ورود قرارگاه خاتم به عرصه ساخت دکل‌های حفاری نفت

ورود قرارگاه خاتم به عرصه ساخت دکل‌های حفاری نفت

ایسنا/ معاون نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه خاتم الانبیاء در بازدید از مرکز جهاددانشگاهی دانشگاه علم و صنعت واقع در پارک علم و فناوری البرز بر همکاری دوجانبه در عرصه دکل‌های حفاری صنعت نفت تاکید کرد.

مهندس درگاهی معاون نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به همراه هیات همراه از جهاد دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی واقع در البرز بازدید کردند و زوایای همکاری‌های دوجانبه را بررسی کردند.

مهندس عطاءالله ربانی، رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی البرز در حاشیه این بازدید گفت: محور این بازدید و جلسه توسعه همکاری‌های دو جانبه این مجتمع با قرارگاه خاتم الانبیا در ساخت و تولید دکل‌های حفاری نفت در خشکی و دریا بود.

وی افزود: بر این اساس مقرر شد که این قرارگاه با جهاد دانشگاهی علم و صنعت که سازنده این دکل‌های به شمار می‌رود و از مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده‌های مستقر در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی البرز است، همکاری داشته باشد.

ربانی خاطرنشان کرد:جهاد دانشگاهی علم و صنعت یکی ازسازندگان معتبر دکل‌های حفاری نفت در خشکی و دریابه شمار می‌رود که می‌تواند نیاز بخش اعظمی از صنعت نفت و گاز کشور و حتی منطقه را تامین کند.

وی درپایان گفت: توسعه این همکاری‌ها تاثیر به سزایی در خودکفایی کشور در تامین نیازهای مربوطه و افزایش توان اقتصادی مراکز تحقیقاتی از این دست به شمار می‌رود، چراکه همکاری مراکز تحقیقاتی دانش‌بنیان با مراکز و شرکت‌های مصرف کننده این تولیدات سبب تجاری‌سازی این تولیدات و افزایش توان اقتصادی و زیربنایی تولیدات دانش‌بنیان و فن‌آور می‌شود.

در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی البرز 10 مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده در حال فعالیت هستند که مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، پژوهشکده گیاهان دارویی، پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران، واحد تحقیقاتی سوپرآلیاژ جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران، واحد تحقیقاتی ماشین‌های الکتریکی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر، واحد تحقیقاتی فارم حیوانات آزمایشگاهی پژوهشگاه رویان، واحد تحقیقاتی کنترل آلاینده‌های هوای جهاد علم و صنعت، واحد تحقیقاتی و ساخت فرستنده‌های اف ام جهاد خواجه نصیر، پژوهشکده ابن سینا، واحد تحقیقاتی دکل‌های حفاری جهاد دانشگاهی علم و صنعت از این جمله به شمار می‌رود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورود قرارگاه خاتم به عرصه ساخت دکل‌های حفاری نفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X