رئیس بازار فرابورس: صندوق زمین وساختمان ابزاری در جهت تامین مالی سرمایه گذاران

رئیس بازار فرابورس: صندوق زمین وساختمان ابزاری در جهت تامین مالی سرمایه گذاران

باشگاه خبرنگاران/ صندوق زمین وساختمان امکان سرمایه گذاری بلند مدت و تامین مالی را برای متقاضیان فراهم می‌نماید

امیر هامونی رئیس بازار فرابورس در خصوص تفاوت اوراق تسهیلات مسکن با اوراق زمین وساختمان بیان کرد: اوراق تسهیلات مسکن برای سرمایه گذاری مناسب نبوده و طراحی این اوراق به گونه ای است که صرفا با توجه به محدودیت های در نظر گرفته شده برای استفاده کنندگان واقعی وام خرید مسکن است.

وی در این باره افزود:‌اوراق تسهیلات مسکن برای افراد مناسب است که واقعا قصد خرید خانه دارند و با دریافت وام 40 تا 50 تومانی از بانک تامین مالی لازم را در جهت خرید خانه انجام دهند

هامونی با اشاره به اینکه اوراق تسهیلات مسکن دارای ارزش سرمایه گذاری نیستند توضیح داد جنس خرید این اوراق جنس سرمایه گذاری نیست که افراد با نگهداری آن در بلند مدت انتظار سود آوری داشته باشند.

رئیس بازار فرابورس در خصوص مدت زمان عرضه‌ی اوراق تسهیلات مسکن اظهار داشت: با وجود محدودیت هایی که در عرضه اوراق تسهیلات مسکن انجام داده ایم افراد ظرف مدت 2ماه پس از خرید می‌توانند اقدام به عرضه این اوراق نمایند واین محدودیت باعث شده بسیاری از انگیزهای کاذب سرمایه گذاری از بین رفته و انگیزه و تقاضای واقعی که در این بازار نمود و ظهور پیدا می‌کند.

هامونی با اشاره به مزیت های سرمایه گذاری در صندوق زمین و ساختمان گفت: صندوق زمین و ساختمان با دید سرمایه گذاری طراحی شده که سرمایه گذاران خرد و کلان می توانند در این بازار حضور پیدا کنند.

وی در این باره افزود: حضور سرمایه گذاران دراین صندوق باعث کمک به تامین مالی بخش عرضه مسکن خواهد شد.

رئیس بازار فرابورس با اشاره به نقش مهم انبوه سازان و هلدینگ های ساختمانی در تامین مالی پروژه زمین و ساختمان تصریح کرد: انبوه سازان و هلدینگ‌های ساختمانی که فعالیت مربوط به پروژه‌های انبوه سازی را انجام می‌دهند قطعا این نوع ابزار می تواند به تامین مالی پروژه‌های آن ها کمک بسزایی می‌کند.

هامونی در پایان در خصوص تقاضا های صندوق زمین و ساختمان گفت: سرمایه گذارانی که به قصد خرید وارد این بازار می‌شوند و سرمایه گذاری را خریداری می‌کنند با دید سرمایه گذاری بلند مدت اقدام به تقاضا در این بازار نمایند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس بازار فرابورس: صندوق زمین وساختمان ابزاری در جهت تامین مالی سرمایه گذاران » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X