السفیر: نماینده وِیژه دبیرکل سازمان ملل درلبنان تمایل دارد به تهران سفرکند

السفیر: نماینده وِیژه دبیرکل سازمان ملل درلبنان تمایل دارد به تهران سفرکند

ایرنا / روزنامه لبنانی السفیر نوشت که « درک بلامبلی» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در لبنان تمایل داردعلاوه بر ریاض به تهران سفر کند تا در جریان مذاکرات اخیر« حسین امیرعبداللهیان » معاون وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران با « سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان در جده قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، این روزنامه لبنانی درشماره روز شنبه خود خاطرنشان کرد که دیدار امیرعبداللهیان و سعود الفیصل امیدهایی را در داخل و خارج لبنان برای حل بحران انتخاب رییس جمهوری لبنان ایجاد کرده است.

السفیر دیروز هم نوشت که امیرعبداللهیان قرار است این هفته به بیروت و دمشق سفر کند.

این روزنامه لبنانی همچنین اعلام کرده است که دیدار« محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با سعود الفیصل در دو هفته دیگر برگزار می شود و اکنون مقامات دو کشور در حال تهیه دستور کار این دیدار هستند و انتظار می رود که پرونده لبنان هم در آن گنجانده شود هرچند بخاطر مسائل منطقه اولویت دار نباشد.

السفیر در بخش دیگری از گزارش خود به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت که درک بلامبلی قصد دارد علاوه بر ریاض به نیویورک، واشنگتن و پاریس به تهران هم سفر تا بتواند ماموریت خود را تکمیل کند.

بلامبلی روزبعد از سفر امیرعبداللهیان به عربستان عازم ریاض شد.

منابع السفیر گفته اند که سعود الفیصل همچنان از « وتوی عربستان» در خصوص نامزدی ژنرال « میشل عون» رییس حزب جریان آزاد ملی لبنان در انتخابات ریاست جمهوری لبنان حمایت قاطع می کند.

این روزنامه لبنانی به نقل از منابع خود خاطرنشان کرد که سعود الفیصل توصیه کرده است تا چارچوب نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری لبنان از مربع « میشل عون»، « سمیر جعجع» رییس حزب نیروهای لبنانی، « امین الجمیل» رییس حزب الکتائب و « سلیمان فرنجیه» رییس حزب جریان المرده خارج شود و گروه های سیاسی لبنانی بدنبال یک نامزد توافقی دیگر باشند.

السفیر تاکید کرد: منابعی آگاه گفته اند که گشایش درهای تهران و ریاض به روی یکدیگر می تواند در پرونده انتخاب رییس جمهوری لبنان تاثیر مثبت داشته باشد اما شاید در آینده نزدیک نباشد.

لبنان 105 روز است که رییس جمهوری ندارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «السفیر: نماینده وِیژه دبیرکل سازمان ملل درلبنان تمایل دارد به تهران سفرکند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X