آموزش هاي مهارتي متناسب با صنايع استان توسعه مي يابد

به گزارش ايرنا، احمد ليراوي روز يكشنبه در بازديد از مركز سيار آموزش فني و حرفه اي بندر امام حسن شهرستان ديلم افزود: شرايط اقليمي و ظرفيت و توانايي هاي صنعتي و توليدي هر منطقه در راستاي توسعه فضاي كسب و كار و اشتغال مولد و پايدار جوانان از مولفه هاي توسعه آموزش هاي مهارتي مي باشد.
وي اولويت توسعه رشته هاي مهارتي را با رشته هاي محصول محور و توليدي عنوان كرد و گفت: آموزش هاي فني و حرفه اي و مهارتي با شعار عملياتي هر ايراني يك مهارت مولفه مهمي در راستاي بارور نمودن فضاي كسب و كار از مشاغل خانگي تا كارگاه هاي كوچك و بزرگ توليدي، صنعتي و خدماتي است كه اين مهم خلق حماسه اقتصادي و بهبود محيط كسب و كار در كشور را به همراه دارد.
وي با اشاره به جايگاه آموزش هاي مهارتي در توسعه هر منطقه اظهار داشت: توسعه بدون آموزش هاي مهارتي مفهومي ندارد و يكي از ضرورت ها و الزام هاي توسعه اقتصادي و تغييرات اجتماعي و فرهنگي، توجه ويژه به ارتقاي فرهنگ مهارت آموزي است.
ليراوي توسعه آموزش هاي مهارتي را در بخش امام حسن با وجود صنايع نفت و گاز موجود دراين منطقه مهم دانست و افزود: نيروي انساني عامل اصلي رشد يا افول يك بنگاه اقتصادي است و رشد روز افزون پيشرفت‌هاي فني، منوط به افزايش تخصص و مهارت بيشتر كاركنان و رضايت آنان از نوع كارشان است كه آموزش فني و حرفه اي نقشي اساسي را در اين راستا ايفا مي كند.
در اين بازديد سرپرست مركز آموزش فني و حرفه اي ديلم گزارش كاملي از برگزاري دوره هاي آموزشي و مشكلات پيش رو در اجراي برنامه هاي آموزشي در بخش امام حسن ارايه و در نشستي به بررسي و رفع شدن آنها پرداخته شد.
بخش امام حسن از توابع شهرستان ديلم در شمال استان بوشهر و در جوار تاسيسات مهم نفتي بهرگان قراردارد.
6164/1656

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش هاي مهارتي متناسب با صنايع استان توسعه مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X