تفاهم نامه پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي بين حوزه هنري وبهزيستي منعقدشد

به گزارش خبرنگار ايرنا، بر اساس اين تفاهم نامه همكاري كه در 13 بند تدوين شده حوزه هنري و بهزيستي كهگيلويه و بويراحمد با رويكرد پيشگيري از انواع آسيب هاي اجتماعي در اين استان و توانمندسازي جامعه هدف بهزيستي اقدام به فعاليت هاي فرهنگي و توليد آثار هنري خواهند كرد.
توليد فيلم هاي كوتاه و نمايش هاي خياباني با موضوع آسيب هاي اجتماعي، معرفي الگوهاي برتر معلولان و توانمندي هاي آنان از طريق توليد فيلم هاي مستند، توليد عكس و برپايي نمايشگاه عكس از مناطق آسيب زا، اجراي نمايش هاي پرفورمنس با رويكرد پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و فعاليت هاي فرهنگي با محوريت اميدبخشي و ايجاد شور و نشاط اجتماعي از مفاد اين تفاهم نامه همكاري است.
سرپرست حوزه هنري كهگيلويه و بويراحمد در اين نشست با ابراز نگراني از گسترش انواع آسيب هاي اجتماعي، گفت: آسيب هاي اجتماعي پايه و اساس جامعه را هدف قرار داده و آينده زيست اجتماعي را تهديد مي كنند.
محمدشريف اسلامي افزود: چنانچه امروز از اين مساله مهم غفلت شود اين غفلت ها در آينده قابل جبران نيست.
وي بيان كرد: آسيب هاي اجتماعي معلول ضعف هاي فرهنگي است و بايد با فرهنگ و هنر با اين آسيب ها مقابله اساسي شود.
اسلامي اظهار كرد: نزاع، خشونت، خودكشي، طلاق و اعتياد از جمله آسيب هاي اجتماعي هستند كه با نسخه فرهنگي و هنر مي توان از گسترش آنها پيشگيري كرد.
وي با اشاره به ظرفيت چشمگير فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي، عنوان كرد: اين ابزارهاي ارتباطي در صورت مديريت صحيح داراي قابليت مطلوبي براي ارائه آثار هنري به جامعه هدف هستند.
مديركل بهزيستي كهگيلويه و بويراحمد نيز در اين نشست، گفت: اين دستگاه اجرايي از فعاليت هاي فرهنگي و هنري با رويكرد پيشگيري از انواع آسيب هاي اجتماعي حمايت همه جانبه مي كند.
سيد عليرضا موسوي امجد افزود: هنر زباني ماندگار و تاثيرگذار است و مي تواند نقش بسزايي در فرهنگ سازي و پيشگيري از گسترش انواع آسيب هاي اجتماعي داشته باشد.
وي بيان كرد: آسيب شناسي دلايل بروز و گسترش انواع آسيب هاي اجتماعي در كهگيلويه و بويراحمد يك ضرورت است و بايد مورد توجه جدي متوليان امر قرار گيرد.
موسوي امجد اظهار كرد: انتظار مي رود كه هنرمندان كهگيلويه و بويراحمد به كمك بهزيستي اين استان آمده و براي پاكسازي استان از انواع آسيب هاي اجتماعي تلاش و اقدام كنند.
وي بر لزوم اجراي دقيق مفاد اين تفاهم نامه همكاري از سوي حوزه هنري و بهزيستي كهگيلويه و بويراحمد تاكيد كرد.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهم نامه پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي بين حوزه هنري وبهزيستي منعقدشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات