اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران: همزیستی و همدلی ایرانیان بی نظیر است

به گزارش ایرنا به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، بابكن چاریان روز دوشنبه در دیدار با شهردار این شهر، افزود: همكاری و تعامل خوبی بین مسئولان كشور و مسئولان استان اصفهان وجود دارد و ارتباط خوبی بین دولتمردان با مردم برقرار است.
وی افزود: در این مدت لطف و محبت مسئولان دولتی و مملكتی را حس كردم و من محبت، عشق و دوستی ایرانیان را با خود به عنوان هدیه خواهم برد.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران با تقدیر از مسئولان استان اصفهان اضافه كرد: كمك و حمایت مسئولان كشور فعالیت در ایران را برای من بسیار آسان كرده بود.
وی افزود: از اینرو قول می‌ دهم كه در هر جا مشغول خدمت شوم، سفیر غیر رسمی ایران خواهم بود.
بابگن چاریان با بیان اینكه مطمئنم كه هر كس به جای من به عنوان اسقف اعظم اصفهان و جنوب ایران برگزیده خواهد شد، همین راه و روش را در پیش می گیرد، افزود: اطمینان دارم كه شورای خلیفه‌ گری اصفهان و جنوب ایران همان راهی را كه ما پیمودیم به اسقف اعظم بعدی نشان می دهد زیرا هدف اصلی حفظ وحدت است.
وی برای استمرار وحدت ملی و حفظ تمامیت ارضی ایران دعا كرد و گفت: من اطمینان دارم كه ایران روز به روز ترقی خواهد كرد و وظیفه اش برای مبارزه با تروریسم و حفظ آرامش منطقه، سنگین تر خواهد شد.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب كشور اضافه كرد: به هر كشوری كه از سوی كلیسای حواری ارمنی مامور شوم، سفیر غیر رسمی ایران و بویژه اصفهان خواهم بود.
شهردار اصفهان نیز در این دیداربا اشاره به زندگی مسالمت‌ آمیز ادیان توحیدی ایران در كنار یكدیگر گفت: این زندگی مسالمت‌ آمیز در اصفهان همدلانه و عاشقانه است.
مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به پایان كار اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت: حُسن نیت، همدلی و دلسوزی اسقف اعظم ارامنه همواره زبانزد خاص و عام و همه مسئولان اصفهانی بوده است.
جمالی‌ نژاد در ادامه به سرمایه‌گذاری برخی از سرمایه‌گذاران خارجی از جمله چین و تركیه در اصفهان اشاره كرد و گفت: به اذعان این سرمایه‌گذاران، حمایتی كه در اصفهان از سرمایه‌گذاران خارجی می‌‌شود تاكنون در كشور خودشان تجربه نكره‌اند.
این دیدار به منظور خداحافظی بابكن چاریان، اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران برای فعالیت در كشوری دیگر انجام شد.
ماموریت بابگن چاریان كه از سوی كلیسای حواری ارمنی به عنوان اسقف اعظم ارامنه اصفهان و حنوب ایران منصوب شده بود، پایان ماه مه میلادی ( 11 خرداد ) پایان می یابد.
بابگن چاریان 12سال قبل از سوی كلیسای حواری ارمنی كه مقر آن در لبنان قرار دارد به عنوان اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران منصوب شده بود.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران در طی مدت زمان باقی مانده تا معارفه فرد جایگزین ضمن دیدار با خانواده های ارامنه اصفهان با مسئولان استان اصفهان نیز دیدار و از آنها خداحافظی می كند.
8114/ 2093

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران: همزیستی و همدلی ایرانیان بی نظیر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X