ایران در Facebook/ بوی ماه مهر

ایران در Facebook/ بوی ماه مهر

آخرین خبر/ امروز آخرین روز از فصل تابستان بود و فردا پاییز آغاز خواهد شد. پس چندان عجیب نیست که کاربران به ابراز احساسات خاص خود بپردازند. صدرا نوشت: امروز 31 شهریور روز مدرسه رفتن کلاس اولی‌ها بود، به حالا نگاه نکنید که تو بیشتر شهرها معلمای کلاس اول خانم معلم‌‌های جوون نازنازی مهربون هستن، معلم کلاس اول من یه مرد خشن میانسال بود که یه وانت داشت و بعد از مدرسه باهاش کار می‌کرد. از پررنگ‌ترین خاطراتی که از اون کلاس درس دارم اینه که یه بار وقتی آقا معلم پای تخته بود یکی از بچه‌ها یواشکی سوت زد، معلمه سریع برگشت با یه لحن مهربونی گفت به‌به چه سوت قشنگی، کار کی بود؟ یادمه تو اون فاصله تعلیق تا سوت‌زننده دستشو بالا ببره با خودم فکر می‌کردم کاش من سوت رو زده‌بودم! یه‌کم بعد یحتمل تحت تاثیر چهره‌ی مهربون و لب‌خندبه‌لب آقا معلم یکی از بچه‌ها دستشو برد بالا و با اشتیاق گفت آقا اجازه من! دستش هنوز بالا بود که باران چک و تیپای آقا معلم روی سرش بارید و ما تو خودمون کُپ کردیم.

این قصه سر دراز دارد
حسن در Facebook نیز حس و حال مشابهی را منتشر کرد و نوشت: مگر می شود روز اول مهر را با معلم کلاس اول را از یاد برد؟ آن هم وقتی با پای لنگان از خورجین موتور کابلی را بیرون می آورد و یکی یکی نوش جان می کنیم تا یادمان باشد حتی اگر لنگ است، از پس همه مان برمی آید. از یاد نمی رود روز اول مهر وقتی هنوز خاطرت هست که معلم کلاس دوم همان روز اول مهارتش را در گچ پرانی به رخ مان کشید و وسط پیشانی های مان را نشانی رفت. روز اول همیشه تنم می لرزد که معلم کلاس سوم چون فامیل شاه داشت، همان روز اول ابهتش را به رخ مان کشید و دمارمان را درآورد. این قصه سر دراز دارد تا سال آخر تحصیل. اما روز اول مهر یک خاطره فراموش نشدنی با معلم تاریخ دوره ی راهنمایی داشت که غرور ایرانی را با نام و آوازه ی کوروش در ذهنم کاشت.

هنرمند باید حد و مرزش احقاق حق مردم باشد
نعمت و بهمن هم در صفحات خود این نوشته را به اشتراک گذاشتند که مربوط به صحبت های چند روز پیش حاتمی کیا است: آن روزی که چمران را چمران بازرگان خواندی ..نه چمران خمینی ..خیلی بدلم این جمله نشست ..جناب حاتمی کیا می گویند تنها کارگردان خود ساخته بعد انقلاب هستید ..غیر از دیده بان و مهاجر جملگی فیلم های جناب عالی به نظر مخالف هم ارزشی قائل بود و متفاوت ..از کرخه تا راین ..اژانس شیشه ای ..به رنگ ارغوان ..به نام پدر ..دعوت ..ارتفاع پست ..همگی فیلم های جنابعالی زاویه دار بود حداقل با طیفی از قدرت ..درستیه کار هنرمند در همینه .. چون هنرمند باید حد و مرزش احقاق حق مردم باشد ..و این برایش اعتباری بزرگ می افریند ..و نباید این اعتبار را به راحتی اب خوردن به قدرت فروخت. جناب حاتمی کیا دیگر چه خواهید شد و چه خواهید کرد. بعد از این چه فیلمی خواهید ساخت چه سریالی چه محبوبیتی که تا حالا نداشته بودید ..شما را چه شده که میگویید من پیامبر ان فرهنگ سینمای ارمانی هستم که نظامم باید در پی ان باشد ..اقا برای مردم فقط همون حاتمی کیای خوش تیپی که ریش و سبیلش را هم میزنه و فیلمسازه را روسرشون جای میدهند ..پیامبر نمی خواهند بذار پیامبران نظام فرج الله سلحشور و ممد مایلی کهن باشند.

تمام هراس های دنیا خنده دار است
روح الله هم در صفحه شخصی خود نوشت: تو یکی از کشور های همسایه انتخابات برگزار کردن، دو نفر اومدن بالا بعد نمیدونن چی شده ، یهو این یکی به نفع اون یکی رفته کنار! و از ریاست جمهوری اون یکی ابراز ناراحتی نکرده! اون وقت این انتخابات چی شد؟ شاید اونا کسی رو ندارن که بگه قانون قانونه ، باید بهش عمل بشه! هیچ ترسی هم از کسی ندارم ،شده از آبروم براش مایه بذارم! شاید.
پست پایینی هم جمله از دکتر علی شریعتی است که کاربری آن را منتشر کرد: وقتی پشتت به خدا گرم است، تمام هراس های دنیا خنده دار است.

ایمان سهرابی

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران در Facebook/ بوی ماه مهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X