سرتیم حفاظت امام‌خمینی خاطراتش را گفت

سرتیم حفاظت امام‌خمینی خاطراتش را گفت

فارس/ کتاب خاطرات فتح‌الله جعفری، مسئول تیم حفاظت از امام خمینی(ره) در قم و از بنیان‌گذاران سپاه قم با عنوان « دارساوین» توسط سعید علامیان به رشته تحریر درآمده و به زودی منتشر خواهد شد.

فتح الله جعفری مسئولیت تیم حفاظت از بیت امام خمینی (ره) در قم و حفاظت از ایشان در بیمارستان قلب تا زمان اسکان در جماران را به عهده داشت.

سعید علامیان نویسنده این کتاب عنوان کرد:‌این کتاب خاطرات تلفیقی است از یادداشت های روزانه فتح الله جعفری و مصاحبه هایی که این یادداشت ها را شرح می دهد البته باید اضافه کنم که مصاحبه ها به روش پرسش و پاسخ در این کتاب آورده شده است.

علامیان درباره بازه زمانی این کتاب افزود: این کتاب از زمان دبیرستان آقای جعفری تا پایان آبان 59 را روایت می کند. این کتاب شامل وقایع قبل از انقلاب و دوران انقلاب تا سال 59 می شود. بعد از پیروزی انقلاب آقای جعفری و شهید زین الدین با جمعی از دوستان سپاه قم را تشکیل می دهند.

نویسنده این کتاب درباره حوادث جالب «دارساوین» گفت: این کتاب علاوه بر خاطرات آقای جعفری در رابطه با حفاظت امام (ره) خاطرات وی در کردستان و داستان اسارت او را روایت می کند. آقای جعفری بعد از حفاظت از امام خمینی (ره) با گروهی به کردستان می رود و با شهید صیاد شیرازی ستونی ایجاد می کنند و به دست کردها اسیر می شوند.

علامیان همچنین عنوان کرد:‌ از اهمیت های «دارساوین» این است که به چند بزنگاه تاریخی پرداخته است و آن را به طور مفصل شرح داده است. خاطرات آقای جعفری از حفاظت امام خمینی (ره) در قم و بیمارستان و همچنین خاطرات درگیری های کردستان و اسارت از جمله موضوعلاتی است که این کتاب را ارزشمند کرده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرتیم حفاظت امام‌خمینی خاطراتش را گفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X