طنز/ تفاوت فرهنگی نسل ما و نسل اونا!

طنز/ تفاوت فرهنگی نسل ما و نسل اونا!

خراسان/ به مناسبت بازگشایی مدارس، دوران تحصیل خودمان با دانش آموزان امروزی را مقایسه کنیم تا تفاوت فرهنگی بین نسل ما و نسل جدید را به یاد بیاوریم: زمان ما اوایلش ساعت ها در تمام طول سال یکی بود، جدید و قدیم نداشت.

همه سال تحصیلی باید راس ساعت هفت در مدرسه «از جلو نظام» فریاد می کشیدیم، طوری که حنجره مان تا فردا «ذق ذق» کند! اگر نیم ثانیه دیر می رسیدیم باید تا آخر مراسم کنار حیاط و زیر آفتاب و باد و باران «یک لنگه پا» می ایستادیم و بعد به کلاس می رفتیم. وای به روزی که کلاس شروع شده بود و تاخیر داشتیم...! روز شکوفه ها و غنچه هایی در کار نبود، همه مثل گل های «پرپر» از اول مهر باید در مدرسه «حضور به هم می رساندیم»!

فقط زمانی تعطیل می شدیم که برف به خرخره مان می رسید و رادیو کله سحر اعلام می کرد مقاطع تحصیلی فلان تعطیل است، و یا آبله مرغان و وبا و سل گرفته بودیم! سرویسی هم در کار نبود، باید سه تا خط اتوبوس عوض می کردیم و نصف راه را هم می دویدیم تا «هِن هِن» کنان به مدرسه برسیم! اما این روزها هر ساعتی که دلبندها میلشان می کشد و از خواب ناز بیدار می شوند، پدر و مادر باید با ماشین یا با سرویس شخصی روانه مدرسه شان کنند و هیچ کس هم حق ندارد بپرسد این چه وقت مدرسه آمدن است؟ اگر سرش درد می کند یا پایش خواب رفته و یا حوصله ندارد، با یک اس ام اس، می تواند آن روز را از مدرسه مرخصی بگیرد!

علیرضا کاردار

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طنز/ تفاوت فرهنگی نسل ما و نسل اونا!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X