون رستاخیزی و ترسناک فراطبیعی. کارگردان این فیلم اسکات استوارت است و فیلمنامه آن توسط پیتر شینک و اسکات استوارت نوشته شدهاست.
ماجرا در زمانی اتفاق می افتد که خدا ناپدید شده و فرشته ها به رهبری جبرئیل به زمین حمله میکنند تا نسل انسان ها را نابود کنند. اما میکائیل تنها فرشته ایست که تصمیم میگیرد در مقابل جبرئیل بایستد و از کودکی که اعتقاد دارد منجی بشریت است در مقابل جبرئیل و سایر فرشتگان محافظت کند.داستان در شهر لاس وگاس اتفاق می افتد, یکی از معدود شهرهای باقی مانده برای انسان ها که پس از حمله فرشتگان به وگا تغییر نام پیدا کرده است.

فارس دومین استان پرمکان میزبان جشنواره مقاومت
170 مکان در استان فارس، میزبان جشنواره فیلم مقاومت شدهاند.
به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، سیدقاسم کاظمینسب مسئول بسیج طلاب و رو حانیون استان فارس از برگزاری این جشنواره در 34 شهر از استان فارس خبر داد و گفت: با هدف ارج نهادن به ایثارگریها و رشادتهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و نشان دادن دلاورمردیهای آنان به مردم، بیش از 77 پایگاه طلاب و بسیج روحانیون میزبان برگزاری این رویداد بینالمللی هستند.
وی افزود: شهرهای شیراز، نورآباد ممسنی، کازرون، فیروزآباد، قیر، مهر، لامرد، علامردشت، لار، گراش، حاجی آباد، داراب، فسا، سعادت شهر، جهرم، استهبان، نی ریز، آباده طشت، ارسنجان، صفاشهر، خرامه، سروستان، اردکان، زرقان، مرودشت، اقلید و آباده شهرهای برگزارکننده جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت هستند.
به گفته وی عموم مردم میتوانند در کنار طلاب و روحانیون در این جشنواره شرکت کنند.
میثم فضلالهپور (نماینده بسیج دانشجویی استان فارس) نیز از برگزاری جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت در 76 دانشگاه استان فارس خبر داد و گفت: دانشگاههای دولتی، آزاد و پیام نور شهرهای جهرم، فسا، کازرون، مرودشت و شیراز دانشجوبان میزبان این رویداد فرهنگی هستند.
بر اساس آمار ناظران استانها، بیش از 15 پایگاه بسیج هنرمندان استان فارس هم میزبان جشنواره فیلم مقاومت هستند. گستره برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در 31 استان کشور به جایی رسیده است که این رویداد در دوره سیزدهم خود، به گستردهترین جشنواره فرهنگی - سینمایی پس از انقلاب اسلامی بدل شده است.

پردیس بهمن سنندج میزبان برنامههای هفته دفاع مقدس
ویژه برنامههای هفته دفاع مقدس در پردیس بهمن سنندج برگزار میشود.
امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان گفت : اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی اکنون توانسته است در برابر استکبار بایستد به برکت فداکاری های شهدا، رزمندگان و جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس است واین حماسه ملت سربلند ایران اسلامی را در تاریخ ماندگار تر نمود . به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان ،امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان ضمن بیان این موضوع و درآستانه هفته دفاع مقدس برنامه های حوزه هنری استان کردستان را در این هفته تشریح کرد .
مرادی با اشاره به دین حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس بر تک تک ملت ایران گفت : هرسالی که از دوران دفاع مقدس می گذرد ناگفته هایی از رشادت های فرزندان ملت سرافراز ایران اسلامی اززبان رزمندگان و ایثارگران جنگ تحمیلی بیان می گردد که خود زمینه ساز بازگشایی دریچه هایی جدید برای پرداختن به این حماسه می گردد که نیازمند سالها بحث و بررسی دارد . وی افزود: دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران دو مؤلفه منحصر به فرد و از آن ملت سرافراز ایران اسلامی است که تحت لوای معمار کبیرانقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) وبا تکیه بر ایمان به ذات احدیت و مبارزه با استبداد و زورگویی حول صراط مستقیم رقم خورد و جهانیان را مبهوت قدرت ملتی نمود که تنها سلاحشان قدرت ایمان و وحدت و یکپارچگی بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاحیه با شکوه جشنواره سیزدهم مقاومت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X