محور مذاکرات، حل اختلافات هسته ای است نه ورود به عملیات روانی غرب!

محور مذاکرات، حل اختلافات هسته ای است نه ورود به عملیات روانی غرب!

بولتن نیوز/ متن پیش رو در بولتن منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

خبرسازی رسانه های آمریکایی مبنی بر اینکه موضوعاتی غیر از موضوع هسته ای با ایران دنبال می شود نوعی عملیات روانی است، و ایران اعتقاد دارد که این مذاکرات ادامه روند مذاکرات گذشته و برای حل نقاط اختلافی است و لذا تنها باید به اخبار منتشره از سوی سخنگویان رسمی و رسانه های مرجع کشور توجه شود...
رسانه های غربی با گمانه زنی سعی دارند اینگونه القا کنند که در روند مذاکرات هسته ای، موضوعات دیگری مانند داعش و... با ایران مطرح خواهد شد اما در این زمینه لازم است که تنها به اخبار منتشره از سوی سخنگویان رسمی و رسانه های مرجع کشور توجه شود و به حاشیه ها و جوسازی های غرب توجه نشود.
به دنبال دور جدید مذاکرات هسته ای، برخی رسانه های غربی، به صورت هدفمند، تلاش دارند تا برخی انتظارات و اهداف کشورهای غربی را به افکار عمومی داخل و خارج ایران القا نمایند تا ایران را از خواسته های و انتظارات به حق خود در تحقق حقوق هسته ای، دور نمایند.

محور مذاکرات، حل اختلافات هسته ای است نه ورود به عملیات روانی غرب!

برخی رسانه ها و نویسندگان غربی و همچنین بخشی از مخالفان نظام در داخل و خارج کشور سعی دارند این گونه القا نمایند که ایران در شرایط سخت تحریم است و افکار عمومی ایران انتظار کاهش تحریم ها و فشارهای اقتصادی را دارند، تا از این طریق، دادن امتیاز به طرف غربی و کوتاه آمدن برای تحقق حقوق ملت ایران را مطرح نمایند.

براین اساس، رسانه های داخلی و کارشناسان و مسوولان کشور و همچنین تحلیلگران و نویسندگان، باید در جریان این دور از مذاکرات، باید مراقب طرح گمانه زنی های بی مورد و نادرست طرف های غربی و حاشیه ها و جوسازی های مخالفان نظام باشند تا این گونه القا نشود که ایران می خواهد از حقوق و نظرات قبلی خود مبنی بر تحقق حقوق هسته ای ملت ایران و کاهش تحریم ها عقب نشینی نماید.

براین اساس، لازم است که به جای طرح این گونه گمانه زنی ها از سوی غول های رسانه ای غرب، تنها به نظرات و واکنش های رسمی دستگاه دیپلماسی ایران و مذاکره کنندگان ارشد تیم ایران توجه شود و اخبار منتشره از سوی سخنگویان رسمی و رسانه های مرجع کشور مورد ارزیابی و تحلیل قرار گیرد و نظرات مسوولان مذاکره کننده ایران به عنوان نقطه نظرات اساسی پذیرفته شود.

در این زمینه، برخی رسانه های غربی و مخالف نظام از مدت ها پیش سعی کرده اند که با خوشبینی و بدبینی های مختلف، افکار عمومی را از مسائل اساسی و نقطه نظرات مسوولان کشور و همچنین دستور کار مذاکرات دور نمایند.

عده ای گفته اند که مذاکرات به بن بست می رسد و تحریم ها تشدید می شود و عده ای نیز گفته اند که تحریم ها لغو خواهد شد. اما واقعیت این است که ایران راهکارها و پیشنهادهای مناسبی را ارائه داده و باید منتظر نتایج این دور از مذاکرات باشیم.

آنچه باید به عنوان پایه تحلیل ها مورد توجه باشد که اولا مذاکرات به صورت تدریجی به نتیجه خواهد رسید و دوم این که نباید دچار خوش بینی یا بدبینی افراطی شویم و سوم این که ایران همچنان بر حفظ حقوق هسته ای و چرخه سوخت و غنی سازی تاکید دارد و در عین حال تلاش دارد که ابهامات و سوال های مطرح شده را مانند سال های اخیر پاسخگو باشد.

بر این اساس، باید توجه داشت که ضمن هوشیاری نسبت به گمانه زنی های غربی، به این نکته توجه کنیم که جایگاه و قدرت و نفوذ ایران در مسائل منطقه ای و جهانی، چیزی نیست که قابل کتمان باشد و کشورهای غربی نمی توانند ایران را از عرصه معادلات منطقه ای و همچنین حفظ حقوق هسته ای خود حذف نمایند.

ضمن این که کشورهای جهان دریافته اند که از تحریم ایران، زیان دیده اند و آمریکا نمی تواند تا ابد به این شکل کنونی رفتار نماید.

سیاست محوری ایران، تاکید بر ادامه مذاکرات با حفظ حقوق هسته ای است و ایران انتظار دریافت پاسخ مناسب از طرف مقابل در قبال اقدامات سازنده و رو به جلو خود دارد تا در چارچوب توافق ژنو، در قبال آنچه ایران انجام داده، پاسخ مناسب بدهند و به توافقات خود عمل نمایند.

این مذاکرات ادامه روند مذاکرات گذشته و برای حل نقاط اختلافی است که طرف مقابل باید در مورد آنها تصمیمات دشواری بگیرد.

محور مذاکرات، حل اختلافات هسته ای است نه ورود به عملیات روانی غرب!

خبرسازی رسانه های آمریکایی مبنی بر اینکه مذاکرات در موضوعاتی غیر از موضوع هسته ای دنبال می شود نوعی عملیات روانی است و آنها سعی دارند که مسائلی مانند داعش و عراق وسوریه و... را به این مذاکرات پیوند بزنند. اما واقعیت این است که سیاست تداخل پرونده های سیاسی در دیپلماسی ایران جایی ندارد.

رسانه های غربی باید بدانند که با این گمانه زنی ها و این گونه اخبار نمی توانند روند مذاکرات و افکار عمومی را به سمت دیگری هدایت کنند. آنها نمی توانند با این کار به دنبال گرفتن امتیاز و چانه زنی و رفع مشکلات خود در منطقه باشند و تصور نمایند که ایران در مقابل تحریم ها، حاضر است موضوعات دیگری را در روند مذاکرات هسته ای وارد نماید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محور مذاکرات، حل اختلافات هسته ای است نه ورود به عملیات روانی غرب!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X