شناسايي دوهزار و 770نخبه تحت پوشش كميته امداد در كشور

به گزارش ايرنا اكبر ميرشكار روز يكشنبه در جمع خبرنگارارن در خرم آباد اظهار داشت: 347 نفر از اين افراد حافظ كل قرآن و 65 نفر مخترع و برخي نيز در المپيادهاي مختلف برگزيده شده اند.
وي با بيان اينكه پارسال 760 هزار نفر از مددجويان اين نهاد از خدمات مشاوره و راهنمايي بهره‌مند شدند، تصريح كرد: اين مشاوره‌ها نقش مهمي در پيشگيري از طلاق، پايداري زندگي مددجويان و ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار داشته است.
معاون فرهنگي كميته امداد (ره) با اشاره به اينكه در كنكور پارسال 111 نفر از مددجويان اين نهاد رتبه‌هاي يك ، دو و سه‌ رقمي كسب كردند، خاطرنشان كرد: اكنون 350 هزار دانش‌آموز، 90 هزار دانشجو و سه هزار و 700 نفر طلبه تحت پوشش نهاد كميته امداد هستند.
وي با تاكيد بر اينكه درزمينه برگزاري اردوهاي زيارتي و فرهنگي نيز پارسال 130 هزار نفر از مددجويان كميته امداد به اردوهاي سياحتي و 81 هزار نفر نيز به مشهد مقدس اعزام شدند، افزود: پارسال براي نخستين بار چهار هزار و 120 نفر از مددجويان به كربلا اعزام شدند.
وي در ادامه با اشاره به رويكردهاي معاونت فرهنگي كميته امداد در سال 95، اظهار كرد: فراهم كردن زمينه ازدواج جوانان تحت پوشش ، توسعه اردوهاي زيارتي، جلوگيري از ترك تحصيل دانش‌آموزان مددجو و ايجاد شبكه اجتماعي و ارائه خدمات فرهنگي به مددجويان برخي از اولويت‌هاي اين معاونت در سال جديد است.
ميرشكار با بيان اينكه برگزاري مسابقات قرآن و توسعه فعاليت‌هاي قرآني براي مددجويان يكي ديگر از اولويت‌هاي اين نهاد در سال جاري است، ادامه داد: پارسال حدود 300 هزار مددجو در برنامه‌هاي قرآني نهاد كميته امداد شركت كردند كه تلاش مي‌شود اين ميزان امسال به 500 هزار نفر برسد.
وي اضافه كرد: 34 هزار بي سواد تحت پوشش نهاد كميته امداد قرار داشته كه در سال گذشته هشت هزار و851 نفر با هزينه نهضت سواد آموزي كشور باسواد شدند.
7273/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسايي دوهزار و 770نخبه تحت پوشش كميته امداد در كشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X