عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی: واگذاری امور به بخش خصوصی بزرگ‌ترین خدمت دولت به دولت خواهد بود

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی: واگذاری امور به بخش خصوصی بزرگ‌ترین خدمت دولت به دولت خواهد بود

تسنیم/ عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به این که بزرگترین خدمت دولت به خود واگذاری فعالیت‌های دولت به بخش خصوصی است، گفت: اولویت اصلی در نگارش برنامه ششم باید واگذاری تدریجی کار به بخش خصوصی باشد.

شاهرخ ظهیری با بیان این که در حال حاضر تمام فعالیت‌های اقتصادی توسط دولت انجام می‌شود، اظهار کرد: روسیه در پی تحریم از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا، به دنبال آن است تا مواد غذایی و کشاورزی خود را از طریق ایران تامین کند و این در حالی است که ایران به بهترین نحود می‌تواند نیاز روسیه را تامین کند اما بزرگترین مشکل، عدم نقل و انتقال پول در سیستم بانکی است.

وی ادامه داد: بانک مرکزی با وجود استقبال از نقل و انتقال پول تحریم است، از این رو تفاهمی بین دو کشور در حال نگارش است تا واحد پول دو کشور بین تجار قابل معامله باشد و روسیه باید کمک شایان برای رفع مشکل بانکی انجام دهد.

این فعال اقتصادی یادآور شد: اولویت اصلی برنامه ششم باید واگذاری تدریجی کار از دولت به بخش خصوصی باشد که این کار بزرگترین خدمت دولت به خود است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این سوال که دلیل عدم دستیابی به اهداف برنامه‌های توسعه چه بوده، گفت: آرمانگرایی در تدوین و عدم مجری مناسب در اجرای برنامه‌های توسعه کشور باعث شده به اهداف تدوین شده دست نیابیم.

وی اظهار کرد: به شخصه معتقدم 20 درصد برنامه‌های 5 ساله توسعه کشور عملی نشده و در برخی مسائل برنامه‌های مدنظر در سند چشم انداز عملی نشده است و این موضوع عدم دستیابی به اهداف سند چشم انداز در سال 1404 را در پی خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی: واگذاری امور به بخش خصوصی بزرگ‌ترین خدمت دولت به دولت خواهد بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X