بازتوانی قلبی بیست و پنج درصد مرگ در بیماریهای قلبی را کاهش می دهد

بازتوانی قلبی بیست و پنج درصد مرگ در بیماریهای قلبی را کاهش می دهد

باشگاه خبرنگاران/ امروزه بازتوانی قلبی می‌تواند 25 درصد مرگ و میر را در بیماریهای قلبی کاهش دهد؛ و همچنین میزان عود بیماری را تا 8 درصد کم می‌کند و هزینه بیماریها را تا یک دهم کاهش دهد.
وی گفت: با بیان اینکه فیزیوتراپی دارای فیلدهای مختلفی است؛ کلیه افرادی که دچار حوادث سکته‌های قلبی می‌شوند و یا اینکه بعد از عمل جراحی‌هایی مانند قلب و یا آنژیوپلاستو می شوند و به نوعی دچار نارسایی قلبی هستند؛ به دلیل مشکلات بعد از بیماری و درمان نیازمند فیزیوتراپی قلبی هستند تا بتوانند به زندگی برگردند.
رئیس مرکز بازتوانی قلب تهران خاطرنشان کرد: آسیب جسمی و روانی بیماریهای قلبی به قدری زیاد است که می‌تواند فرد را از زندگی عادی باز دارد لذا تنها راه همان باز توانی قلبی است تا بتواند از لحاظ فیزیکی و روانی بیمار را حمایت کند و بسیاری از بیمارانی که دچار فشار خون، دیابت و چربی خون هستند به سمت بیماری قلبی پیش می‌روند لذا فیزیوتراپ قلبی و بازتوانی قلبی می تواند در تعدیل این ریزفاکتورها به افراد کمک کند.
رئیس مرکز بازتوانی قلب تهران با بیان اینکه خوشبختانه در ایران، راه اندازی باز توانی قلب در مرکز قلب را از سال 84 شروع کرده و شاخصی را به نام فیزیوتراپی قلب راه اندازی کردیم، افزود: هم اکنون رشته فیزیوتراپی در چهار دانشگاه تهران تدریس می‌شود و دانشجویان تحت تعلیم بازتوانی فیزیوتراپی قلبی قرار می‌گیرند.
وی با تاکید بر اینکه درمان بیماری قلبی بدون فیزیوتراپی و بازتوانی قلبی درمان ناقصی است؛ خاطرنشان کرد: در تمام مراکز درمانی دنیا بیماران قلبی به این مراکز ارجاع داده می‌شوند چرا که بدین طریق از مشکلات و مسائل جسمی، روانی و مالی بیماران کاسته می‌شود.
رئیس مرکز بازتوانی قلب تهران در پایان طی ارائه آماری اظهار داشت: هم اکنون حدود 3500 بیمار در ماه در مرکز قلب تهران در زمینه بازتوانی مراجعه می‌کنند که بالاترین تعداد بیمار در مراکز بازتوانی قلبی دنیاست.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازتوانی قلبی بیست و پنج درصد مرگ در بیماریهای قلبی را کاهش می دهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X