زنان و کودکان خیابانی زیر چتر حمایتی بهزیستی

زنان و کودکان خیابانی زیر چتر حمایتی بهزیستی

مهرخانه/ مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت : ساماندهی کودکان کار و زنان خیابانی از اولویتهای اصلی دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی هستند وبرای آنها برنامه ریزی های خاصی طراحی شده است .
ولی الله نصر مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی در زمینه هایی ازجمله ساماندهی کودکان خیابانی، مداخله در خانواده برای کاهش طلاق، ارائه خدمات به مبتلایان به اختلال هویت جنسی، بازپروری زنان و دختران آسیب دیده و نیز خودکشی فعالیت دارد.
وی ادامه داد : توجه به افزایش طلاق و ضرورت حمایت از خانواده، نخستین اولویت کاری در مراکز، پایگاههای اورژانس اجتماعی و خط مشاوره ای 123 مداخله در خانواده در جهت پیشگیری از طلاق است.
نصر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی کودکان خیابانی تصریح کرد: شورای ساماندهی کودکان خیابانی با همت وزیر تعاون تشکیل شد که از نتایج مثبت آن قرار گرفتن کودکان کارو افراد عادی در بیمه سلامت است .
مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی اظهار داشت : وزیر بهداشت قول مساعد جهت درمان رایگان کودکان کار و خیابانی دادند که انتظار می رود وزارت بهداشت در هر استان یک بیمارستان را به بهزیستی معرفی کند تا درمان رایگان این کودکان به صورت جدی پیگیری شود.
وی به مشکلات زنان خیابانی و دختران فراری اشاره نمود و افزود : از جمله آسیب هایی که در راستای کاهش و مدیریت آن بسیار تلاش شده پدیده زنان خیابانی و دختران فراری است که در این راستا هر استان حداقل از یک مرکز جهت نگهداری و بازپروی این افراد برخوردار است.
نصر با بیان اینکه این افراد از خدمات مددکاری، مشاوره، بازپروری و حمایتی بهرمند خواهند شدخاطر نشان کرد:شمار این افراد زیاد نیست و تلاش خواهیم نمود تا با برنامه های موثر این معزل اجتماعی را به صورت کامل کنترل نماییم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنان و کودکان خیابانی زیر چتر حمایتی بهزیستی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X