تفاهم نامه پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي بين حوزه هنري وبهزيستي منعقدشد

به گزارش خبرنگار ايرنا، بر اساس اين تفاهم نامه همكاري كه در 13 بند تدوين شده حوزه هنري و بهزيستي كهگيلويه و بويراحمد با رويكرد پيشگيري از انواع آسيب هاي اجتماعي در اين استان و توانمندسازي جامعه هدف بهزيستي اقدام به فعاليت هاي فرهنگي و توليد آثار هنري خواهند كرد.
توليد فيلم هاي كوتاه و نمايش هاي خياباني با موضوع آسيب هاي اجتماعي، معرفي الگوهاي برتر معلولان و توانمندي هاي آنان از طريق توليد فيلم هاي مستند، توليد عكس و برپايي نمايشگاه عكس از مناطق آسيب زا، اجراي نمايش هاي پرفورمنس با رويكرد پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و فعاليت هاي فرهنگي با محوريت اميدبخشي و ايجاد شور و نشاط اجتماعي از مفاد اين تفاهم نامه همكاري است.
سرپرست حوزه هنري كهگيلويه و بويراحمد در اين نشست با ابراز نگراني از گسترش انواع آسيب هاي اجتماعي، گفت: آسيب هاي اجتماعي پايه و اساس جامعه را هدف قرار داده و آينده زيست اجتماعي را تهديد مي كنند.
محمدشريف اسلامي افزود: چنانچه امروز از اين مساله مهم غفلت شود اين غفلت ها در آينده قابل جبران نيست.
وي بيان كرد: آسيب هاي اجتماعي معلول ضعف هاي فرهنگي است و بايد با فرهنگ و هنر با اين آسيب ها مقابله اساسي شود.
اسلامي اظهار كرد: نزاع، خشونت، خودكشي، طلاق و اعتياد از جمله آسيب هاي اجتماعي هستند كه با نسخه فرهنگي و هنر مي توان از گسترش آنها پيشگيري كرد.
وي با اشاره به ظرفيت چشمگير فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي، عنوان كرد: اين ابزارهاي ارتباطي در صورت مديريت صحيح داراي قابليت مطلوبي براي ارائه آثار هنري به جامعه هدف هستند.
مديركل بهزيستي كهگيلويه و بويراحمد نيز در اين نشست، گفت: اين دستگاه اجرايي از فعاليت هاي فرهنگي و هنري با رويكرد پيشگيري از انواع آسيب هاي اجتماعي حمايت همه جانبه مي كند.
سيد عليرضا موسوي امجد افزود: هنر زباني ماندگار و تاثيرگذار است و مي تواند نقش بسزايي در فرهنگ سازي و پيشگيري از گسترش انواع آسيب هاي اجتماعي داشته باشد.
وي بيان كرد: آسيب شناسي دلايل بروز و گسترش انواع آسيب هاي اجتماعي در كهگيلويه و بويراحمد يك ضرورت است و بايد مورد توجه جدي متوليان امر قرار گيرد.
موسوي امجد اظهار كرد: انتظار مي رود كه هنرمندان كهگيلويه و بويراحمد به كمك بهزيستي اين استان آمده و براي پاكسازي استان از انواع آسيب هاي اجتماعي تلاش و اقدام كنند.
وي بر لزوم اجراي دقيق مفاد اين تفاهم نامه همكاري از سوي حوزه هنري و بهزيستي كهگيلويه و بويراحمد تاكيد كرد.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهم نامه پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي بين حوزه هنري وبهزيستي منعقدشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X