بروجردی: ادعاهای بی پایه درباره برنامه هسته ای ایران نشانگر رویکرد سیاسی آمریکا است

بروجردی: ادعاهای بی پایه درباره برنامه هسته ای ایران نشانگر رویکرد سیاسی آمریکا است

ایرنا/ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گزارش مثبت آژانس انرژی اتمی درباره فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران خط پایانی بر اتهامات غرب بر علیه ایران است، گفت، تکرار ادعاهای بی پایه و اساس نشان می دهد که رویکرد آمریکا نسبت به مساله فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران تنها سیاسی است.

علاء الدین بروجردی درباره انتشار تازه ترین گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی اتمی با موضوع برنامه هسته ای ایران افزود: آژانس در گزارش اخیر ضمن تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اعلام کرد که ایران از 5 گام مورد توافق خود با آژانس سه گام را اجرایی کرده و دو گام دیگر هم در حال مذاکره است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گزارش های قبلی آژانس بین المللی انرژی اتمی ایرادات زیادی از فعالیت هسته ای ایران گرفته می شد اما مجموعه بازرسی ها، همکاری های صورت گرفته و شفاف سازی در این حوزه موجب شد که گزارش اخیر این نهاد بین المللی بسیار مثبت و مطلوب باشد.

بروجردی با تأکید بر اینکه با انتشار گزارش اخیر آژانس انرژی اتمی، دیگر نباید شاهد زیاده خواهی های آمریکا و همپیمانانش باشیم، افزود: اگر آمریکا بار دیگر بعد از گزارش اخیر آژانس ادعاهای خود مطرح کند، این موضوع نشان می دهد که رویکرد غرب به ویژه آمریکا نسبت به مساله فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران تنها سیاسی است و موضوعات فنی هیچ جایگاهی در این حوزه ندارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی مطالب مطرح شده درباره موافقت ایران با کاهش سانتریفیوژهای خود به هفت هزار دستگاه افزود: به نظر من این ادعاها تنها در حد یک گمانه زنی است، زیرا یکی از موارد اختلافی ایران با غرب در طول مذاکرات میزان غنی سازی بوده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بروجردی: ادعاهای بی پایه درباره برنامه هسته ای ایران نشانگر رویکرد سیاسی آمریکا است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X