نماینده مجلس: کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان، اوج بی عدالتی است

نماینده مجلس: کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان، اوج بی عدالتی است

ایرنا/ نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت، اجرایی شدن کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان دولت زیرپوشش صندوق تامین اجتماعی، اوج بی عدالتی و خطایی نابخشودنی است.

نادر قاضی پور افزود: زیبنده جامعه اسلامی نیست که در آن به قشر مظلوم و زحمتکش جامعه ستم شود و از حق طبیعی خویش بازماند.

وی اظهار کرد: کارمندان دولت درکنار تحمل مشکلات زندگی و خدمت صادقانه، چشم امیدشان به دریافت حقوق بازنشستگی در آینده است و اگر این امید از آنان گرفته شود بدون شک تبعات ناخوشایندی در انتظار متولیان امر خواهد بود.

این نماینده مجلس گفت: کاهش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان بازنشسته دولتی، نیشخند زدن به زحمات چندین ساله این قشر بی ادعای جامعه است.

قاضی پور افزود: با اجرایی شدن بخشنامه کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان دولت، برخی مسوولان دانسته یا ندانسته عدالت را زیرپا گذاشته و حق آنان را نادیده گرفته اند.

وی گفت: درحالی که دولتها در دیگر کشورها بازنشستگان را تحت حمایت قرار داده و علاوه بر پرداخت حقوق کامل، برای آنان تورهای تفریحی برگزار می کنند؛ در کشور ما بخشنامه کاهش حقوق بازنشستگی اجرا می شود، با چنین وضعی چگونه می خواهیم همپای دنیای امروز حرکت کنیم.

قاضی پور خطاب به مسوولان اظهارکرد: اشتباهی که در گذشته انجام و با مخالفت نمایندگان مجلس روبه رو شد؛ چرا باید بار دیگر تکرار شود.

این نماینده مجلس گفت: با اجرایی شدن این بخشنامه روح ناامیدی در جامعه کارمندان کشور دمیده و انگیزه فعالیت از آنان گرفته می شود و این وضع به معنی توقف رشد کشور است.

اخیرا بخشنامه کاهش حقوق بازنشستگی 600 هزار کارمند دولتی زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی با امضای محمود عسکری آزاد جانشین معاون نظارت و راهبردی رییس جمهوری امضا و اجرایی شده است.

پیشتر سال 88 در دولت قبلی این بخشنامه صادر شده بود که به دلیل مغایرت آن با قوانین و مقررات و مخالفت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به علت تضیع حقوق کارمندان دولت ، باطل شده بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده مجلس: کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان، اوج بی عدالتی است » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X