چگونه در شغل خانگی ام موفق شوم؟

چگونه در شغل خانگی ام موفق شوم؟

خراسان/ زنی ۵۰ ساله و خانه دار هستم. از ترشی ها و نان های محلی که در منزل درست می کنم خیلی استقبال می شود حتی بسیاری از آشنایان برای خرید این ترشی ها سفارش می دهند. دوست دارم این کار را گسترش دهم و محصولات خود را برای فروش در سوپرمارکت ها عرضه کنم. چطور می توانم این کار را انجام دهم؟ مرا راهنمایی کنید.

مجتبی احمدی نژاد، مشاور اقتصادی/ با آرزوی موفقیت برای شما، توجهتان را به یک نکته بسیار کلیدی در توسعه کسب و کار جلب می کنم. توجه داشته باشید که توسعه کسب و کار لزوماً به معنای موفقیت نیست. در ذهن عموم مردم این گونه جا افتاده که اگر شما یک پله توسعه را طلب می کنید باید شبکه توزیع خود را عوض کنید یا به عنوان مثال از یک کارگاه به یک کارخانه نقل مکان کنید یا پروانه های تولید بیشتری بگیرید و از این قبیل توصیه ها. چه بسا در خیلی از موارد توسعه دادن به کسب و کار، آن هم نسنجیده، یکی از مهم ترین عوامل شکست در کسب و کار باشد. در کسب و کار فعلی، شما هم اکنون در حال فروش به مشتریان خانگی هستید و در این بخش موفق بوده اید اما آیا توسعه کسب و کار شما لزوماً به معنی فروش محصولات به فروشگاه ها و مغازه هاست؟ فروش به فروشگاه ها و سوپرمارکت ها مشکلاتی را در پی نخواهد داشت؟ آیا به همین قیمت از شما خواهند خرید یا به قیمتی که سود شما را حداقل خواهد کرد؟ افزایش یکباره حجم تولید آیا باعث کاسته شدن کیفیت محصولات شما نمی شود؟ برای پاسخ به سوالاتی از این قبیل باید سوال شما را در ۲بخش بررسی کنیم. زاویه دید اول زاویه ای است که در آن فرض می کنیم شما اصرار دارید محصولات خود را به سوپرمارکت ها و فروشگاه‌ها بفروشید. در ادبیات کسب و کار به این تغییر که یک تغییر استراتژیک است به اصطلاح استراتژی توسعه عمودی رو به بالا گفته می شود؛ یعنی شما از تولید به سمت توزیع فروشگاهی پیش می روید. اما آیا شرایط کسب و کار شما برای این تغییر استراتژیک واقعاً مهیاست؟ این موضوعی است که قبل از هر عملی باید بررسی شود. تحلیلی جامع از وضع موجود کسب و کار خود انجام دهید و بر اساس آن ارزیابی کنید که شرایط لازم برای این مهم را دارید یا خیر.

زاویه دید دوم به این سوال انگیزه شما برای فروش بیشتر و کسب درآمد بالاتر است که اگر این برداشت از سوال شما صحیح باشد راه های دیگری نیز برای این کار وجود دارد و فروش به سوپرمارکت ها لزوماً تنها راه نیست. شما می توانید با بهبود روابط خود با مشتریان و استفاده از چاشنی های ساده فروش مانند پیش فروش به مشتریان فعلی، افزایش گستره محصولات موجودتان برای فروش به مشتریان کنونی، درخواست از مشتریان فعلی برای معرفی شما به مشتریان جدید، خدماتی که برای مشتریان ارزش افزوده ایجاد می کند مانند تحویل در منزل و... میزان فروش خود را بالا ببرید. طراحی یک ترکیب صحیح از چاشنی فروش موفقیت شما را امکان پذیر می کند. خلاقانه به دنبال راه هایی باشید که رابطه شما با مشتریانتان را بهتر می کند و خرید از شما را به دیگران توصیه می کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونه در شغل خانگی ام موفق شوم؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X