«ارامنه در جنگ جهانی اول» به بازار آمد

«ارامنه در جنگ جهانی اول» به بازار آمد

فارس/ کتاب «ارامنه در جنگ جهانی اول» به قلم رضا دهقانی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

کتاب حاضر با بهره‌گیری از روش تحلیل گفتمان که امروزه روشی قابل اتکا در نزد مورخان است، می‌کوشد در قالب بخش‌ها و فصل‌های پیش رو و با اتکا به دو رکن اسناد و تحلیل، به تجزیه و تبیین پرسش‌ها و آزمون فرضیه‌های تحقیق بپردازد.

بخش اول کلیات و بخش دوم نگاهی گذرا بر تاریخ ارمنیان از عصر باستان تا دوره صفوی ـ عثمانی است.

این بخش در بردارنده فصولی درباره جغرافیای تاریخی ارمنستان ، خاستگاه و دین ارمنیان، ارامنه در دوره حاکمیت عثمانی‌ها و جایگاه آنان در ساختار اقتصادی ـ اجتماعی جامعه عثمانی است.

بخش سوم به ریشه یابی مسأله ارامنه می‌پردازد و نقش ارامنه را در عصر تنظیمات، مشروطه اول عثمانی و دوران سلطنت عبدالحمید مورد بررسی قرار می‌دهد.

در فصل چهارم همین بخش از همکاری ارامنه با ترکان جوان در انقلاب 1908 و مشارکت فعال آنان در کنگره‌های اول و دوم آزادی‌خواهان عثمانی سخن به میان آمده است.

بخش پنجم و پایانی کتاب به مسأله ارامنه پس از جنگ جهانی اختصاص دارد که در قالب معاهدات سور، مسکو، قارص و لوزان به بحث و بررسی درباره آنها پرداخته شده است.

مبحث پایانی این بخش به تداوم مسأله ارامنه در عصر جمهوری ترکیه و موضوع شناسایی قتل عام و موضع دولت ترکیه و جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.

این نوشتار با شمارگان 1000 نسخه، 576 صفحه و با قیمت 25000 تومان منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««ارامنه در جنگ جهانی اول» به بازار آمد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X