93 هزار دانشجو تحت حمايت كميته امداد هستند

به گزارش ايرنا، علي اكبر ميرشكار روز يكشنبه شب در نشست با دانشجويان وطلاب استان لرستان اظهار كرد: براساس برنامه ريزي انجام شده امسال تسهيلاتي در قالب پرداخت شهريه كامل دانشگاه و كمك هزينه اجاره مسكن به افراد تحت پوشش اختصاص يافته است.
وي افزود: طبق قانون دولت موظف است شهريه دانشجويان تحت پوشش را در اختيار اين نهاد قرار دهد كه در اين ارتباط سال گذشته 510 ميليارد ريال دولت پرداخت كرد واين نهاد نيز با 90 ميليارد ريال از بودجه جاري خود شهريه دانشجويان را به طور كامل پرداخت كرد.
به گفته وي يك ميليون و 700 هزار خانوار در سراسر كشور زير پوشش كميته امداد امام خميني (ره) هستند كه از اين تعداد يك ميليون و 440 هزار سالمند، يك ميليون و 49 هزار زن سرپرست خانوار، 204 هزار يتيم، 30 هزار خانواده زنداني و 20 هزار بيمار صعب العلاج هستند.
معاون امور فرهنگي كميته امداد (ره) با ابراز نگراني از وجود 600هزار دختر زير پوشش اين نهاد كه از سن ازدواج آنها گذشته است بر ايجاد شبكه تسهيل گر ازدواج در سطح كشور تاكيد كرد و اضافه كرد: با راه اندازي اين شبكه پيوندهاي پايداري را در خانواده ها ايجاد خواهيم كرد.
وي پيشگيري از طلاق، پايداري زندگي، ادامه تحصيل و جلوگيري از ترك تحصيل دانش آموزان و نيز ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار را از جمله مشكلات حاد اين خانواده ها دانست كه با انجام خدمات مشاوره بهبود يافته است.
ميرشكار آمار ترك تحصيل در بين خانواده هاي تحت پوشش را بسيار پايين تر از سطح ملي دانست و گفت: در كشور از 350 هزار دانش آموز مددجو حدود يك هزار و 500 نفر ترك تحصيل داشته اند كه بيشتر به دلايل عدم وجود استعداد ويژه يادگيري، بيماري و مسائل ازدواج بوده است.
وي افزود: تعداد كمي از اين دانش آموزان نيز به علت فقر و نبود امكانات مجبور به ترك تحصيل شده اند كه در همين راستا اعتبار ويژه اي براي آن ها تدارك ديده شده است .
7273/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «93 هزار دانشجو تحت حمايت كميته امداد هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X