معاون سکوی نفتی نصر: تولید نفت میدان مشترک با امارات تا سه برابر افزایش می یابد

معاون سکوی نفتی نصر: تولید نفت میدان مشترک با امارات تا سه برابر افزایش می یابد

ایرنا/ معاون سکوی نفتی نصر گفت، با حفر سه حلقه چاه جدید در میدان مشترک نصرت میزان تولید از این میدان مشترک با امارات 2 تا سه برابر افزایش خواهد یافت.

صادق توسلی با اشاره به برنامه های توسعه میدان مشترک نصرت، اظهار داشت: روزانه 3 هزار و 200 بشکه نفت خام از میدان نفتی مشترک نصرت برداشت می شود که قرار است با استقرار سوپر ریگ، تعداد 3 حلقه چاه جدید در این میدان حفر شود.

معاون سکوی نفتی نصر اظهار داشت: با بهره برداری از سه حلقه چاه جدید میزان تولید این میدان مشترک حداکثر به روزانه 10 هزار بشکه در روز افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه اکتشاف این میدان مشترک انجام شده و منتظر استقرار دکل های حفاری هستیم.

میدان نفتی نصرت در 35 کیلومتری جنوب شرقی جزیره سیری در خلیج فارس واقع شده است. این میدان با کشور امارات متحده عربی مشترک بوده و بخشی از میدان نصرت که در آن کشور واقع شده، میدان نفتی فاتح نامیده می شود.

بهره برداری ایران از این میدان در سال 1365 با فشار موجود در مخزن آغاز شد.

میدان مشترک نصرت نیز دارای 5 حلقه چاه تولیدی بوده و برنامه توسعه آن در قالب طرحهای جدید بیع متقابل در اواخر سال 1378 مصوب شد. نفت تولیدی از این میدان توسط خط لوله 12 اینچ دریایی به سکوی نصر منتقل می شود.

سکوی نصر در 14 کیلومتری جزیره سیری واقع شده و تولید میادین نفتی الوند، دنا، سیوند و نصرت را جمع آوری و به تاسیسات جزیره ارسال می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سکوی نفتی نصر: تولید نفت میدان مشترک با امارات تا سه برابر افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X