کارگروه تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر تشکیل شد

کارگروه تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر تشکیل شد

تسنیم/ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر از تشکیل کارگروهی برای تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر خبر داد.

احمد اصغری مهرآبادی اظهار کرد: با توجه به این که بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر سه سال استمهال شده از این رو باید تلاش کنیم مردم بتوانند دفترچه اقساط را دریافت کنند و پول به پروژه ها برگردد تا ساخت و ساز سرعت بگیرد. وی با تاکید بر این که با این برنامه موافق هستیم، تصریح کرد: اما تا زمانی که پروژه های مسکن مهر آب و برق و فاضلاب نداشته باشند از واگذاری آنها به مردم جلوگیری می کنیم. وی در خصوص تامین منابع اجرای خدمات زیربنایی پروژه های مسکن مهر بیان کرد: در این رابطه کارگروهی تشکیل شده و جلسات متعددی با حضور مسئولان استانی، مدیران عامل شرکت های خدمات رسان، مدیران وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان نوبخت و وزیر نیرو برگزار شد که به عدد ۵۶۰۰ میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی رسیدیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این که این رقم در دفتر معاون اول رئیس جمهوری با حضور وزرای ذی ربط مطرح شد، گفت: بر این اساس تصمیم گرفته شد در گام اول ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی پروژه های مسکن مهر تامین شود. مهرآبادی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ توسط چیت چیان وزیر نیرو و ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز توسط نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری تا پایان شهریور تامین می شود. مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تامین روزانه آب و فاضلاب دو هزار مسکن مهر تا پایان سال خبر داد و گفت: برای تامین زیرساخت های آب و فاضلاب 3100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است در حالی که اعتبار سال جاری 20 تا 30 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. علی سیدزاده در گفت وگو با ایسنا، در مورد تعهد وزارت نیرو برای آب و فاضلاب واحدهای مسکن مهر که به بهانه عدم وجود زیرساخت های آب، فاضلاب، برق و گاز بلاتکلیف مانده اند، گفت: براساس برنامه ریزی کشور، آب و فاضلاب بیش از دو میلیون و 400 هزار واحد مسکن مهر باید تامین شود.

مسئولیت تامین زیرساخت های یک میلیون و صد هزار واحد به عهده وزارت نیرو بوده که تاکنون آب و فاضلاب 700 هزار واحد مسکن مهر تامین شده و مقرر شده است تا پایان سال آب و فاضلاب 400 هزار واحد مسکن مهر دیگر تامین شود. در همین حال مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان این که واگذاری مسکن مهر فاقد امکانات زیربنایی غیرمنطقی است، گفت: سیاست دولت و وزارت راه و شهرسازی این است که واحدهای مسکن مهر را با تمام امکانات تحویل متقاضیان دهد. سیدمحمد پژمان در گفت وگو با تسنیم در خصوص پیشنهاد تحویل واحدهای مسکن مهر به متقاضیان بدون امکانات زیربنایی، اظهار کرد: با این راهکار مخالف هستم، چراکه واحدی را که می خواهیم به مردم تحویل دهیم باید خدمات زیربنایی داشته باشد. در غیر این صورت بعد از دو هفته اعتراض می کنند و می گویند واحدی را بدون آب و برق به ما تحویل داده اند. وی تأکید کرد: تا زمانی که انشعاب آب، برق و فاضلاب واحدهای مسکن مهر تأمین نشود از واگذاری آنها به متقاضیان جلوگیری خواهیم کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگروه تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر تشکیل شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X