رئیس سازمان محیط زیست: برنامه ملی و منطقه‌ای مقابله با پدیده گرد و غبار تدوین شد

رئیس سازمان محیط زیست: برنامه ملی و منطقه‌ای مقابله با پدیده گرد و غبار تدوین شد

تسنیم/ رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به تدوین برنامه ملی و منطقه‌ای مقابله با پدیده گرد و غبار در ستاد ملی مقابله با این پدیده، گفت: بررسی و تصویب برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار در دستور کار این جلشه شورای عالی حفاظت محیط زیست قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، نشست هماهنگی برنامه اقدام ملی و منطقه‌ای مقابله با پدیده گرد و غبار با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، ضیاءالدین شعاعی مدیر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار، سعید متصدی و احمدعلی کیخا معاونان سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دخیل برگزار شد.

ابتکار با اشاره به مصوبه سال گذشته شورای عالی حفاظت محیط زیست مبنی بر تشکیل ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار در سازمان حفاظت محیط زیست و با همراهی سایر دستگاه‌ها، گفت: خوشبختانه در حال حاضر برنامه ملی و منطقه‌ای کوتاه، میان و بلند مدت برای مقابله با این پدیده، همچنین راهکارهایی برای کاهش آسیب‌های این پدیده بر سلامت مردم تهیه و تدوین شده است.معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: هدف از این جلسه، طرح و ارائه نظرات و پیشنهادهای دستگاه‌های مختلف در ارتباط با طرح‌های مذکور، پیش از طرح و تصویب این برنامه در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست با حضور رئیس جمهوری است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر اهمیت موضوع گرد و غبار، همچنین پیگیری‌های شخص رئیس جمهور برای رفع این چالش و کاهش آسیب‌های آن بر سلامت مردم، تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار، اقداماتی را به صورت برش‌های استانی آغاز کرده است.
وی با بیان تاسف از شرایط جنگ و ناامنی در منطقه به ویژه در عراق به عنوان یکی از مهم ترین کانون‌های خارجی ایجاد پدیده گرد و غبار در کشور، ابراز امیدواری کرد: حل مشکلات داخلی عراق، منجر به همراهی بیشتر این کشور برای اجرای برنامه های منطقه ای در این خصوص و رفع چالش گرد و غبار شود.

همچنین ضیاء الدین شعاعی مدیر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار نیز با بیان اینکه رفع پدیده گرد و غبار زمان بر است و برنامه کوتاه مدتی برای رفع دائم آن وجود ندارد، گفت: در کوتاه مدت بهترین اقدام در مقابله با پدیده گرد و غبار، کاهش اثرات آن بر سلامت مردم و آگاهی بخشی به مردم برای حفظ سلامتشان در مواجه با این پدیده است.

شعاعی شناسایی منشاء‌ها، مکانیسم‌های وقوع، علل اصلی تولید گرد و غبارها، شناسایی ماهیت و آلودگی گرد و غبارها و سهم هر کشور در تولید پدیده گرد و غبار را از مهم ترین اقدامات ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار دانست و افزود: البته با توجه به شرایط فعلی منطقه و به خصوص کشور عراق، علی رغم اینکه سال 2014 در عراق سال محیط زیست نامگذاری شده است، نمی توان امید زیادی به انجام هماهنگ فعالیت‌های منطقه ای داشت.
در این جلسه برنامه پنج ساله مقابله با پدیده گرد و غبار، همچنین ساختار ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار ارائه و حاضرین نظرات خود پیرامون موضوعات مطروحه را ارائه کردند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس سازمان محیط زیست: برنامه ملی و منطقه‌ای مقابله با پدیده گرد و غبار تدوین شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X