گودرزی: نگاه رئیس جمهور به ورزش تخصصی و عالمانه بود

گودرزی: نگاه رئیس جمهور به ورزش تخصصی و عالمانه بود

فارس/ وزیر ورزش و جوانان بعد از مراسم تجلیل از مدال‌آوران مسابقات جهانی و آسیایی در حضور رئیس جمهور گفت: خوشحالم برنامه‌های وزارت ورزش مطابق نظر رئیس جمهور است. محمود گودرزی در پایان مراسم تجلیل از قهرمانان گفت: دقت نظر رئیس جمهور به موضوع ورزش از جمله ورزش همگانی، توسعه و توجه جدی و عادلانه به ورزش زنان و خصوصا تاکید ایشان بر روند خصوصی‌سازی و غیرسیاسی شدن ورزش از جمله مواردی بود که اسباب دلگرمی و خوشحالی جامعه ورزش و خصوصا مدیران و خدمت گزاران ورزش کشور شد؛ به نظرم نگاه رئیس جمهور به ورزش تخصصی و عالمانه بود.وزیر ورزش و جوانان افزود: خوشحالم که برنامه‌های وزارتخانه مطابق نظر روحانی و دولت تدبیر و امید است؛ قطعا این نگاه دقیق رئیس جمهور موجب عزم بیشتر ما و سایر مدیران ورزش کشور برای تعالی ورزش و موفقیت این بخش خواهد شد.گودرزی گفت: همانطور که رئیس جمهور اشاره کردند ورزش یک مقوله اجتماعی است و نباید تحت تاثیر رانت سیاسی قرار گیرد و تلاش من هم از ابتدای حضورم این بوده که کار بدست متخصصان باشد.وزیر ورزش و جوانان درباره حضور رئیس جمهور در جمع ورزشکاران گفت: رویکرد دولت به ورزش، سلامت محور است و برای همین توسعه ورزش همگانی به عنوان عاملی برای توسعه سلامت جامعه مورد نظر دولت است و نکته دیگر پرداخت مطالبات ورزشکاران بعد از 3 سال، نشان از توجه جدی دولت یازدهم به ورزشکاران است و امیدوارم همانطور که اشاره شد بعد از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جوایز قهرمانان بلافاصله پرداخت شود.
* سجادی: سخنان رئیس جمهور برای ورزش نقطه قوت بود
معاون قهرمانی وزیر ورزش و جوانان بعد از پایان مراسم تجلیل از مدال آوران در مرکز همایش های سازمان صدا و سیما گفت: حضور روحانی با نگاه تخصصی به ورزش و مسایل آن، موجب خوشحالی جامعه ورزش شد. سجادی در مورد مسایل مختلف مراسم تجلیل از قهرمانان بعد از 3 سال تاخیر پاسخ گفت.
نظر شما درباره این مراسم که با حضور رئیس جمهور برگزار شد چیست؟
فکر می‌کنم بعد از 3 سال یعنی 90، 91، 92 که جوایز مدال آوران و قهرمانان عزیز پرداخت نشد فرصت بسیار خوبی با حضور رئیس جمهور و مسئولان محترم قبل از بازی‌های آسیایی اینچئون بوجود آمد که فکر می‌کنم تاثیر بسیار خوبی هم از جهت توجه دولت به خواسته‌های ورزشکاران داشت و همین جا اعلام می‌کنم ورزشکارن با خیال راحت انشالله در پایان هر سال پس از حضور در میادین ورزشی در مراسمی جوایز خود را دریافت می‌کنند.
چرا برگزاری چنین مراسمی به تاخیر می‌افتد؟
دلایل مختلفی داشته است و شاید این تعداد زیاد ورزشکاری هم که امشب اینجا بودند به خاطر تاخیر 3 ساله‌ای بوده است که در پرداخت جوایز قهرمانان قبلا داشته‌ایم. امیدوارم ما در دولت یازدهم بتوانیم سر قول مان باشیم و بدون تاخیر جوایز قهرمانان عزیز را در زمان خودش به آنها تقدیم کنیم.
چقدر برای برگزاری این مراسم وقت داشتید؟ نواقصی هم بود؟
مدت زمانی که داشتیم کمتر از 2 روز بود؛ نزدیک به 37 یا 38 ساعت بیشتر نبود و توانستیم در زمان کوتاه فراخوان بدهیم. فدراسیون‌ها همکاری کردند؛ رسانه‌ها کمک کردند و توانستیم ورزشکاران، مربیان قهرمانان را گردهم بیاوریم. بهرحال برگزاری اینطور مراسم تنها با وزارت ورزش و جوانان نیست و نظر نهاد ریاست جمهوری برای برگزاری آن تعیین کننده است و باید با آنها هماهنگ باشیم. به نظرم کمی با محدودیت جا مواجه بودیم و امیدوارم در مراسم بعد با زمان بیشتری بتوانیم این نواقص را برطرف کنیم.
پرداخت جوایز به قهرمانان برچه اساسی است؟
براساس آیین نامه تجلیل از قهرمانان است. سالیان سال براساس آن پرداخت می‌شود و ما نیز براساس آن عمل کردیم.
صحبت‌های آقای روحانی در جمع ورزشکاران چگونه بود؟
سخنان رئیس جمهور نقطه قوتی برای ورزش است علاوه بر حمایت‌هایی که از جامعه ورزش کردند اشارات خوبی در مورد ورزش بانوان، ورزش همگانی، ورزش قهرمانی، زیر ساخت‌ها و اینکه تلاش شود ورزش از حالت دولتی خارج شود و تسهیلات لازم برای بخش خصوصی فراهم شود. از مواردی بود که به نظرم بسیار دقیق و کارشناسی بود البته موضوعی که بیشتر مورد تاکید قرار دادند اخلاق در ورزش بود و در یک کلام ایشان ورزش را یک مقوله اجتماعی خواندند قبل از اینکه بگویند یک مساله سیاسی است.
حالا به عنوان یک متخصص بار مطالب ارائه شده را پسندیدید؟
مسائلی که آقای روحانی اشاره کردند به ویژه در رابطه با ورزش قهرمانی، رعایت سجایای اخلاقی در میادین ورزشی و در یک کلام روحیات پهلوانی از مواردی بود که به نظرم ورزش ایران باید به آن توجه جدی کند.
* تشویق‌های بانوانِ ورزشکار، رئیس جمهور را غافلگیر کرد
آیین تجلیل از قهرمانان ورزشی پیش از شروع بازی‌های آسیایی با حضور رئیس جمهور برگزار شد که با حاشیه‌هایی همراه بود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، در این مراسم که از ساعت 18 عصر جمعه در سالن همایش‌های صدا و سیما آغاز شد تعداد زیادی از ورزشکاران و مربیان جوایز سال‌های گذشته خود را از رئیس جمهور دریافت کردند.در ادامه حاشیه هایی از این مراسم را می‌خوانید.
*با بازشدن درب‌های سالنِ برگزاری و حضور جمعیت حاضر، مشخص بود تمام نفرات نمی‌توانند در سالن اصلی حاضر شوند. از همین رو درب‌های بالکن و آمفی تئاتر باز شد تا سایر مدعوین به آنجا بروند.
*تعدادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در حالی‌که دقایقی به شروع مراسم نمانده بود پشت درب اصلی سالن مانده بودند و اجازه ورود به آنها داده نمی‌شد. خوشبختانه با رایزنی‌هایی صورت گرفته تمام خبرنگاران وارد سالن شدند.
*مراسم با سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و تلاوت قرآن مجید شروع شد.
*محمدرضا احمدی مجری و گزارشگر ورزشی اجرای این مراسم را برعهده داشت.
*ورزشکاران جانباز و معلول با لباس‌هایی یکدست به رنگ نارنجی چندین ردیف از صندلی‌های میانی را به خود اختصاص داده بودند.
*بانوان ورزشکار نیز اتحاد خود را نشان داده و در ضلع غربی نشسته بودند. آنها بارها در طول مراسم به تشویق رئیس جمهور پرداختند که از ورزش بانوان حمایت می‌کرد.
*پس از صحبت‌های مجری و دعوت وی، وزیر ورزش و جوانان با تشویق حاضرین به روی سن رفت. گودرزی گزارش کاری از دوره چندماهه فعالیت خود در وزارت ورزش و جوانان را به رئیس جمهور و حاضرین ارائه داد.
*پس از صحبت‌های گودرزی، مراسم اهدا جوایز شروع شد.
* رئیس جمهور جوایز 9 فدراسیون برتر ورزشی را به روسای این فدراسیون‌ها اهدا کرد.
*در هر رشته یک ورزشکار برتر همراه با رئیس فدراسیون به روی سن می‌رفتند.
*خسروی وفا به عنوان رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین اولین نفری بود که همراه با رنجبر جانباز 70 درصد پاداش‌های خود را دریافت کردند.
*علی‌نژاد، رئیس فدراسیون ووشو به شدت از سوی ورزشکاران این رشته تشویق شد. رئیس ووشوکارها در اقدامی جالب کنار ایستاد تا محسن محمدسیفی ورزشکار برتر این رشته جایزه ووشوکاران را از رئیس جمهور دریافت کند.
*ورزشکاران و مربیان رشته‌های بسکتبال، والیبال و کشتی به دلیل حضور در مسابقات برون مرزی در این مراسم حاضر نبودند. البته داورزنی رئیس والیبالی‌ها همراه با حمزه زرینی در سالن بودند و جوایز این رشته ورزشی را دریافت کردند.
*پولادگر و کرمی در تکواندو، رضازاده و بهداد سلیمی در وزنه برداری، سمندر و حسن‌نیا در کاراته، زارع و براتی در کوهنوردی، مرادی و نصر در ورزش ناشنوایان و داوری و قاسمی در دو و میدانی روسا و ورزشکاران برتر دیگری بودند که به روی سن رفتند.
*بعد از پایان این قسمت از مراسم، روحانی برای حاضرین سخنرانی کردند.
*روحانی بارها از موفقیت‌های اخیر ورزشکاران در میادین مختلف یاد کرد و بازی خوب تیم ملی فوتبال مقابل آرژانتین را عاملی دانست تا نگاه مردم جهان به سمت ایران اسلامی بیشتر جلب شود.
*یکی از جالب ترین حاشیه‌های این مراسم جایی رقم خورد که رئیس جمهور در مورد ورزش بانوان صحبت کرد. همان بار اولی که کلمه "بانوان" گفته شد، ضلع غربی سالن که اکثریت بانوان ورزشکارِ حاضر در سالن را تشکیل داده بود به شدت رئیس جمهور را تشویق کردند.
* این پایان کار نبود و بانوان ورزشکار بارها با تشویق‌هایشان رئیس جمهور را غافلگیر کردند تا روحانی بگوید: هرقدر زحمات و موفقیت‌های بانوان را تشویق کنیم، کم است. این جمله روحانی با تشویق همه حاضرین همراه شد.
*رئیس جمهور در موضوع ورزش بانوان برابری امکانات این قشر جامعه با مردان را الزامی دانست و برای ورزش بانوان امنیت، آزادی و اخلاق را خواستار شد.
*روحانی داشتن زندگی شاد و پرنشاط را از حقوق مسلم مردم ایران دانست و تاکید کرد تا ورزش همگانی بیش از پیش در جامعه و با کمک تمامی ارگانها گسترش یابد.
*با پایان صحبت‌های روحانی و خداحافظی رئیس جمهور، جوایز سایر ورزشکاران و مربیان به آنها اهدا شد.
*بازار مصاحبه‌های مختلف پس از پایان مراسم به شدت داغ بود و اصحاب رسانه و خبرنگاران که با وفور سوژه‌های مختلف روبرو بودند مشکلی بابت تهیه گزارشات خود نداشتند.
*پایان بخش مراسم دعوت میهمانان به ضیافت شام بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گودرزی: نگاه رئیس جمهور به ورزش تخصصی و عالمانه بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X