حضور 2500 تبعه سعودی در گروه‌های تروریستی

حضور 2500 تبعه سعودی در گروه‌های تروریستی

العالم/ بر اساس تازه‌ترین برآوردها، حدود 2000 تا 2500 تروریست سعودی درجمع گروه‌های تکفیری و تروریستی فعالیت می کنند و استفاده از زنان عربستانی با هدف جذب تروریست در برهه اخیر افزایش یافته است.

روزنامه "الحیاة " عربستان در شماره روز دوشنبه خود به نقل از " حمود الزیادی " کارشناس امور گروه های تروریستی نوشت: آمارهای مراکز تحقیقات و نظارت نشان می دهد که تعداد تروریست های سعودی حدود 2500 نفر است که اغلب آنان در فاصله سنی 18 تا 25 سال قرار دارند و این مساله، قرار گرفتن تروریست های سعودی به ویژه جوانان تبعه این کشور در صدر گروه‌های تروریست را توجیه می‌کند.
به نوشته الحیاة، این تروریست ها به گروه جبهه النصره وابسته به القاعده و نیز به گروه داعش پیوسته اند. الزیادی تاکید کرد که شبکه های اجتماعی و درصدر آن تویتر و یوتیوب، مهم ترین مراکز جذب عناصر تروریست چه برای سعودی ها و چه اتباع دیگر کشورها هستند.
دراین گزارش به امکانات گسترده ای که گروه های تروریستی به ویژه داعش در رساندن پیام های مورد نظر خود با سرعت و کیفیت بالا دارند و نیز ایجاد فضاهای مجازی برای جذب تروریست اشاره و اعلام شده است که این فضاها بعداً به فضاهای واقعی تبدیل می شود.
این کارشناس سعودی اظهار داشت هدف از جذب این عناصر، استفاده از قدرت مالی عناصر سعودی در تامین مالی گروه های تروریستی یا به شکل مستقیم از طریق خود این افراد است که برخی از آنان به خانواده های تاجر و مرفه وابسته هستند و یا از طریق استفاده از روابط آنان است که با موسسه های خیریه یا کارگزاران و برخی گروه ها در جامعه درارتباطند و مساله مهم تر و خطرناک تر، جذب چنین افرادی با هدف تشکیل هسته گروه های تروریستی است که در آینده در اراضی عربستان فعالیت خواهند کرد تا امنیت و ثبات این کشور را هدف قرار دهند.
الحیاة درگزارش خود همچنین به استفاده از زنان عربستانی در برهه اخیر با هدف جذب تروریست اشاره و اعلام کرده است که گروه های تروریستی، از سهولت رفت و آمد زنان در جامعه عربستان و نوع خاص پوشش و رفتارهای آنان استفاده می کنند تا از آنان به عنوان منبعی مهم و تاثیر گذار در فضای خانواده -به ویژه درمیان کودکان و نوجوانان- استفاده کنند و از قابلیت تاثیر گذاری آنان از نظر عاطفی و عقیدتی برای کمک به گروه های تروریستی بهره برداری نمایند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور 2500 تبعه سعودی در گروه‌های تروریستی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X