قرارداد کی روش فراتر از ترکمنچای است

قرارداد کی روش فراتر از ترکمنچای است

جام نیوز/ رییس کمیته فوتبال و فوتسال مجلس گفت: «فدراسیون فوتبال باید بیشتر از هر چیزی منافع کشور و فوتبال ایران مدنظر قرار بگیرد تا راضی شدن کارلوس کی‌روش برای ماندن.» نمایندگان مجلس مفاد قرارداد کی‌روش و فدراسیون فوتبال را قبول ندارند و از حالا اعلام کرده‌اند که تحت هر شرایطی و با هر نتیجه‌یی این علی کفاشیان است که باید درباره این قرارداد به مردم و مسئولان جواب بدهد.در واقع نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت ورزش از حالا قصد دارند هشدارهای لازم را به مدیران فدراسیون فوتبال بدهند تا در آینده هیچ حرف و حدیثی وجود نداشته باشد.شریف حسینی، رییس کمیته فوتبال و فوتسال مجلس که اخیرا مفاد قرارداد کی‌روش در اختیار او قرار گرفته بود، درباره این قرارداد و بلاتکلیفی تیم ملی صحبت‌های مهمی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:
* چند وقتی می‌شود قرارداد کارلوس کی‌روش در اختیار شما قرار گرفته تا مفاد آن را بررسی کنید. تاکنون به نتیجه مهمی در این زمینه رسیده‌اید؟
- همه قبول دارند که کارلوس کی‌روش مربی بزرگی است و زحمات زیادی برای فوتبال ایران کشیده است. ولی حرف ما این است که شرایط و بندهای مختلف قرارداد باید شفاف باشد تا مردم و رسانه‌ها اطلاعات دقیق از واقعیت‌ها داشته باشند. در واقع باید بگویم که واقعیت‌ها را در حال حاضر به شکلی دیگر دارند به مردم نشان می‌دهند. در کنار این بسیاری از مسائل را هم از مردم پنهان کرده‌اند. این در حالی است که اگر مردم در جریان جزییات مفاد قرارداد کی‌روش قرار بگیرند بدون هیچ تردیدی نظر خیلی‌ها درباره ادامه همکاری کی‌روش با تیم ملی با توجه به این قرارداد توافق شده، تغییر خواهد کرد.
* ورود شما به عنوان رییس کمیته فوتبال و فوتسال مجلس تاثیری در این مذاکرات و عقد قرارداد خواهد داشت؟
- ما فقط مفاد قرارداد را بررسی می‌کنیم و سپس نظرمان را به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال منعکس خواهیم کرد. اما کوچک‌ترین دخالتی در امر مذاکرات و عقد قرارداد نخواهیم داشت. چرا که نمی‌خواهیم شراکتی در این قرارداد داشته باشیم. مسئول اول و آخر این قرارداد فدراسیون فوتبال است و علی کفاشیان باید با کی‌روش قرارداد ببندد. نه ما و نه مسئولان وزارت ورزش دخالتی در این امر نخواهیم داشت.
* اکثر فوتبال‌دوستان تمایل دارند که قرارداد کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی تمدید شود.
- از نظر ما قراردادی که فدراسیون فوتبال می‌خواهد با کارلوس کی‌روش امضا کند فراتر از ترکمنچای است. این حقیقتی است که باید به آن اشاره کنم. بنده وقتی زوایای مختلف این قرارداد را مورد بررسی قرار دادم به این نتیجه رسیدم که کلیات و جزییات این قرارداد اصلا به نفع کشور و فوتبال ایران نیست.
* اما کی‌روش بعد از مذاکراتی که داشت اعلام کرد برنده نهایی این مذاکرات علی کفاشیان بود.
- آن چیزی که کی‌روش در کنفرانس خبری و کفاشیان در مصاحبه‌های خود اعلام کرده‌اند شاید درباره قراردادی دیگر باشد! چیزی که ما مورد مطالعه قرار دادیم نشان می‌دهد که برنده بزرگ خود کی‌روش است نه کفاشیان. در توافقات انجام شده بندهایی وجود دارد که اصلا برای ما قابل هضم نیست. مهم‌ترین آن‌که سرنخ را به منتقدان می‌دهد، بند پنجم قرارداد است که می‌گوید تمام مفاد و جزییات قرارداد تحت هر شرایطی باید محرمانه بماند و رسانه‌ها و مردم از جزییات قرارداد اطلاعی پیدا نکنند. این درخواست کی‌روش است که خواسته تمام مفاد محرمانه بماند و مدیران حتی در مصاحبه هم درباره بند‌های قرارداد صحبتی نداشته باشند. طبیعتا خود کی‌روش و کفاشیان می‌دانند این قراردادی که با هم توافق کرده‌اند امضا کنند، بندهای خاصی دارد که تاکید دارند محرمانه بماند! وگرنه آقای کفاشیان بگوید چه دلیلی دارد که مفاد قرارداد محرمانه باشد؟
* فدراسیون فوتبال توانسته امتیاز مهمی از کارلوس کی‌روش در این قرارداد بگیرد.
- به نظر من هیچ چیزی در این قرارداد به نفع ایران نیست. همه‌چیز بر مبنای خواسته‌ها و نقطه نظرات کی‌روش لحاظ شده است. اگر او به فرض در مورد دستیاران امتیازی داده، در بند‌های دیگر امتیازهای مهم‌تری از فدراسیون گرفته که من واقعا برایم عجیب است کفاشیان چگونه چنین قراردادی را تنظیم کرده است. به خاطر همین مسائل است که وزارت ورزش اعلام کرد هیچ دخالتی در قرارداد کی‌روش نخواهد داشت. علی کفاشیان هم که اعلام کرده بود ته دلش راضی نیست قرارداد کی‌روش تمدید شود، وقتی دید نظر مردم روی ماندن این مربی است، اول با او مذاکره و توافق کرد، اما حالا که وقت عمل رسیده توپ را به میدان وزارت ورزش انداخته است. این کار کفاشیان فرار روبه جلو است. او همه‌چیز را از سر خودش باز کرد و کاری کرد که هجمه انتقادات به سمت وزارت ورزش و جوانان برود. فقط به این دلیل که اگر منابع مالی مثلا تامین نشد و به هر دلیلی قرارداد امضا نشد، مردم وزارت ورزش وجوانان را مقصر قلمداد کنند. این در حالی است که مسوولان ورزشی اعلام کرده‌اند که هیچ دخالتی در این قرارداد نخواهند داشت. پس در صورت هر اتفاقی، علی کفاشیان باید درباره قرارداد پاسخگو باشد. من از همین تریبون باید اعلام کنم که مفاد قرارداد کنونی کارلوس کی‌روش و علی کفاشیان به هیچ عنوان برای مجلس شورای اسلامی و وزارت ورزش و جوانان قابل قبول نیست. این بدان معنا نیست که ما مخالف حضور کی‌روش هستیم. حرف ما این است که باید بیشتر از هر چیزی از سوی فدراسیون فوتبال منافع کشور و فوتبال ایران مدنظر قرار بگیرد تا راضی شدن کارلوس کی‌روش برای ماندن.
* این اتفاق رخ خواهد داد؟
- مسئولان درباره این قرارداد واقعیت را به مردم نگفته‌اند. اگر مردم بدانند در زمینه مبلغ قرارداد، حق فسخ قرارداد، اردوها و تمرینات، پاداش‌ها و مرخصی‌ها و از همه مهم‌تر داستان دیرکرد فدراسیون در پرداخت حقوق این مربی، چه بندهایی توسط کی‌روش در قرارداد گنجانده شده است قطعا راضی به ادامه همکاری کی‌روش با تیم ملی نخواهند بود. به نظر من این قرارداد به ضرر فوتبال ایران است. چرا که خواسته‌هایی هم که از کی‌روش داریم به اندازه پولی که به او می‌دهیم نیست. پول قرارداد کی‌روش این مربی را به سیزدهمین مربی گران جهان فوتبال تبدیل می‌کند. مردم ما حتما باید از این مسائل با خبر شوند. ما باید بیاییم واقعیت‌ها و شعارها را از هم متمایز کنیم. به مردم بگوییم که وقتی سری قبل کی‌روش آمد قرار بود چه برنامه‌هایی در فوتبال ایران با حضور کی‌روش انجام بشود. اما هیچ کدام از آنها عملی نشد. بازی کردن با اذهان عمومی اصلا در شرایط کنونی کار خوبی نیست. ما دی ماه باید در جام ملت‌های آسیا بازی کنیم و اگر خدای ناکرده تیم نتواند افتخارآفرینی کند کی‌روش با این قرارداد پول و غرامت را می‌گیرد و می‌رود. مسوولان فدراسیون نسبت به این موضوع نباید بی‌توجه باشند و فقط به افکار و برنامه‌های خودشان فکر کنند. باید حرف و عمل آنها یکی باشد.
* با توجه به توضیحاتی که ارایه دادید فکر می‌کنید درنهایت چه اتفاقی رخ بدهد؟
- ما نظرمان را درباره مفاد قرارداد اعلام کرده‌ایم. باید توافقات تغییر کند. اگر غیر از این باشد مسوولیت هر اتفاقی با فدراسیون فوتبال خواهد بود. چون هم مجلس شورای اسلامی و هم وزارت ورزش و هم مراجع دیگر نسبت به این توافقات هشدارهای لازم را دادند. مدیران فدراسیون هم بهتر است به جای اینکه بازی راه بیندازند و از الان دنبال شریک و انتخاب مقصر برای معرفی به مردم در آینده باشند، کار خودشان را درست انجام بدهند تا فوتبال و حیثیت کشور ما با چنین قراردادی زیر سوال نرود. وقتی یک مدیر به عنوان رییس فوتبال ایران با یک مربی خارجی قرارداد می‌بندد، باید به شکلی قرارداد ببندد که منافع کشورش به خطر نیفتد. نه اینکه یک مربی خارجی بیاید قراردادی امضا کند که تمام مفاد آن به نفع خودش و به ضرر طرف مقابل باشد. من فکر می‌کنم این یک توهین است که می‌گویند برنده مذاکرات فوتبال ایران و کفاشیان است. وقتی ما جزییات قرارداد را بررسی می‌کنیم می‌فهمیم فوتبال ما بازنده بزرگ این قرارداد است! نباید با اذهان عمومی به این شکل بازی کنند. ما از حالا این را گفتیم که فردا روز مدیران بدانند باید مقابل مردم خودشان پاسخگو باشند!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قرارداد کی روش فراتر از ترکمنچای است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X