جوانفکر خطاب به انصار حزب الله: اقدامات غیر قانونی قابل تایید نیست/ نگران حجاب نیستید، اهداف دیگری دارید

جوانفکر خطاب به انصار حزب الله: اقدامات غیر قانونی قابل تایید نیست/ نگران حجاب نیستید، اهداف دیگری دارید

آریا/ علی اکبر جوانفکر،مشاور رسانه ای دکتر محمود احمدی نژاد در گفتگو با خبرگزاری آریا ابراز عقیده می کند:«دکتراحمدی نژاد با نگرشی جامع به مساله بدحجابی توجه داشتند و بر این باور بودند که با یک رویکرد صرفا سلبی نمی توان این مشکل را حل کرد».وی تاکید می کند:«دکتر احمدی نژاد در انقلاب اسلامی یک اسطوره پایدار و ماندگار است و کسانی مانند انصار حزب الله وقتی درباره ایشان به زشتی سخن می گویند، عملا با خواسته های رژیم صهیونیستی هم داستان شده اند . »

مشروح گفتگوی مکتوب آریا با دکتر جوانفکر را در ذیل بخوانید:

*موضوع گشت ارشاد موتور سوار این روزها به طور جدی مطرح شده است نظر شما به عنوان یک فرد رسانه ای نسبت به این گشت های موتور سوار چیست؟

به نظر من دو بحث متفاوت در اینجا وجود دارد که نباید خلط شوند. یک بحث به تاثیر مثبت یا منفی گشت ارشاد مربوط می شود که تابع مقررات خاصی است و طرف مشخصی وجود دارد که می توان آن را مخاطب قرار داد و درباره نحوه برخورد گشت ارشاد با افراد نقدهایی را مطرح کرد اما بحث دیگر که مربوط به سووال شما می شود که عبارت از اقدامات غیرقانونی برخی افراد به بهانه دفاع از اسلام و ارزش های اسلامی است که این مساله به هیچوجه قابل تایید نیست و دستگاههای ذیربط باید از آن ممانعت کنند.

*در اواخر دولت آقای احمدی نژاد نیز مباحثی درباره برخورد این گروه ها با افراد جامعه مطرح بود. در همین زمینه انتقاداتی که گاهی لحن تند هم داشت خطاب به احمدی نژاد و تفکراتش مطرح می شد اما اقای دکتر احمدی نژاد بارها مطرح کردند که اعتقادی به برخوردهای سلبی ندارد ،حالا که دولت عوض شده این انتقادات همچنان ادامه دارد شما این انتقاد را می پذیرید؟

دکتراحمدی نژاد با نگرشی جامع به مساله بدحجابی توجه داشتند و بر این باور بودند که با یک رویکرد صرفا سلبی نمی توان این مشکل را حل کرد. رویکرد سلبی در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی فقط در موارد ضرورت یعنی مقابله با اقدامات سازمان یافته که حاکی از نوعی سرپیچی یا شورش است ، مورد تاکید قرار می گیرد اما در سایر موارد باید با عطوفت و ملاطفت رفتار شود و حتی المقدور از جلب و بازداشت افراد به دلیل بدحجابی اجتناب گردد. همزمان در سایر عرصه ها نیز باید شاهد اصلاح رفتارهایی باشیم که دختران و زنان ما را به رعایت حجاب اسلامی پایبند و متعهد سازد. برخی از مسئولان سطح بالای اجرایی و حتی برخی از نمایندگان مجلس ، پیوسته به دروغ گویی و اتهام زنی و بدخواهی و بدسرشتی علیه دیگران بویژه کسانی که مورد محبت مردم هستند و سالها منشاء خدمات بزرگ در کشور بوده اند ، متوسل می شوند، این رفتارها منشاء آثار غم انگیزی در سطح اجتماع می شود که کمترین آن سست شدن اعتقادات مردم است . اگر اراده ای برای مبارزه با بدحجابی وجود دارد باید اولا با ملاطفت و از موضع محبت و هدایت با بانوان جامعه برخورد شود و ثانیا اشکال اساسی را در رفتار غلط و قابل سرزنش مسئولان اداره کشور جست و جو کنیم و اراده و تصمیم قاطعی برای اصلاح آن در سطوح بالا بوجود آید.

*انصار حزب الله اعلام کرده است که در عملیاتی گسترده به بدحجابی و بی حجابی پایان خواهد داد ، به نظر شما این عملیات تا چه حدکارآمد خواهد بود؟

کسانی که چنین ادعایی را مطرح کرده اند ، نگران واقعی حجاب مردم نیستند و اهداف دیگری را دنبال می کنند. اگر پدیده بدحجابی را یک معضل فرهنگی بدانیم ، راه حل آن فقط یک تصمیم فرهنگی هوشمندانه و مدبرانه و البته جامع است که این امر هیچ ارتباطی با "انجام یک عملیات گسترده!" ندارد.

*در بیانیه انصار حزب الله آمده است «سرنوشت احمدی نژاد و وضعیت حجاب و عفاف کشور پس از هشت سال صدارت او که تنها در یک نمونه سبب گسترش طلاق در کشور شده است یکی از فرجام های شومی است که روحانی باید بداند در پس تکرار حرفهای امروز او را هم تهدید می کند»نظر شما درباره این بیانیه چیست؟

شاید بهتر باشد به جای آنکه از افرادی نظیر بنده نظرخواهی کنید به سراغ همین افراد بروید و از آنها درباره انگیزه هایشان و نگاهشان به موضوع حجاب و عفاف نظرخواهی کنید.
بارها تجربه شده است که رفتارهای هیجانی و غیرقانونی برای برخورد با مسائل اجتماعی نه تنها به نفع کشور وانقلاب تمام نمی شود بلکه آثار زیان بار آن به تشدید معضلاتی مانند بدحجابی می انجامد.
دکتر احمدی نژاد در انقلاب اسلامی یک اسطوره پایدار و ماندگار است و کسانی مانند انصار حزب الله وقتی درباره ایشان به زشتی سخن می گویند، عملا با خواسته های رژیم صهیونیستی هم داستان شده اند .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جوانفکر خطاب به انصار حزب الله: اقدامات غیر قانونی قابل تایید نیست/ نگران حجاب نیستید، اهداف دیگری دارید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X