اعتماد نوشت: تندروها از تجاهل بپرهیزند

اعتماد نوشت: تندروها از تجاهل بپرهیزند

اعتماد/ متن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

اصلاح‌طلبان علاوه بر اینکه هوشیار و فعال و بیدارند به آینده امیدوارند،اگرچه هزاران سختی در راه پرسنگلاخ خود مشاهده کنند. این امیدواری محصول بدنه اجتماعی بسیار گسترده‌یی است که به تغییر و اصلاح اعتقاد دارند. برعکس مخالفان اصلاحات، به ویژه تندرو‌هایی که پایگاه اجتماعی خود را بیش از پیش از دست می‌دهند و البته اگر نبود رانت‌هایی که پیوسته از آن بهره‌مند بوده و هستند، هرگز برای مقابله با اصلاح‌طلبان توفیق پیدا نمی‌کردند. در خردادماه 92، تیشه اختلاف، زورش بر رانت‌های فراوان، چربید و آنان را برای دستیابی مجدد به مقر قوه مجریه زمینگیر کرد. درد اصلی این گروه ناتوان در اداره دولت و ملت که دولت‌های نهم و دهم، نماد این ناتوانی بود، این است که هنوز چشم خود را بر حقیقت و واقعیت باز نکرده‌اند. در واقع جماعت تندروی محافظه‌کار، خود را به خواب زده‌اند اما تلاش می‌کنند به هواداران اندک و پراکنده خود وانمود کنند که بیدار و آگاهند. در این نوشته به یک موضوع سیاسی که اخیرا پیش آمده اشاره و عکس‌العمل افراطیون جناح راست را بازگو می‌کنم.مجمع روحانیون مبارز تهران نامه‌یی را با امضای سیدمحمد خاتمی، رییس‌جمهور پیشین ایران، خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای که برای عمل جراحی در بیمارستان بستری بودند، ارسال می‌کند و در آن، ضمن ابراز خوشحالی از توفیق پزشکان در بازگرداندن سلامتی به رهبر معظم انقلاب برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنند.

بازتاب این نامه در رسانه‌ها، تندروهای ضد اصلاحات را وا داشت تا دوباره تحلیل‌های بی‌پایه و به دور از حقیقت و واقعیت را به خورد هواداران خود بدهند. از جمله مدیرمسوول یک روزنامه آنان با آوردن یک مثال از تاریخ روزگاران انقلاب اسلامی صاحب امضای نامه مذکور را به توبه توصیه کرد. مثالی که با همه زورورزی هیچ ربطی به موضع‌گیری‌های گذشته و حال آقای سیدمحمد خاتمی ندارد. در آن تحلیل، همان تندروهای پیشین برای هزارمین بار به کار گرفته شده که ثابت کنند مثلا اصلاحات مرده و اصلاح‌طلبان هیچ‌اند. جالب‌تر اینکه آقایان چون توانایی برخورد بازدارنده با چهره مردمی و محبوب رییس‌جمهور اسبق را ندارند، به رسانه‌های منعکس‌کننده نامه مجمع روحانیون مبارز تاخته‌اند که چرا نامه مذکور را چاپ کرده یا از طریق سایت‌ها منتشر کرده‌اند! پیش از این مسوول دفتر سیاسی حزب موتلفه اسلامی نیز در یک اعلام موضع عجیب گفته بود که رسانه‌ها مجاز به انتشار حرف‌ها، نظرات و سخنان آقای خاتمی نیستند!؟ (نقل به مضمون)

اینکه نگارنده معتقد است حضرات مدعی اصولگرایی خود را به خواب می‌زنند و حاضر نیستند چشم به دنیای محسوسات روشن باز کنند، برداشت درستی از حال و هوای پریشان و قابل مشاهده اردوگاه راست افراطی است.

البته می‌توان تصور کرد که افراطیون از هم‌اکنون برای خود امیدهایی را پرورش می‌دهند که در انتخابات سال آینده، پیروز بیرون آیند و دوباره مجلسی ناهماهنگ با دولت یازدهم تشکیل دهند. همدلی و هماهنگی اصلاح‌طلبان در انتخابات سال گذشته، بدجوری فکر تندروهای مخالف اصلاحات را پریشان کرده است، به همین دلیل سیدمحمد خاتمی را که در راهبری اصلاح‌طلبان نقش بی‌بدیل دارد، آماج حملات مکرر قرار می‌دهند، تا مثلا از ارزش و اعتبار او در جامعه بکاهند- که نمی‌توانند- و نیز ناراحتی خود را از حضور او در عرصه سیاسی بروز دهند. آنان می‌دانند که محبوبیت خاتمی در حدی هست که به موقع انتخابات، اکثر مردم ایران را به نفع اصلاحات، پای صندوق‌های رای بکشاند. اما این داشته‌های خود را پنهان می‌کنند و رو به سوی جنگ روانی می‌آورند، شاید از راه سب و ناروایی و اتهام و تخریب و عوامفریبی، آبرویی برای خود کسب کنند.

*ایزدی

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتماد نوشت: تندروها از تجاهل بپرهیزند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X