دبیر کل انصار حزب الله: با 4 هزار نیرو کارمان را از هفته آینده آغاز می کنیم/ تلاش کردیم دغدغه وزیر کشور را بر طرف کنیم

دبیر کل انصار حزب الله: با 4 هزار نیرو کارمان را از هفته آینده آغاز می کنیم/ تلاش کردیم دغدغه وزیر کشور را بر طرف کنیم

آریا/ ماجرای آغاز به کار گشت های موتوری و ارشادی انصار حزب الله چندی است به موضوع مورد مباحثه و حتی مجادله تبدیل شده است . از سیاسیون تا اهالی رسانه هگی نگاهشان به این مساله جلب شده و البته هر کس هم نظر خود را در این مورد دارد . خبرگزاری آریا امروز در چند مصاحبه نظرات افراد مختلف را در این مورد جویا شد. برخی چهره های اصولگرا ضمن استقبال از این مساله تذکرات و ابهاماتی هم داشتند و در این میان علی اکبر جوانفکر که از چهره های نزدیک به محمود احمدی نژاد است انتقاداتی را نسبت به این طرح مطرح کرد.

به سراغ رفتیم عبدالحمید محتشم ، دبیر کل انصار حزب الله تا در گفتگو با او جزییات بیشتری از این طرح دست پیدا کنیم . گفت و گوی آریا با دبیر کل انصار حزب الله را در ادامه می خوانید.

* آقای محتشم در این چند روز اخبار متفاوتی در مورد آغاز به کار گشت های ارشادی انصار حزب الله مطرح شده است. آغاز به کار طرح شما چه زمانی خواهد بود ؟

این کار آغاز شده است اما به صورت تمام عیار از هفته آینده شروع خواهیم کرد.

* نیروی عملیاتی شما چند نفر است؟

از خواهران 3000 نفر و از برادران تقریبا 1000 نفر هستند .

* این افراد چگونه جذب شده اند؟

بر اساس فرم های توزیع شده که به ما بازگشته است.

*آیا این افراد را آموزش هم داده اید؟

بله به میزانی که لازم بوده توجیح شده اند.

* محل آموزش این افراد کجا بوده و مربیان این افراد چه کسانی هستند ؟

مربیان آنها ائمه جماعات مساجد و روحانیون بوده اند .

* آیا این افراد کارت شناسایی دارند ؟

خیر

* آقای محتشم قبول دارید که این مساله می تواند آسیب هایی داشته باشد ؟ مگر می شود بدون علامت شناسایی این کار را کرد؟ اگر چنین باشد هر کسی با ظاهری شبیه شما در خیابان ها جلوی زن و بچه مردم را به بهانه های مختلف می گیرد و با نام شما ممکن است تخلفاتی داشته باشد.

ما برای خودمان امتیاز خاصی قائل نیستیم .کارت و این جور چیزها برای کارهای حکومتی است. ببینید درهر حرکتی ممکن است آسیب هایی هم باشد. در این مورد هم ممکن است آسیب هایی به وجود آید.

* اما با این حال اصرار به انجام این کار دارید ؟

اصلا صورت مساله به این شکل که شما می گویید نخواهد بود.ترجیح بنده این است که شما پاسخ سوالات و ابهاماتتان را در صحنه عمل ببینید. وقتی ما کارمان را به صورت تمام عیار آغاز کنیم می توانید بیایید و ببینید که مسایل اینگونه که شما می گویید نیست.

* حالا قرار است با افرادی که مورد خطاب شما هستند چه کنید ؟ آیا آنها جلب خواهند شد؟

گرفتن و بردن کار ما نیست. این مسایل از وظایف حکومتی است. ما تذکر زبانی می دهیم اما این تذکر حتما جدی و موثر خواهد بود .

* بیایید تصور کنیم مثلا در یکی از خیابان های شمال شهر تهران یکی از برادران انصار حزب الله با موتور به سراغ یک خانم که ساپورت پوشیده است برود و به ایشان تذکر دهد. فکر می کنید چه اتفاقی رخ می دهد ؟

اینگونه که شما مطرح می کنید نیست . ما تذکر جدی خواهیم داد . باز هم می گویم بهتر است کار عملیاتی ما آغاز شود تا شما ببینید ما چگونه عمل خواهیم کرد.

* فکر می کنید نتیجه این کار شما چه باشد ؟

ما آمده ایم که ایثار کنیم . می خواهیم بگوییم به آنچه در جامعه می گذرد بی تفاوت نیستیم .

* آیا می توانم نتیجه گیری کنم که با این تفاسیر برای شما تکلیف مهم است نه نتیجه؟

البته این طور هم هست . اما فقط بحث تکلیف نیست . وظیفه هم هست . این چیزها بر گردن ما است.

* آقای محتشم برخی در جواب شما می گویند مملکت قانون دارد ،قوه قضاییه دارد ، نیروی انتظامی دارد ، مراجع صالحه دارد . اینکه نمی شود هر کس هر جا احساس تکلیف کرد وارد میدان شود. جواب شما در این مورد چیست ؟

من فکر می کنم منظور شما آقای رحمانی فضلی است.

* خیر غیر از ایشان کسان دیگری هم اینگونه اظهار نظر کرده اند.

به هر حال در مورد آقای رحمانی فضلی ما با ایشان مکاتبه داشتیم و تلاش کردیم دغدغه ایشان را بر طرف کنیم . امیدواریم که این چنین شده باشد.

* ممکن است ما هم بدانیم در آن نامه چه بوده است؟

بهتر است در عمل ببنید.

* آقای جوانفکر امروز در واکنش به اظهارات انصار حزب الله در مورد آنچه ضعف آقای احمدی نژاد در مبارزه با مسایل فرهنگی و حجاب مطرح کرده اید گفته اند که شما نگران حجاب نیستید،اهداف دیگری دارید و همچنین گفته اند احمدی نژاد اسطوره است به زشتی از او یاد نکنید. این فرصت برای شما مهیاست که اگر پاسخی به ایشان دارید مطرح کنید .

خدمت آقای جوانفکر می گویم که شما خیلی بزرگ هستید و حرف هایتان لابد از خودتان بزرگ تر است و جایی برای پاسخ باقی نمی گذارد.

* آقای محتشم! آقای دکتر لاریجانی هم روز گذشته در یک سخنرانی نسبت به حرکات تندروها که به صورت خودسرانه انجام می شود واکنش نشان داده اند . گویا مدنظر ایشان شما بوده اید . پاسخی به این اظهارات دارید ؟

آقای لاریجانی چون در مجلس هستند دید سیاسی دارند و بحث تند رو و کند رو را مطرح می کنند. در حالی که در بحث های فرهنگی و اعتقادی اینگونه نیست. جهت اطلاع ایشان بنده که جلودار این جمع هستم سرعتم از لاک پشت هم کمتر است.

* از فرصتی که در اختیار من قرار دادید متشکرم

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر کل انصار حزب الله: با 4 هزار نیرو کارمان را از هفته آینده آغاز می کنیم/ تلاش کردیم دغدغه وزیر کشور را بر طرف کنیم » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X