مدیر عامل خانه سینما: ناجوانمردانه به حضورهای بین‌المللی سینمای ایران تاخته‌اند

مدیر عامل خانه سینما: ناجوانمردانه به حضورهای بین‌المللی سینمای ایران تاخته‌اند

سوره سینما/ مدیرعامل خانه سینما پیش‌بینی کرد که وضعیت آرامی پیش‌روی سینمای ایران نباشد.
مدیر عامل خانه سینما که در افتتاح نمایشگاه عکس شانزدهمین جشن سینمای ایران سخن می‌گفت، در ابتدای سخنانش خاطرنشان کرد: انجمن عکاسان سینمای ایران در این مقطع اخیر به خصوص برای برگزاری این برنامه و نمایشگاهش، تلاش‌های بسیار خوبی انجام داده است.
وی با اشاره به جایگاه عکس در سینمای ایران مطرح کرد: این فعالیت در سینمای ایران تغییرات بسیاری داشته به خصوص با تغییرات تکنولوژی که همه ما با آن مواجه شدیم به طبع انجمن عکاسان هم دچار مسائلی شد. با ایستادگی و تدبیری که دوستان در این انجمن داشتند و ان‌ شاالله بعد از آن هم خواهند داشت، شاهد فعالیت‌ها و به روز شدنشان هم خواهیم بود.
او همچنین با اشاره به نمایشگاه عکس برپا شده گفت: این نمایشگاه می‌تواند کارکردهای بسیاری داشته باشد. ما اساسا زمانی که می‌خواستیم برای برخی از فعالیت‌هایمان به برخی آلبوم‌ها مراجعه کنیم، باید فلاش بک می‌زدیم باید به خلاصه داستانها، عکس‌ها و…. رجوع می‌کردیم و می‌دیدیم که سینمای ایران چه مسیری را طی کرده و چه افتخارات نصیب جامعه ما شده است.
کارگردان «مهمان داریم» در عین حال گفت: اما متاسفانه معمولا مورد غفلت واقع می‌شود به خصوص در این دوره‌های اخیر که بی‌مهری‌ها به گونه‌ای پیشرفته که گاهی اوقات ما باید بیاستیم و از هویت اصیل خودمان دفاع کنیم و بگوییم که ما هستیم چون بخش عمده‌ای از افتخارات ما را طوری نشان داده‌اند که نه تنها افتخار نیست بلکه موجب سرافکندگی یک ملت می‌شود. به خصوص حضور بین‌الملل سینمای ایران که درباره آن بسیار بحث شد و ناجوانمردانه به این پیکر تاختند و البته این روند ادامه هم خواهد داشت.
مدیر عامل خانه سینما اضافه کرد: نمایشگاه‌های این چنینی می‌تواند این کارکرد را داشته باشد که ما با همین افتخارات در قالب این قطعات عکس مواجه می‌شویم.گاهی اوقات وقتی که به این عکس‌ها مراجعه می‌کنیم ارزش آن اگر کمتر از پلان آن فیلم نباشد حداقل به همان اندازه ارزش دارد و به یاد ما می‌آورد که درباره چه پدیده‌ای صحبت می‌کنیم.
او بیان کرد: مسیر دشواری که همه ما طی کردیم و انجمن عکاسان هم به عنوان بخشی از این پیکره در طول این سالها دچار برخی مسائل شد، بسیار سخت بود تا به این نقطه برسیم و امروز چنین مراسمی برگزار کنیم. به نظرم همه‌ی ما باید از این گذشته که تلخ هم بود،درس بگیریم و توشه راهمان برای حرکت آینده‌مان بکنیم.
عسگرپور تصریح کرد: ما نه تنها نباید فکر کنیم که به سر منزل مقصود رسیدیم بلکه حتی نباید فکر کنیم که به آن نزدیک شدیم. آنچه که امروز علی رغم فضای مثبت و آرام بخشی که دولت جدید ایجاد کرده است،اتفاق می‌افتد شاید بتوان پیش بینی کرد که وضعیت آرامی پیش روی سینمای ایران نباشد. کما آنکه درهمین دو هفته گذشته با برخی موضوعات و پدیده‌ها مواجه شدیم که حتی می‌تواند پیامی داشته باشد و در واقع ذهن ما را ارجاء بدهد که بزودی با چه پدیده‌ای می‌توانیم مواجه شویم.
مدیرعامل خانه سینما گفت: من فکر می‌کنم خانواده سینمای ایران سعی کرد که در این چند سال گذشته با هم متحد باشد و کمتر به اختلافات دامن بزند و سینما را به عنوان یک پدیده مهم نشان بدهد باید باز هم این روش را ادامه داد و از انرژی‌های مثبت هم برای راهی که در پیش داریم، استفاده کنیم.
عسگر پور همچنین درباره بابک حمیدیان که اجرای این برنامه را برعهده داشت، اظهار کرد: او اجرای وسوسه انگیزی دارد و ممکن است تلویزیون وسوسه شود با او وارد مذاکره شود، بنابراین باید همه ما دعا کنیم که او به مجری گری در تلویزیون ترغیب نشود. در این مراسم که عصر روز جمعه( ۱۴ شهریور ماه ) در باغ موزه قصر برگزار شد، رییس انجمن عکاسان سینمای ایران هم در سخنانی مطرح کرد: زمانی که قرار شد من صحبت کنم، برخی از دوستان به من گفتند، زمانی که روی صحنه رفتی از دست اندرکاران سینما، بیکاری هنرمندان، بد بودن بازار و بی نظم و….. سینما گلایه بکنم.
حافظ احمدی ادامه داد: الان به دوستانم می‌گویم این ها چیزهایی است که نداریم اما چه خوب است که از داشته‌هایمان صحبت کنیم بلکه حالمان خوب شود.دوستان، هیات مدیره و همکاران خوب داریم و این‌ها همه چیزهای خوبی است که خدا به ما داده است. هر بار که به خانه سینما رفتیم با خوشرویی ما را پذیرفتند. این نمایشگاه هم به همت بزرگواران خانه سینما به ویژه مازیار میری و بزرگ نیا (دبیر اجرایی جشن) علی‌رغم محدودیت‌ها برگزار شد.
محمد بزرگ نیا نیز در ادامه این مراسم گفت: به روزهای پایانی جشن خانه سینما نزدیک می‌شویم و طبیعتا جشن‌های مختلف در روزهای آینده برگزار می‌شود. موجب خوشحالی است که اولین جشن را انجمن عکاسان برگزار می‌کنند. در انتها هم جشن نهایی که هنوز در ابهام است که چگونه و به چه شکلی بازتاب خواهد داشت. این جشن موجب شرمساری من و دوستانم نشود.
منوچهر شاهسواری هم در ادامه این مراسم بیان کرد: اگر پذیرفتم در این جمع دوست داشتنی حضور داشته باشم، فقط به خاطر حرمت حافظ احمدی است. خطری که آقای عسگرپور به آن اشاره کردند، ویرانگر است.آنچه در سال‌های گذشته بر سینمای ایران گذشته بر هیچکس پوشیده نیست. معتقدم آنچه موجب نگه‌داری خانه سینما شد، غیرت صنفی بود اما ا این به بعد امکان این غیرت صنفی را نداریم. از این به بعد متکی به اخلاق، راستگویی، روابط درست حرفه‌ای است که می‌توانیم این مسیر پر دست انداز را پشت سر بگذاریم. اینکه درباره دیگران حرف بزنیم و به جای آنکه با هم گفت و گو کنیم، حرف‌هایمان را در رسانه‌ها بزنیم راه به جایی نمی‌بریم.
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس شانزدهمین جشن خانه سینما از مهدی عسگر پور، فرهاد توحیدی، مازیار میری و محمد بزرگ نیا تقدیر شد. همچنین از دو حامی معنوی یعنی لابراتوار چاپ عکس آریا و عمران قاسمی که برای تعمیر دوربین‌های عکاسی این صنف اعلام آمادگی کرد، تقدیر شد.
قاسمی بعد از آنکه به روی صحنه آمد،اعلام آمادگی کرد: امیدوارم دوربین‌تان خراب شود و من شخصا به شما سرویس رایگان بدهم. امیر حسین شجاعی عکاس فیلم «ملکه»، سحاب زری باف عکاس فیلم « اشباح»، مهدی دلخواسته عکاس فیلم «عقاب صحرا»، احمد رضا شجاعی عکاس فیلم «ساکن خانه چوبی» و ایران انتظام عکاس فیلم «قبیله من» برگزیدگان این جشن بودند. بابک حمیدیان که بنا به درخواست حافظ احمدی اجرای این مراسم را برعهده داشت، گفت: فکر می کنم برای کار اجرا پر از خطا هستم و حالا می‌فهمم که فرزاد حسنی‌ها چه می کشند. تعاریف مقبول این روزهای من از سینما، موسیقی و عکاسی است.
او ادامه داد: این دو گونه هنری احوال من را خوب می‌کنند، موسیقی برای همه‌ی ما حظ شنوایی و عکاسی حظ بصری است. در این سالها که در سینما کار کردم همواره از دوستان عکاسم آموختم که چگونه می‌توان به نظم جهان زیباتر نگاه کرد و قابی را که خداوند پیش روی ما گذاشته است چقدر قابل رویت‌تر می‌شود که بتوانی به عنوان یک سینماگر یا بازیگر با یک عکاس گفت وگو کنی.
نمایشگاه عکس شانزدهمین جشن خانه سینما از ۱۴تا ۲۱ شهریورماه در باغ موزه قصر دایر است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیر عامل خانه سینما: ناجوانمردانه به حضورهای بین‌المللی سینمای ایران تاخته‌اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X