سرمقاله سیاست روز/ ائتلاف‌های ضدتروریستی بی‌خاصیت

سرمقاله سیاست روز/ ائتلاف‌های ضدتروریستی بی‌خاصیت

سیاست روز/ «ائتلاف‌های ضدتروریستی بی‌خاصیت» عنوان یادداشت روز روزنامه سیاست روز به قلم محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

پیش از آن که هر کشوری برای مبارزه با تروریست‌های جنایتکار داعش اقدام کند، جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با گروه‌های تکفیری تروریستی در سوریه به یاری دولت قانونی و مردم این کشور شتافت و با اقداماتی که انجام داد، توانست، از گسترش آن در منطقه جلوگیری کند.
در همان زمان که مردم و دولت سوریه با چنین گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کردند، آمریکا و دیگر کشورهای غربی پشتیبانان اصلی تروریست‌هایی بودند، که جنایات فجیعی را علیه مردم سوریه مرتکب شده و می‌شوند.
آشوبی که اکنون در منطقه و کشورهای اسلامی به پا شده است، نتیجه دخالت‌هایی است که آمریکا برای به کرسی نشاندن خواسته‌های خود ایجاد کرده است.
سوریه، کشوری که در منطقه در خط مقدم مقاومت اسلامی قرار دارد، تن به خواسته‌های آمریکا نداد و زیرسلطه کاخ سفید نرفت. آمریکا همواره برای به کرسی نشاندن خواسته‌های خود، از راه‌های گوناگون استفاده می‌کند. پس از این که فشارهای سیاسی به بشار اسد کارساز نیفتاد، گزینه نظامی آن هم از سوی گروه‌های تکفیری - تروریستی در دستور کار آمریکا قرار گرفت، تا کشور سرکشی که به خواسته‌های کاخ سفید «بله قربان» نگفته است، با گزینه آشوب و فتنه در این کشور سرنگون شود. اما این اقدامات با مقاومت مردمی و ارتش این کشور و البته حمایت‌ها و هدایت‌های جمهوری اسلامی ایران خنثی شد و سوریه بحران را پشت سر گذاشته و نیروهای داعش را سرکوب کرده است و می‌رود تا ریشه چنین گروه‌های تروریستی در سوریه بخشکد.
شکست‌های پی‌درپی آمریکا و متحدان منطقه‌ای او در سرنگونی دولت قانونی بشار اسد، باعث شد تا یکی دیگر از کشورهایی که، می‌خواهد استقلال داشته باشد و زیر یوغ آمریکا نرود، درگیر گروه‌های تروریستی شود. عراق، کشوری که با دخالت نظامی آمریکا صدام را سرنگون کرد، توقع داشت که تمام قد در خدمت واشنگتن باشد و سیاست‌های آن را اجرا کند، اما روند سیاسی و اجتماعی این کشور به گونه‌ای رقم خورد که، عراق از دست آمریکا خارج شد. فشارهای سیاسی به دولت نوری المالکی هم کارساز نشد.
کشور پرالتهاب عراق با اقدامات تجزیه‌طلبانه آمریکا و انگلیس، نیازمند آرامش سیاسی در ارکان حاکمیتی بود. نوری مالکی کنار کشید تا بهانه‌ای دست آمریکا برای دخالت‌های بیشتر نباشد. گروه‌های تروریستی داعش هنگامی وارد عراق شدند که به خاطر فشارها و اعمال نظر آمریکایی‌ها بر ماندن نیروهای بعثی در بدنه ارتش عراق، خیانت آنها و همراهی با داعش، فضای حمله نظامی و تصرف شهرهای این کشور مهیا شد.
اکنون که مناطق بسیاری از عراق درگیر مبارزه با داعش است، باز هم جمهوری اسلامی ایران با حمایت‌ها و هدایت‌های خود توانست دولت و مردم عراق را در مقابل گروه‌‌های تکفیری مقاوم سازد و از نفوذ هر چه بیشتر تروریست‌ها در منطقه جلوگیری کند. پیشقدم بودن ایران در هر دو کشور برای مقابله با داعش و تروریست‌ها، سندی است که نمی‌توان آن را کتمان کرد و اکنون آمریکا خود را سردمدار رهبری جهان برای مقابله با گروهی می‌داند که ساخته و پرداخته خود او است.
واشنگتن بسیار تلاش کرده است تا ایران را هم به جمع کشورهای به اصطلاح ائتلاف مقابله با داعش وارد کند، اما جمهوری اسلامی ایران با آگاهی از نیت آمریکا از چنین اقدامی، تاکنون این دعوت دسیسه‌آمیز را نپذیرفته است.
آمریکایی‌ها با کشیدن موضوع داعش پای میز مذاکرات هسته‌ای قصد معامله دارند. آنها از این که هر چه می‌گویند و می‌خواهند، ایران مخالفت می‌کند به ستوه آمده‌اند و این اتفاق به پرستیژ آمریکا در جهان لطمه وارد کرده است.
آمریکایی‌ها عادت کرده‌اند که به همه دنیا زور بگویند و خواسته‌های خود را به هر کشوری با هر وسیله‌ای تحمیل کنند. ایران اسلامی مقابل این زورگویی‌ و زیاده‌خواهی ایستاده و به آمریکا «نه» گفته است. این «نه» گفتن ایران به آمریکا برای کاخ سفید بسیار سنگین و غیرقابل تحمل است.
اکنون هم درباره مقابله با داعش سرگیجه سیاسی مقامات آمریکایی‌ را فرا گرفته است به ویژه هنگامی که رهبر معظم انقلاب در زمان مرخص شدن از بیمارستان دست آمریکایی‌ها را رو کرد و افشا کرد که چگونه از ایران برای همراهی با آمریکا در مقابله با داعش دعوت کرده‌اند.
این اتفاق اگر بیفتد، آمریکا خود را پیروز این نبرد سیاسی خواهد دانست و خواهد گفت که فشارهای کاخ سفید باعث شد تا ایران وارد اتحادی شود که آمریکا بنیان آن را نهاده است. در حالی که ایران اکنون در خط مقدم مقابله با گروه‌های تروریستی قرار دارد.
اگر آمریکا و کشورهای وابسته به آن در منطقه هدفشان مبارزه با گروه‌های تکفیری است، تنها اقدامی که می‌تواند این گروه‌ها را از بین ببرد، برچیدن حمایت‌های مالی و تسلیحاتی است که از سوی کشورهای مرتجع و آمریکا به داعش و دیگر گروه‌های تروریستی می‌شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد، شک نکنید و یقین داشته باشید که این گروهک‌ها در مدت زمان کوتاهی تارو مار خواهند شد و بساط آنها برچیده می‌شود و دیگر نیازی به راه‌اندازی کنفرانس‌ها و ساختن ائتلاف‌های الکی و بی‌خاصیت نخواهد بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله سیاست روز/ ائتلاف‌های ضدتروریستی بی‌خاصیت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X