عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: عملیات بانکی بدون "ربا" در حال حاضر یک "افسانه" است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: عملیات بانکی بدون "ربا" در حال حاضر یک "افسانه" است

نسیم/ ایرج ندیمی افزود، آنچه که در گذشته به عنوان عملیات بانکی بدون ربا تصویب گردید از نظر ماهیت و محتوا دارای ارزش‌هایی بود که امروزه به دلیل کثرت آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها از ماهیت و محتوا تهی شده است.

وی تصریح کرد: آنچه را که ما در نظام بانکداری کنونی می‌بینیم نشان می‌دهد که عملیات بانکی بدون ربا در حال حاضر یک افسانه است.

عضو کمیسیون اقتصادی تشریح کرد: بانکها، تسهیلات گیرنده را به سرایه‌دار و برده خود تبدیل ساخته و دارایی خود را چندین برابر کرده‌اند. اگر فردی پول خود را در زمان مناسب پرداخت نکند، بانک‌ها او را به هر شکلی که بخواهند جریمه و هر رفتاری را با آنها اعمال می‌کنند.

وی اشاره کرد: بانک‌ها هر درصدی را که می‌توانند برای وام‌هایی که در اختیار مردم قرار می‌دهند در نظر می‌گیرند و به جای 2 درصد سود مقبول تا میزان 10 درصد سود به مردم فشار وارد می‌کنند.

وی اذعان کرد: هیچگونه شباهتی بین بانکداری کنونی و عملیات بانکی بدون ربا نسیت، بانکداری کنونی نه شبیه به بانکداری شرق است و نه غرب، حتی شبیه بانکداری اسلامی نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: یک جریان تازه‌ای را در بانک‌ها حاکم شده و بیش از آنکه معرف علم باشد معرف سلیقه است و بیش از آنکه در راستای حقیقت گام بردارد به تهدیدی برای واقعیت تبدیل شده است.

وی گفت: باید عملیلت بانکی کنونی کشور را از اساس متحول کرد و در حوزه بانکداری و حوزه واسطه گری امور را تصحیح کنیم.

ایرج ندیمی تأکید کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونین خود چندین لایحه را در رابطه با امور بانکی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه نمودند و اگر اجرایی نشوند این کمیسیون دست به عملیات ویژه‌ای در نظام بانکی خواهد زد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: عملیات بانکی بدون "ربا" در حال حاضر یک "افسانه" است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X