نوستالژی یک نسل را در تئاتر شهر ببینید

نوستالژی یک نسل را در تئاتر شهر ببینید

مهر/ دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با مدیر برنامه‌های فرهنگی سفارت آلمان، اجرای نمایش دفاع مقدسی «شن» در تماشاخانه استاد انتظامی، آغاز تمرینات «دوپای آویزان» در تالار حافظ، تمدید نمایش « نوعی داستان عاشقانه»، تماشای نمایش «هر کسی یا شب می‌میرد یا روز، من شبانه‌روز» توسط هنرمندان تئاتر و سینما و گفتگو با حمید جبلی درباره برگزاری نمایشگاه عکس «خونه مادربزرگه» مهمترین اخبار تئاتر امروز هستند.
حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی با دکتر راینر بوتس مدیر برنامه‌های فرهنگی سفارت آلمان دیدار کرد. در این دیدار بر اهمیت گسترش روابط فرهنگی میان کشورهای ایران و آلمان تأکید شد و طرفین به بحث و گفت و گو پیرامون چگونگی برقراری این ارتباط پرداختند.
دکتر راینر بوتس مدیر برنامه‌های فرهنگی سفارت آلمان ضمن ابراز امیدواری برای گسترش مناسبات هنری میان دو کشور، خواستار حمایت مادی و معنوی اداره کل هنرهای نمایشی از تولیدات مشترک ایران و آلمان شد، همچنین اطلاع رسانی به موقع تاریخ برگزاری جشنواره‌های مختلف در ایران را از الزامات اساسی برای تعامل و همکاری های دو جانبه دانست.
حسین طاهری مدیر کل هنرهای نمایشی با بیان اینکه تمرکز تئاتر ایران فقط در تهران نیست، اهمیت تئاتر در شهرستان ها و خصوصا حاشیه مرزها را بسیار مهم دانست و همچنین اعلام کرد این اداره کل از حضور گروه نمایشی کشور آلمان در ایران حمایت و استقبال می‌کند.
اردشیر صالح پور دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی تئاترفجر هم که در این دیدار حاضر بود با ابراز خوشحالی از برقراری مجدد همکاری میان دو کشور، خواستار حضور گروه های حرفه ای کشور آلمان و همینطور اساتید تئاتر جهت برگزاری کارگاه های آموزشی و حضور در هیأت داوری سی و سومین جشنواره بین المللی تئاترفجر شد. وی همچنین آمادگی جشنواره تئاتر فجر را برای میزانی از مدیران جشنواره های معتبر کشور آلمان اعلام کرد.
در این نشست که اولین گردهمایی میان مدیران فرهنگی این دو کشور بود، نقطه نظرات و پیشنهاداتی دیگری نیز از سوی مسئولان حاضر در این جلسه مطرح و قرار بر این شد که در نشست بعدی برنامه ها و اطلاعات تکمیلی به منظور تعامل هر چه بیشتر و منظم تر در اختیار طرفین قرار گیرد.
اجرای نمایش دفاع مقدسی «شن» در تماشاخانه استاد انتظامی
در آستانه هفته دفاع مقدس، نمایش «شن» در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌رود.
نمایش «شن» به کارگردانی وحید آقاپور از 23 تا 31 شهریور ساعت 18 در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران اجرا می‌شود.
این اثر نمایشی کاری از گروه فرهنگی هنری باران است و علی اکبر آخوندی، محمدرضا ارکان، مرتضی اسلامی، مسعود پورکاظمی، محمد عماد شادباش، محمد کریمی پور، علیرضا لطفی و سید حامد هاشمی در آن بازی می‌کنند.
علاقمندان برای دیدن این نمایش می‌توانند تا 31 شهریور از ساعت 18 به تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه کنند.
نوستالژی یک نسل را در تئاتر شهر ببینید
عکاس مجموعه آثار «به یاد گذشته» معتقد است: با برپایی چنین نمایشگاهی یاد سختی ها و مشکلاتی می افتم که برای ساخت مجموعه عروسکی «خونه مادر بزرگه» متحمل شدیم. حمید جبلی با بیان این مطلب افزود: برای اولین بار است که این افتخار را داشتم در مجموعه تئاتر شهر تهران به یمن برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی نمایشگاه عکسی داشته باشم. البته پیش از این در شهرستان و خارج از کشور هم نمایشگاه های متعددی را برگزار کرده بودم اما همین که توانستم بعد از مدت ها در تئاتر شهر چنین نمایشگاهی را برپا کنم برایم جای خوشحالی فراوان دارد.
وی ادامه داد: این نمایشگاه مجموعه آثاری از عکاسی پشت صحنه مجموعه تلویزیونی عروسکی «خونه مادربزرگه» به کارگردانی مرضیه برومند است که برای من و دوستانی که 26 سال است از آن فضا دور شدیم یک نوستالژی جذاب و جالب توجه است و من از مسئولان جشنواره تئاتر عروسکی به ویژه خانم برومند تشکر می کنم که شرایط برگزاری این نمایشگاه را فراهم کردند.
این بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر با اشاره به انگیزه های خود در برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: به هرجهت من در این مجموعه تلویزیونی حضور داشتم و وقتی این عکس ها را نگاه می کنم یاد رفاقت ها و سختی های این کار می افتم که چه خاطرات تلخ و شیرینی را برای ما رقم زد و امیدوارم شرایط به گونه ای فراهم شود که بتوانم در فرصتی دیگر نمایشگاه های این چنین را برگزار کنم کما اینکه هر جا کار فرهنگی درست و ارزشمند باشد آماده خدمتم.
صدا پیشه شخصیت های کلاه قرمزی و پسرخاله در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا از پشت صحنه‌ مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» نمایشگاه عکسی را برگزار نمی کنید؟ تصریح کرد: ما از پشت صحنه این مجموعه تلویزیونی هم عکس های زیادی داریم اما چون بر این باوریم بچه ها با دیدن این عکس ها نباید باورشان نسبت به شخصیت های این مجموعه به هم بریزد صلاح دیدیم فعلا نمایشگاهی را از این مجموعه برگزار نکنیم.
جبلی در بخش پایانی صحبتهای خود درباره برگزاری نمایشگاه «به یاد گذشته» در مکانی دیگر بعد از برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی گفت: در تدارک برپایی این نمایشگاه در مکانی دیگر هستیم که اگر ممکن بود بتوانیم بعد از برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی این عکس ها را به مدت یک هفته در مکانی دیگر نمایش دهیم که امیدوارم این امر محقق شود.
تمرینات «دوپای آویزان »در تالار حافظ آغاز شد
علی بی‌غم بازیگر قدیمی تئاتر برای بازی درنقش «آسّم» شخصیت اصلی نمایش به گروه «وقتی ما برگردیم، دو پای آویزان مانده است» به نویسندگی
وکارگردانی ابراهیم پشت کوهی پیوست.با پیوستن این بازیگر، گروه تمرینات جدی خود را در تالار حافظ آغاز کرده و قرار است این نمایش، آبان و آذرماه در این تالار به صحنه برود. خسروشهراز، نگار جواهریان، نادر فلاح، خسرو احمدی، عصمت رضا پور، محمد سایبانی و هادی اسکندری دیگر بازیگران این نمایش هستند.
«وقتی ما برگردیم، دو پای آویزان مانده است» باز تولید دوباره ابراهیم پشت کوهی از نمایشی است که با همین نام در سال 87 اجرا کرد و اثر برگزیده جشنواره هجدهم تئاتر فجر شد.این نمایش که در کلیت و ماهیت همان اجرای سال 87 است، درشکل اجرایی یک فضای کلاژگونه دارد که متشکل از سبک مینی مال، رئالیست جادویی است وشعر نقش مهمی در این فضا سازی دارد.بهرنگ عباسپور به عنوان آهنگساز در کنار رضا کولغانی و حسین اصیلی خوانندگان گروه موسیقی را تشکیل می دهند و الهام شعبانی طراح لباس، عسل امین و سیما کهنمویی دستیاران کارگردان ، علی جواهریان مدیر صحنه، مهدی آشنا واحسان کارعکاسان، فروغ سجادی مدیر روابط عمومی و امیر قالیچی مسئول تبلیغات فضای مجازی دیگر عوامل این اجرا هستند.
هنرمندان به تماشای «هر کسی یا شب می‌میرد یا روز، من شبانه‌روز» نشستند
نمایش «هر کسی یا شب می‌میرد یا روز، من شبانه‌روز» به کارگردانی مهدی بوسلیک، شب گذشته شنبه 22 شهریورماه در اجرای ویژه هنرمندان خود میزبان جمعی از چهره‌های هنری از جمله کمال تبریزی، بابک کریمی، سامان استرکی، رضا درمیشیان، نوید محمدزاده و جمشید محمودی بود.
در اجرای دیشب «هر کسی یا شب می‌میرد یا روز، من شبانه‌روز» جمع دیگری از هنرمندان عرصه تئاتر و سینما در سالن انتظامی خانه هنرمندان به تماشای این نمایش نشستند که از میان آنها می‌توان به خسرو احمدی، عصمت رضاپور، علی بی‌غم، وحید آقاپور، علی باقری، محمد قدس، ابراهیم پشت‌کوهی و آیدین الفت اشاره کرد.همچنین سیاوش بهادری راد، روح‌الله حق‌گوی، علی احمدی، عامر مسافرآستانه، سوگل قلاتیان، سینا کرمی،الهه افشاری، شیوا اردویی و شیرین فرشباف و دیگران،از جمله هنرمندانی بودند که در این اجرای ویژه از نمایش دیدن کردند.
نمایشنامه «هر کسی یا شب...» را سجاد افشاریان نوشته و نادر فلاح تنها بازیگر این نمایش است. سایر عوامل نمایش عبارتند از خاطره حکیمی آواز، مریم نعیم‌زاده طراح لباس، ندا ترکمن و محسن باغ‌پرور گروه کارگردانی، مصطفی بهزادیفر طراح پوستر وبروشور، نوشین جعفری عکاس، نوید آغاز تبلیغات مجازی و احمدرضا حجارزاده روابط‌عمومی.این نمایش در سه اپیزود به نام‌های انور، فاتح و نادر کمیاب روایت می‌شود.علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند تا پایان ماه جاری، هر روز ساعت 20:30 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.
«نوعی داستان عاشقانه» تمدید شد
نمایش «نوعی داستان عاشقانه» به کارگردانی مسعود تاروردی تا 25 شهریورماه تمدید شد.این نمایش که اجراهای خود را از 27 مردادماه در تماشاخانه سه نقطه آغاز کرده است، به دلیل استقبال مخاطبان تا 25 شهریورماه تمدید شد. نمایش «نوعی داستان عاشقانه» بر اساس یکی از نمایشنامه‌های آرتور میلر است که تاکنون در ایران اجرا نشده است.همچنین این نمایش در آخرین شب اجرای خود میزبان هنرمندانی چون محمدرضا الوند و کاظم هژیرآزاد بود.نمایش «نوعی داستان عاشقانه» به کارگردانی مسعود تاروردی تا 25 شهریورماه هر روز ساعت 19 در تماشاخانه سه نقطه اجرا می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نوستالژی یک نسل را در تئاتر شهر ببینید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X