تظاهرات آزادی‌خواهانه در شهرهای مغرب/ هشدار درباره بازگشت نظام پلیسی

تظاهرات آزادی‌خواهانه در شهرهای مغرب/ هشدار درباره بازگشت نظام پلیسی

تسنیم/جنبش ۲۰ فوریه مغرب با برگزاری تظاهرات در برخی از شهرهای این کشور درباره ادامه دادن به فشارها و محدودیتها علیه فعالان این جنبش و تحرکات اعتراض آمیز و نیز بازگشت نظام پلیسی، به دولت مغرب هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش 20 فوریه مغرب خواستار توسعه حیطه آزادی‌ها و آزادی بازداشت شدگان سیاسی و محاکمه آنانی شدند که اموال عمومی را غارت می‌کنند.

این جنبش مغربی تاکید کرده که تغییراتی که طی سه سال اخیر در مغرب صورت گرفته، ظاهری بوده و مصرف خارجی داشته است.

"عبدالحمید امین" معاون هماهنگ کننده شورای ملی حمایت از جنبش 20 فوریه در گفت وگو با خبرنگار شبکه العالم، اظهار داشت: دموکراسی در مغرب مورد حمله قرار گرفته و در زمینه های اجتماعی و سیاسی شاهد نوعی پس رفت هستیم.

جنبش 20 فوریه همچنین همدستی برخی احزاب با دولت مغرب برای سرکوب تحرکات و نیز حملات سازمان یافته دستگاه های امنیتی این کشور علیه فعالان این جنبش را محکوم و تاکید کرده که به تظاهرات و اعتراضات خود ادامه می دهد و هیچ گاه میزان خواسته ها و مطالباتش را کاهش نخواهد داد.

"محمد صادقو" عضو حزب ملی دموکرات مغرب نیز به العالم، گفت: تظاهرات امروز برای درخواست برخورداری از آزادی و نیز از بین بردن نشانه های استبداد و خودرأیی در مغرب است.

تظاهرات کنندگان مغربی در رباط (پایتخت این کشور) همچنین ناتوانی دولت مغرب در مبارزه با فساد را محکوم کردند. آنها خواستار آزادی فعالان بازداشت شده جنبش 20 فوریه و دیگر زندانیان سیاسی و محاکمه غارت کنندگان اموال عمومی و ناقضان حقوق بشر شدند و به دولت این کشور درباره محدود کردن آزادی ها و ادامه دادن به برخی سیاست های اجتماعی که موجب افزایش تعداد فقرا در این کشور شده است، هشدار دادند.

"عبدالصمد عیاش" هماهنگ کننده کمیته اطلاع رسانی در جنبش 20 فوریه مغرب نیز گفت: اموال عمومی در کشور همواره غارت می شود و فساد مالی ادامه دارد و نظام مغرب فاقد هرگونه اراده سیاسی برای پایان دادن به این اوضاع و انتقال به مرحله دموکراتیک است که سرشار از آزادی و عدالت و عزت و کرامت اجتماعی باشد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تظاهرات آزادی‌خواهانه در شهرهای مغرب/ هشدار درباره بازگشت نظام پلیسی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X