این فیلم‌ها را برای جشنواره می‌سازید یا کودکان ایرانی؟

این فیلم‌ها را برای جشنواره می‌سازید یا کودکان ایرانی؟

خبرآنلاین/ متن پیش رو در خبرآنلاین منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

هفت فیلم سینمایی با موضوع کودکان و نوجوانان در دست تولید است تا بتوان با اتکا به آن‌ها این بار هم جشنواره فیلم کودک و نوجوان را برگزار کرد.
جشنواره‌های موضوعی معمولا در دو شرایط به وجود می‌آیند، اول وقتی که تولیدات با یک تم مشترک در سینما به اندازه‌ای باشد که به نظر برسد می‌توان این آثار را به غیر از عرصه‌های کلی در زمینه موضوع خاص خود نیز داوری کرد و دوم وقتی است که قرار باشد روی یک موضوع خاص تمرکز شود.

در دهه 60 قرار بود روی سینمای کودک تمرکز شود، پس جشنواره فیلم کودک هم راه افتاد و فیلم‌های خوبی هم در این زمینه ساخته شد. بعد از آن دهه به مرور سینمای کودک رو به نزول رفت، دیگر مدیریت دولتی قصد ویژه‌ای برای توجه به سینمای کودک نداشت و در نتیجه به مرور سینمای کودک به این شکل در تولیدات سینمای ایران خود نمایی کرد که در آستانه جشنواره فیلم کودک و نوجوان تعدادی فیلم با این موضوع ساخته شود تا هر سال تعدادی کار باشد که بتوان برای آن جشنواره برگزار کرد و بعد این سینما و تولیداتش را به گوشه‌ای رها کرد تا جشنواره بعد.

در میان انبوه فیلم‌های کودکی که با حمایت ساخته می‌شود، چند سالی یکبار هم فیلمی برآمده از خواست و تمایل خود کارگردانان نیز تولید می‌شود که تفاوت آن‌ها با این تولیدات عجله‌ای جشنواره‌ای قابل درک است.

امسال بعد از تغییر مدیران دولتی سینما همتی برای برگزاری مناسب جشنواره فیلم کودک به وجود آمده است، اما این همت هم به تولیدات پیش از جشنواره منجر شده است، تا امسال هم جشنواره‌ای برگزار شود و بعد از فروکش کردن تب فیلمسازی برای کودکان، تعدادی فیلم به کارهای اکران نشده کودکان افزوده شود. دوری که سال‌هاست ادامه دارد و بعد از زمانی که دیگر سینمای کودک از اولویت افتاد، وارد مسیر ثمربخشی نشد.

در آستانه برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان هفت فیلم در حال ساخت هستند.


فرمول 13: ناصر رفاهی

وروجک‌ها: فرزاد اژدری

جنجال در عروسی: سیدرضا خطیبی

پلیس مهدکودک: حسین قناعت

فرار از قلعه رودخان: غلامرضا رمضانی

موقت: امیر عزیزی

آسمان آبی مادرم: علی قوی‌تن

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «این فیلم‌ها را برای جشنواره می‌سازید یا کودکان ایرانی؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X