بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج از کشور راه اندازی شد

بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج از کشور راه اندازی شد

ایرنا/ رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران(اصکابا)، گفت: پس از سالها توقف در صدور گواهینامه شغلی برای ایرانیان شاغل در خارج از کشور، بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج راه اندازی شد.

حسن کرباسی از طراحی و راه اندازی سامانه بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج از کشور خبر داد و افزود: این سامانه با همکاری و هماهنگی بین دستگاه های متولی از جمله دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها، دفتر امور بین الملل، مرکز آمار و انفورماتیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران طراحی و راه اندازی شده است.

وی تاکید کرد: با بهره برداری از این سامانه مشکل هموطنان ایرانی شاغل در خارج جهت تمدید و یا صدور گواهینامه شغلی مرتفع خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره اصکابا ادامه داد: با راه اندازی سریع این سامانه که با تاکید و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت، وزارت تعاون به یکی از وظایف پیش بینی شده خود که در قانون حداکثر استفاده از توان فنی، مهندسی و تولیدی و اجرایی کشور مصوب سال 75 مکلف به اجرا و چندین سال متوقف شده بود، جامه عمل پوشاند و یکی از بزرگترین دغدغه های نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج را مرتفع ساخت.

کرباسی اظهار داشت: نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج با ثبت نام در این سامانه می توانند پس از صدور گواهینامه شغلی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حمایت ها و موارد تشویقی پیش بینی شده از سوی قانونگذار در مصوبه فوق مثل معافیت از عوارض خروج از کشور، برخی از معافیت های گمرکی و مباحث بیمه تأمین اجتماعی بهره مند شوند.

کرباسی در پایان گفت: تمام متقاضیان واجد شرایط دریافت گواهینامه شغلی که در خارج از کشور شاغل می باشند یا با اثبات مدارک مثبته متقاضی اعزام به خارج از کشور جهت اشتغال می باشند، می توانند با مراجعه به سامانه بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج از کشور به نشانی: http://shgovahi.mcls.gov.ir/Forms/frmMain.aspx و با تکمیل اطلاعات و مدارک مورد نیاز تقاضای صدور گواهینامه شغلی خود را ثبت کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج از کشور راه اندازی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X