گمرک شهید رجایی، پرکارترین گمرک سال جاری

گمرک شهید رجایی، پرکارترین گمرک سال جاری

ایسنا/ گمرک شهید رجایی از نظر مجموع واردات و صادرات پرکارترین گمرک ایران در پنج ماهه نخست سال جاری است.

در پنج ماهی که از سال جاری گذشت گمرک منطقه ویژه عسلویه بیشترین آمار صادرات را به خود اختصاص داده است، به طوریکه در این مدت چهار میلیون و هزار تن کالا به ارزش سه میلیارد و 294 میلیون دلار از طریق این گمرک صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد افزایش داشته است.

همچنین گمرک شهید رجایی نیز با صادرات هشت میلیون و 583 هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و 706 میلیون دلار در این مدت از این حیث در رتبه دوم قرار دارد.

این در حالی است که میزان صادرات از این گمرک نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است.

گمرک پتروشیمی بندر امام خمینی نیز با صادرات یک میلیون و 863 هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و 546 میلیون دلار سومین گمرک صادر کننده در پنج ماهه نخست سال جاری است.

همچنین در بخش واردات نیز گمرک شهید رجایی با واردات چهار میلیون و 478 هزار تن کالا به کشور به ارزش هفت میلیارد و 523 میلیون دلار بیشترین عملکرد را در این مدت به خود اختصاص داده است که میزان واردات این گمرک نسبت به سال گذشته 26 درصدافزایش داشته است.

گمرک بندر امام خمینی نیز در این مدت موفق به واردات هفت میلیون و 63 هزار تن کالا به ارزش سه میلیارد و 359 میلیون دلار شده و رتبه دوم واردات را به خود اختصاص داده است.

سومین واردکننده بزرگ در مدت پنج ماهه نخست سال جاری معاونت واردات و ترانزیت تهران است که در این مدت 294 هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و 267 میلیون دلار به کشور وارد کرده است.

بنابراین بررسی آمار مجموع واردات و صادرات در این مدت نشان می‌دهد که گمرک شهید رجایی 10 میلیارد و 817 میلیون دلار کالا انتقال داده که به این ترتیب پرکارترین گمرک کشور در طول پنج ماهه نخست سال جاری بوده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گمرک شهید رجایی، پرکارترین گمرک سال جاری » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X