رمز محبوبیت روحانی چیست؟

رمز محبوبیت روحانی چیست؟

نامه نیوز/ متن پیش رو در نامه منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

مهمترین دلیلی که محبوبیت روحانی را بعد از یک سال بیشتر از گذشته کرده است، همراهی نکردن با سیاست‌هایی است که مردم دیگر خواهان آن نیستند.
صادق زیباکلام نوشت: افزاش محبوبیت آقای روحانی بعد از گذشت یک‌سال از انتخابات ریاست جمهوری، سخن بیراهه‌ ای نیست، علت این محبوبیت و موفقیت را نیز می توان نتیجه آن دانست که رئیس‌جمهور در یک مقطع زمانی حاضر به همراهی با سیاست‌های اصولگرایانی که در 8 سال گذشته کشور را دچار تنش کردند، نشد.

آقای روحانی در بخش سیاست‌خارجی به دنبال نوعی تنش‌زدایی و بهبود روابط با دنیا بوده و در صدد است تا گره‌ای را که به کارهای کشور افتاده، باز کند و جایگاه ریاست‌جمهوری را که در سال‌های گذشته تنزل یافته بود، بار دیگر احیا کند.

بخش دیگری که می‌توان از آن به عنوان موفقیت آقای روحانی و کسب محبوبیت بیشتر میان مردم ایران یاد کرد، موضع‌گیری جدی ایشان در مورد فرهنگ و فعالیت‌های مدنی است، همان زمان که در میان نخبگان استان خراسان رضوی، عنوان کردند که "با ون و سرباز نمی‌شود فرهنگ را درست کرد"، خط قرمزی میان خود و تندروها کشید و مواضع خود را شفاف و مشخص بیان کرد.

البته خواسته‌‌های بسیاری از رئیس‌ دولت تدبیر و امید در جامعه مطرح می شود، خواسته‌ها و مطالبات مدنی همچون رفع حصر سران جنبش سبز، آزادی مطبوعات، آزادی زندانیان سیاسی و غیره همه از مطالبات مردمی است که در 24 خرداد سال 92 پای صندوق‌های رای رفته و به وی رای دادند.

واقعیت امر این است که انتظارات همچنان از شخص روحانی به قوت خود باقی است، اما این موضوع را نیز نباید فراموش کنیم که اختیارات و قدرت رئیس‌جمهور محدود است و همچنان توسط اصولگرایان این اختیارات روز به روز محدودتر می‌شود.

اما همه ما معتقد هستیم که آقای روحانی به سوی جامعه مدنی و آزادی‌های که حق هر فرد به عنوان شهروند است گام بر ‌می‌دارد.

بزرگترین نقطه ضعف آقای روحانی، که می‌توان به آن اشاره کرد این موضوع است که ایشان باید بیایند و به صورت مستقیم با مردم از کارهای که قرار است انجام دهد صحبت کند و این موضوع را بیان کند که عده‌ای همواره مانع و به عنوان سدی در برابر پیشرفت کشور هستند.

در پایان می‌توان گفت، آینده دولت تدبیر و امید، وابسته به بحث پرونده‌ی هسته‌ای است، اگر دولت یازدهم بتواند گره کور پرونده هسته‌ای و مذاکرات را باز کند موفق شده است، اما اگر در این زمینه موفقیتی کسب نکند آینده‌ی خوبی برای شخص آقای روحانی و دیگر دولتمردان متصور نیستم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رمز محبوبیت روحانی چیست؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X