دیدارهای ظریف با وزرای امور خارجه ۵ کشور در نیویورک

دیدارهای ظریف با وزرای امور خارجه ۵ کشور در نیویورک

تسنیم/ وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه با وزرای امور خارجه پنج کشور در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزراى خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایسلند صبح امروز در نیویورک با یکدیگر ملاقات و درباره زمینه هاى همکارى مشترک در حوزه دوجانبه و بین المللى گفتگو و تبادل نظر کردند.

مدیریت منابع آبى،انرژى و ماهیگیرى ازجمله زمینه هاى مورد تاکید طرفین براى افزایش همکاریهاى دوجانبه بود.

دیدار وزیران خارجه ایران و اوکراین

وزراى خارجه جمهوری اسلامی ایران و اکراین صبح امروز در نیویورک ملاقات و درباره اخرین وضعیت اوکراین، برقرارى اتش بس و روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظرکردند.

در این دیدار طرفین با اشاره به روابط خوب دو جانبه و اهمیت تقویت آن بر تسریع فراهم آوردن مقدمات لازم جهت برگزارى کمیسیون مشترک همکاریهاى اقتصادى دوکشور تاکید کردند.

آقای ظریف د ر پایان ابراز امیدواری نمود تا وضعیت اوکراین با استفاده از راه حل های سیاسی استقرار پیدا کرده و ثبات لازم به آن کشور بازگردد.

دیدار وزیران امور خارجه ایران و ترکمنستان

وزراى خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان صبح امروز در نیویورک دیدار و ضمن مرور ابعاد مختلف روابط فیمابین ،امادگى خود را براى ارتقا مناسبات بویژه در زمینه هاى انرژى، حمل و نقل ریلى و جاده اى اعلام نمودند.

آقاى ظریف در این دیدارهمچنین با اشاره به زندانیان ایرانى در ترکمنستان خواستار رسیدگى به وضعیت آنان و یافتن راههاى مناسب جهت تسهیل آزادى آنان گردید. وزیرخارجه ترکمنستان نیز پیگیرى این مشکل را از مراجع ذیربط کشورش مورد تاکید قرار داد.

دیدار وزیران امور خارجه ایران و پاکستان

همچنین وزراى خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان صبح امروز با یکدیگر دیدار و پیرامون آخرین تحولات غرب آسیا، افغانستان، روند مذاکرات هسته اى،همکاریهاى مشترک گفتگو و تبادل نظر کردند.

طرفین در این ملاقات بر ضرورت افزایش حجم مبادلات تجارى، تقویت همکاریهاى وزارتخانه هاى ذیربط براى پیشبرد پروژه خط لوله گاز و همچنین افزایش امنیت مرزها بمنظور پیشگیرى از قاچاق موادمخدر، تردد غیرقانونى و اقدامات گروههاى تروریستى تاکید کردند.

دیدار وزیران امور خارجه ایران و انگلیس

"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران و "فیلیپ هاموند" وزیر امور خارجه انگلیس با یکدیگر در نیویورک دیدار کردند.

وزیران خارجه ایران وانگلیس امروز طی ملاقات در نیویورک در زمینه آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای تبادل نظر کردند. همچنین موضوع بازگشایی سفارت دو کشور، اقدامات و مراحل اجرایی و روند پیشرفت کارها در این خصوص طی این دیدارمورد بررسی قرار گرفت و تداوم گفت‌وگوها و پیگیری امور مورد تاکید دو وزیر واقع شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدارهای ظریف با وزرای امور خارجه ۵ کشور در نیویورک » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X