میزگرد فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری ایران در لندن

پرچم انگلیس میزگرد فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در لندن و با حضور مقامات اقتصادی انگلیس برگزار گردید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، به ابتکار کنفدراسیون صنایع انگلیس و همکاری موسسه جهانی مکنزی، میزگردی با حضور تعدادی از مقامات اقتصادی انگلیس از جمله نماینده تجاری نخست وزیر انگلیس، رئیس موسسه تضمین مالی صادرات انگلیس و تعدادی از شرکتها و موسسات اقتصادی به منظور بررسی و تبادل نظر در خصوص فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در ایران برگزار گردید.

در این میزگرد که با سخنرانی افتتاحیه محمدحسن حبیب اله زاده کاردار جمهوری اسلامی ایران در لندن آغاز بکار نمود ، نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی تجاری انگلیس شرکت داشتند.

کاردار کشورمان در این میزگرد به تشریح آخرین وضعیت اقتصادی  جمهوری اسلامی ایران  و فرصت ها و زمینه های مورد علاقه طرف ایرانی جهت جذب سرمایه گذاری خارجی از جمله حمل و نقل ریلی و هوانوردی، نفت و گاز، پتروشیمی، پالایشگاه، انرژی های نو ، آب و فاضلاب ، صنایع خودروسازی پرداخت.

حبیب اله زاده با اشاره به لزوم اقدام  بانک ها برای شروع تبادلات مالی اظهار داشت :بر اساس برجام هیچ مانعی برای تبادلات بانکی وجود ندارد و اگر مسایلی ناشی از فضای روانی ایجاد شده است، حسب تعهدات مندرج در برجام، وظیفه دولت و بخش خصوصی است که زمینه را برای انجام عادی و روان تجارت بین دو کشور فراهم نمایند.

شرکت کنندگان در میزگرد مشترک کنفدارسیون صنایع انگلیس و موسسه جهانی مکنزی نیز ضمن برشمردن زمینه های مورد علاقه  خود برای همکاری شرکای ایرانی در زمینه نفت و گاز ، حمل و نقل ، هواپیمایی ، خودروسازی ، نیروگاههای برق را برشمرده و آمادگی خود جهت حضور فعال در بازار ایران را مورد تاکید قرار دادند.

شرکت ها و موسسات اقتصادی شرکت کننده در این میزگرد همچنین  به جایگاه ایران به عنوان یک بازار نوظهور اشاره نموده بر مزیت های کشورمان را از جمله دارا بودن ذخایر سرشار نفت و گاز، جمعیت جوان و تحصیل کرده وضریب هوشی بالا تاکیدنمودند.

همچنین اشاره گردید که ایران کشوری با ثبات و دارای ظرفیتهای فراوان  در منطقه می باشد. نمایندگان صنایع انگلیس  ابراز امیدواری کردند که موضوع فضای روانی ناشی از اقدامات آمریکا در قبال بانکها هرچه زودتر برطرف تا گام های بزرگتری برای تجارت و سرمایه گذاری برداشته شود. طرف انگلیسی همچنین اعلام نمود آماده کمک به تضمین سرمایه گذاری شرکتهای انگلیس در جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کنفدارسیون صنایع انگلیس یکی از بزرگترین سازمانهای تجاری انگلیس به شمار می رود. تعداد اعضای مستقیم و غیر مستقیم کنفدراسیون صنایع انگلیس بالغ بر 190 هزار عضو می باشد. بیش از 140سازمان و اتحادیه تجاری درچهارچوب این کنفدارسیون فعالیت دارند. کنفدراسیون صنایع انگلیس از طریق دفاترخود در لندن ، پکن ، واشنگتن، بروکسل و دهلی نو فعالیت های تجاری بین المللی خود را هماهنگ می نماید.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میزگرد فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری ایران در لندن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X