کتابخانه ملی زنان راه اندازی می شود

کتابخانه ملی زنان راه اندازی می شود

مهر/ شهیندخت مولاوردی در بازدید از بخشهای مختلف کتابخانه ملی، از نزدیک با فعالیت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی آشنا شد.
وی با تاکید بر تغییر نگاه ها در حوزه زنان ابراز امیدواری کرد در افق برنامه ششم توسعه نگاه ویژه ای به مسئله زنان و خانواده شود.
مولاوردی از پیشنهادهای سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره گسترش فعالیت های دوجانبه در زمینه امور فرهنگی زنان استقبال کرد.
صالحی امیری برخی اقدامات و دستاوردهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی را تشریح کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با توجه به اهمیت فعالیت بانوان در سطح جامعه و در زمینه های فرهنگی، گفت: به نظر می رسد ما باید در زمینه معرفی دستاوردهای بانوان تلاش بیشتری به خرج دهیم و در این زمینه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری می تواند کمک شایانی کند.
صالحی امیری با بیان اینکه هدف سازمان متبوع مبدل شدن به یک نهاد فرهنگی تأثیرگذار در جامعه است، اضافه کرد: متأسفانه در زمینه های فرهنگی ضعیف عمل کرده ایم و اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، بیشتر شبیه هدر دادن منابع بوده است تا اجرای امور اساسی در زمینه فرهنگ.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از ایجاد اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی، دعوت از دانشگاهیان کشور برای حضور مستمر در کتابخانه ملی، دیجیتال سازی منابع و گسترش فعالیت های بین المللی نظیر ایجاد توریسم فرهنگی، به عنوان برنامه های مهم سازمان اسناد و کتابخانه ملی یاد کرد که تاثیرات فراوانی در زمینه فرهنگی دارد.
صالحی در پایان این دیدار امضای تفاهم نامه در زمینه فعالیتهای فرهنگی با معاونت امور زنان و خانواده را خواستار شد.
ایجاد تالاری با منابع ویژه بانوان، برگزاری نشستهای علمی مشترک، انتشار کتاب و فصلنامه مشترک، مطالعه دانشنامه و بررسی ظرفیتهای موجود، تهیه نمایه مطالعات زنان و بررسی منابع لاتین موجود در زمینه بانوان از جمله پیشنهادهای صالحی امیری به منظور امضای تفاهمنامه همکاری با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتابخانه ملی زنان راه اندازی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X